DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ludwik IX tercjarz franciszkański.Śmieli się z niego ale szanowali.
9 dni temu / mniejszy
 
@Tomasz Primke, nie wartościowałem jakości demokracji (nie jestem też jej fanem), ale jedynie zwróciłem uwagę, że upadek - rozumiany instytucjonalnie a nie moralnie - nie następuje. Od połowy XX wieku konsekwentnie rośnie w świecie liczba państw demokratycznych. To fakty, niestety.
6 miesięcy temu / autor
 
I jeszcze jedno - dziękuję Panu, który opisał problem tego "turbosłowianizmu". Dla mnie to oczywiste bujdy (zresztą wystarczy posłuchać, czy poczytać ekspertów od tej dziedziny), ale może rzeczywiście młodzi potrzebują konkretnej odtrutki. Cóż - za moich czasów modne było UFO. Teraz, widać, modny jest turbosłowianizm.
7 miesięcy temu / Tomasz Primke
 
"Na stronie 21 autor..." - szanowny recenzencie, żyjemy właśnie w czasach, w których dobrze widać rozkład demokracji. Zresztą już w kolejnym akapicie wspomina Pan o słabości ustroju demokracji szlacheckiej/magnackiej, której owocem były kiepskie traktaty pokojowe. Zaryzykowałbym więc tezę, że im większy zakres demokracji (na więcej warstw społecznych), tym gorzej, o czym świadczą właśnie fakty.
7 miesięcy temu / Tomasz Primke
 
Tak, pan poniżej ma rację, czasy fascynowania się filmem "Top Gun" z pewnością minęły dawno temu. Przecież dla osób w wieku 15-25 lat coca-cola jest napojem reżimowym, a rok and roll jest tym samym, czym dla starszych były konkursy piosenki propagandowej w Kołobrzegu. Pamiętajcie Państwo, że, skoro to Państwa dziwi, to należy brać się za naukę. Niemożliwe, żeby człowiek dobrowolnie słuchał rosyjskiej, czy koreańskiej propagandy? Przecież to jest powiew innego świata, świata siły! A, że fałszywy? A pożądanie zachodnich towarów w PRLu nie było naiwne? A zachwyt nad płytami zeppelinów, czy bitelsów nie był fałszywy? A nie okazał się groźny? Nie wyłączył myślenia u większości populacji? Wyłączył! Przecież żaden Polak nie leżałby przed telewizorem, a jednak miliony leżą. To prawdziwy skutek fałszywego zachodu. Turbosłowianizm jest zagrożeniem i to zagrożeniem właśnie dla młodzieży. Katolicki rycerz jest tu wzorem do naśladowania, mówicie dzieciom o św. Ludwiku IX.
7 miesięcy temu / Pan poniżej ma rację.
 
CDN Rodzice dzieci w wieku nastu i dwudziestu kilku lat, uważajcie na swoje dzieci! Jeśli ich formacja katolicka jest słaba, mogą łatwo ulec temu pogaństwu. Nie mówię, że będą zaraz czcili Światowida czy Peruna, nie. Ale będą dawali posłuch propagandzie, która da im pozór moralnego uzasadnienia dla sięgnięcia wszelkimi środkami, nawet tymi zbrodniczymi, po "dumę z przynależności do słowiańskiej cywilizacji". Nie lekceważcie turbosłowianizmu, bowiem wśród młodzieży prawdopodobnie ma on więcej wyznawców niż liberalno-demokratyczny nihilizm. Starajcie się pokierować synów w stronę katolickiego personalizmu i polskiego ruchu narodowego. To jest najlepsza obrona przed pogańskim kolektywizmem. Dajcie im bohaterów wypraw krzyżowych i rycerzy za wzór do naśladowania, bo inaczej będą czcili pogańskich bojców "słowiańskiej matki, ziemi naszej". Nie lekceważcie potrzeby męstwa u swoich synów. Bo jeśli ich wyśmiejecie, to w przyszłości wykażą się nie męstwem, a okrucieństwem.
7 miesięcy temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
CDN Oczywiście to wszystko, o czym wcześniej napisałem, dotyczy, jak wszędzie, tych, których interesuje cokolwiek więcej niż koniec własnego nosa. Kontynuując, ta odporność na kłamstwa zachodnie jest nieproporcjonalnie większa, niż na kłamstwa wschodnie. Wielu z nas nie zaznało w życiu kolektywistycznej dumy z przynależności do czegoś większego od niego samego. I dostaje rosyjskie parady wojskowe, rosyjskie pieśni o zwyciężaniu nad wrogami i miażdżeniu ich (a nie o kopulacji, narkomanii i "maniu wszystkiego w tyle"). Pragnie siły i tam dostaje jej ułudę. A niestety my w swej masie znamy tylko Kościół nie nawet posoborowy, ale trzecioerpienny. A więc niestety nie ten jednoznacznie przeciwstawiający się panującemu systemowi. Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński to dla nas postać historyczna (dla urodzonych w latach 2000. św. Jan Paweł II też). I rosyjski turbosłowianizm jest tu fałszywą, ale prostą odpowiedzią na te dylematy. To naprawdę jest poważny problem. CDN
7 miesięcy temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
Czytałem obie części "Historii Polityczne Polski- Nowe Spojrzenie" i każdemu serdecznie ją polecam. Recenzja, którą tu opublikowano jest bardzo dobrze napisana. Piszę ten komentarz dlatego, gdyż uważam, że ważne jest zauważenie pewnej kwestii. Autor recenzji zdaje się nieco bagatelizować ruch turbosłowiański. Jego zdanie wynika zapewne z jego wieku. Bo myślę, że ma na pewno więcej niż 35 lat. A zatem pośród ludzi, z którymi ma do czynienia, nie ma pewnie zbyt wielu zakażonych akurat tym wirusem. Ja mam 25 lat. Widzę, że ta zaraza zbiera pośród młodzieży niemałe żniwo (im młodsi, tym gorzej). Wynika to stąd, że my, ludzie urodzeni w latach 90. (a ci w 2000. tym bardziej) znamy z autopsji nędzę ideową liberalnej demokracji i zło płynące z USA i UE. Znamy tamtejszą dekadencję i kult konsumpcji. Często wielu z nas ma dość kompleksów starszych (zwłaszcza rodziców) wobec zachodu. I z tego powodu wykazujemy chyba w swej masie większy od starszych do zachodu dystans. CDN
7 miesięcy temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
Dziękuję za obiektywną recenzję. Rzeczywiście nie było bitwy pod Żarnowcem tylko pod Żarnowem. Jedna literka czasem robi wielką różnicę ;)
7 miesięcy temu / radekpatlewicz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.