DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Setki osób z całej Polski na premierze filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”

Setki osób z całej Polski na premierze filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”

Ponad 500 osób przybyło we wtorek do krakowskiego kina „Kijów” na premierę filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” wyprodukowanego dzięki Instytutowi Ks. Piotra Skargi.

 

Intencją filmu „Fatima – Orędzie wciąż aktualne” jest rozpropagowanie Orędzia Fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie. Warunków, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i… zawierzenie Rosji jej sercu przez papieża – podkreślił reżyser filmu Jarosław Mańka.  

 

Prowadzący spotkanie Piotr Podlecki, zwrócił uwagę na „wyjątkowość” roku 2017, w którym przypadają 500. rocznica reformacji, 300. rocznica ujawnienia się masonerii, 100. rocznica rewolucji komunistycznej i zupełnie przeciwstawiające się tym jakże czarnym kartom w historii świata rocznie: 140-lecia objawień NMP w Gietrzwałdzie, 100-lecia objawień NMP w Fatimie oraz 100-lecia powstania Rycerstwa Niepokalanej. – Wierzę, że taka korelacja historyczna nie jest to przypadkowym zbiegiem okoliczności – powiedział.

 

Podczas premiery głos zabrał również Arkadiusz Stelmach z Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. – Jakże można nie świętować i nie uczcić 100. rocznicy objawień Królowej Nieba i Ziemi – Tej, którą sam Pan Bóg posyła dzisiaj do ludzi, tak jak kiedyś posyłał Proroków? Nasz Instytut jest bardzo mocno związany z promocją orędzia fatimskiego i dlatego właśnie w czasach przesiąkniętych krwią męczenników za wiarę, w stuleciu wielkiej apostazji i odejścia milionów ludzi od Pana Boga postanowiliśmy uczcić 100-lecie objawień NMP w Fatimie – powiedział.


Następnie złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania filmu wspierając to dzieło zarówno finansowo jak i przez modlitwę. – Składam wam serdeczne Bóg zapłać. Mam nadzieję, ze nie zawiedliśmy waszych oczekiwań i że film was poruszy i jeszcze bardziej zachęci do gorętszego promowania orędzia z Fatimy. wizyty taki zwyczaj – zakończył.

 

 

W najbliższych dniach film „Fatima – orędzie wciąż aktualne” będzie można zobaczyć w Warszawie, Olsztynie, Łomży i aż trzykrotnie we Wrocławiu podczas „Nocy Kościołów 2017”.

 

WARSZAWA

21 czerwca (środa) godz. 18.30; Kino Wisła Sala A ul. Wilsona 2

 

OLSZTYN

22 czerwca (czwartek) godz. 18.15; Izba Rzemiosła ul. Prosta 38

 

ŁOMŻA

23 czerwca (piątek) godz. 19.00; sala konferencyjna Parku Przemysłowego ul. Władysława Sikorskiego 166


WROCŁAW

23 czerwca (piątek) po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:30; kościół pw. św. Antoniego, al. Kasprowicza 26

 

24 czerwca (sobota) po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00; kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, ul. Tatarakowa 1-3

 

25 czerwca (niedziela) po wieczornej Mszy Świętej o godz. 21:00 (po Apelu Jasnogórskim); kościół pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, ul. Pilczycka 139ZOBACZ ZWIASTUN

TK


DATA: 2017-06-21 10:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Byłem na premierze i nie mogę ochłonąć z treści przekazu reżysera. Fakty dotyczące ujawnionych objawień są niezgodne z prawdą. Antyrosyjska propaganda jest krzywdząca.To Rosji zafundowano komunizm i prośba MB aby ją poświęcić miała być ochroną przed tym złem.Jest bardzo duzo publikacji z których powinno się korzystać by tworzyć film. Kłamstwo jest grzechem, powielanie go ma taki sam wymiar. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze uczucia i za te które wywołujemy u innych.
ponad 3 lata temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.