DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"A ten ? autor nie ma wątpliwości ? wydaje się jasny: gdyby nasi politycy nie zostali politykami, to ze swoimi maniakalnymi nieomal skłonnościami trafiliby najpewniej do mafijnych kręgów, by robić tam cuchnące interesy." ten autor nie ma o niczym pojęcia, gdyż jedno nie wyklucza drugiego. "Rządzić mogą okrutnicy, dzieciobójcy, pijacy, sadyści i inni zwyrodnialcy.\' a kto rządzi we współczesnym świecie. Ci wysoko dobrze się kryją choć nie zawsze, ale zawsze rządził motłoch. To on tak naprawdę trzyma berło. Spójrzmy na teczwą rewolucje, i dramat dzieci. "...powstawszy w umysłach skażonych (..)osobowości (..) przekazują masowemu odbiorcy, niczym pałeczkę w sztafecie, pustoszące wzorce współczesności." - A masowy odbiorca jest bezkrytyczny. Dlatego chcą odebrać dzieci, by te żyły w świeci którego niema. Ale zycie to nie wirtualna przygoda. Zresztą chyba w matriksie ci co poddali się wirtulnym wizjom też w końcu ginęli. O to chodziło o ubezwłasnowolnienie umysłu - mas.
ponad 5 lat temu / blanka
 
Niech Pan nie zwraca uwagi na obrońców tych seriali, to prymitywy zanurzone w kulturze masowej.
ponad 5 lat temu / Paweł
 
Dobra, dobra... "PLiO" skończy się tak: Smok ma 3 głowy, więc władzę obejmie rodzeństwo (tak, tak!) Daenerys, Jon Snow i Tyrion Lannister. Wg autora tron im się należy nie dlatego, że są dobrzy, ale dlatego że są skrzywdzeni.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
sfokusowanych, sfokusowanych, sfokusowanych, sfokusowanych... gdyby ci ludzie nie byli sfokusowani, tylko skoncentrowani, to może by im coś w życiu wyszło
ponad 5 lat temu / ziomuald
 
Mam wrażenie, że ludzie mają problem z rozumieniem tekstu czytanego. Autorowi nie chodziło o krytykę seriali, których obrońcy się tutaj zebrali. Seriale te bowiem pokazują, że polityka - władza królewska - to gra w której DOBRO nie może zwyciężyć. Człowiek dobry jest za słaby, gra uczciwie i nie szuka zemsty. A więc lud nigdy nie doczeka się uczciwego władcy, takiego który nie swojego interesu, ale interesu ludu będzie bronił. Seriale mają za zadanie obrzydzić instytucje polityczne ludziom o czystych sercach. Podoba się Państwu "Gra o Tron" -> kogo z tych ludzi chcielibyście na swego Króla - czy ktokolwiek z nich zasługuje na bycie władcą? Z drugiej strony pokazuje się serial Rząd, który ma za zadanie pokazać, że tylko multikulti i wszelkiego rodzaju zboczeństwa oraz rząd "demokratyczny" mogą przynieść "równowagę" w społeczeństwie.
ponad 5 lat temu / Kamil
 
A czy nie jest prawdą, że władza uzależnia? że jest brudna? na jakim świecie pan Gędłek żyje? i dokąd zmierza ten portal? to już drugi bełkot tego pana i drugi raz, kiedy mój komentarz sie nie ukazuje-czyżby cenzura?
ponad 5 lat temu / Beata
 
Panie Gędłek - pańskie artykuły są bełkotliwe i oderwane od rzeczywistości. Proponuję zmienić zawód.
ponad 5 lat temu / Gość
 
No i kolejne mędrkowania pana Gędłka. Jeśli mowa o "Pieśni Lodu i Ognia" i kręconej na podstawie serii książek serialowi "Gra o tron" to ciekawi mnie jak autor skomentuje śmierć Tywina Lanistera - osoby którą można nazwać ideałem Machiavelliego. Wychodek, bełt w brzuchu i wszystko za sprawą swojego znienawidzonego syna, jak dla mnie czysta metafora autodestrukcji zła. Dla osób które nie czytały książek dodam, że dalej idąc całe dzieło Tywina zaczyna się rozpadać. Więc jak nie ma morału w tej jeszcze nie zakończonej historii ??? Szkoda, że nie skomentował autor nie co starszego, już zakończonego serialu "Battelstar Galactica" tam też byłby polityczny cynizm ? A całe to mędrkowanie i płacze po obraźliwym jak nie chamski (co najmniej w tytule) artykule o Kaczyńskim. Proponuje porównać co zarzucał autor Kaczyńskiemu a nad czym teraz ręce załamuje.
ponad 5 lat temu / Adamedhel
 
"Gra o tron" jest rzeczywiście bardzo pesymistyczna, ale czy w prawdziwym świecie ludzie dobrzy zawsze wygrywają ? Nawet gdyby spojrzeć na naszą scenę polityczną, to liderami są ludzie, którzy najwięcej naobiecują (kłamią) lub najbardziej dopieką wrogom, rodząc podziały wśród społeczeństwa. Dobro to nie jest łatwa i przyjemna droga okraszona samymi sukcesami, ale pomimo tego to ścieżka najlepsza i dająca spełnienie. Kiedyś mieliśmy utopię nieskazitelnych władców, teraz mamy antyutopię całkowitego pesymizmu i relatywizmu, prawda leży pewnie gdzieś po środku. Co do "Gry" to nikomu serialu nie polecam ze względu na ilość obrzydliwych scen (chyba że będzie je przewijał jak ja), ale historia jeszcze się nie skończyła, więc nie skreślajmy tak całkowicie Starków ;)
ponad 5 lat temu / trb
 
Gra o Tron, czy raczej Pieśń Lodu i Ognia nie jest skończona i nie ma jeszcze odniesienia kto wygrał. Poza tym cały cykl to taki nowszy "Książe"
ponad 5 lat temu / Ipsalis
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.