DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Serbia: ryzyko podjęte przez premiera opłaciło się, może rządzić samodzielnie. Sukces świętują też nacjonaliści

Serbia: ryzyko podjęte przez premiera opłaciło się, może rządzić samodzielnie. Sukces świętują też nacjonaliści
Aleksandar Vucić

Premier Aleksandar Vuczić, który zdecydował się na rozpisanie przedterminowych wyborów na dwa lata przed upływem kadencji parlamentu, aby, jak podkreślał, "uzyskać mandat do podjęcia trudnych reform społeczno-gospodarczych nieodzownych dla kontynuacji negocjacji z Unią Europejską", uznał wynik wyborczy swej partii za "historyczne zwycięstwo".


Serbska Partia Postępowa Aleksandara Vuczića, sama siebie określająca jako „konserwatywną, ale proeuropejską” uzyskała w niedzielnych wyborach około 50 proc. poparcia. Oznacza to, że będzie mogła utworzyć samodzielny rząd. Ale czy tego zechce? Według komentatorów do gabinetu może być dokooptowany dotychczasowy koalicjant - Socjalistyczna Partia Serbii Ivicy Dacicia. Według sondażowych wyników tę listę poparło niewiele ponad 10 proc. Serbów.


Vucić nie jest dla Europy idealnym liderem, ale jest uważany za dobrego partnera i cennego sojusznika Angeli Merkel – powiedział w rozmowie z portalem Onet.pl redaktor naczelny dziennika "Blic" Marko Stjepanović. - Unia Europejska nie chce dziś rządu podobnego do waszego, który tylko formalnie zachowuje się jak członek Wspólnoty. Bruksela czuje, że potrzebuje więcej Vucicia i mniej Kaczyńskiego – dodał publicysta.


Jako „wielki sukces radykałów” komentowany jest w Serbii także wynik nacjonalistów z Vojislavem Seseljem na czele. Serbskiej Partii Radykalnej udało się znacznie przekroczyć 7 procent głosów. 


Lidera nacjonalistów zapytano, czy wszedłby do rządu Vuczića - Seselj mówił, że rozważyłby taką ewentualność pod warunkiem, że premier „zejdzie z europejskiego kursu i zwróci się w stronę Rosji”.

 

 

Źródło: onet.pl

kra
DATA: 2016-04-25 08:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.