DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 74  >   RZECZYWISTOŚĆ PO EPIDEMII

Senne majaki czy realna wizja?


Miałem niedawno koszmar, z którego wciąż trudno mi się całkowicie otrząsnąć. Samo jego wspomnienie
wywołuje uczucie lęku i kładzie na sercu kamień, spod którego trudno się wydostać.

 

Śniła mi się wielka zaraza, która w ciągu paru miesięcy ogarnęła cały świat, napełniając niemal wszystkich paraliżującym strachem. Ale właściwie do końca nie było wiadomo, czy bardziej ogarniała świat zaraza, czy rozszerzająca się lotem błyskawicy wieść o niej. Czy bardziej zabójczy był tajemniczy wirus, czy raczej histeria nim wywołana?

 

Strach opanowywał całe narody i kolejne kraje, a w miarę jak się rozszerzał, stawał się dla społeczeństw mechanizmem samonakręcającym. Największe żniwo zbierał tam, gdzie dotychczas ludzie żyli tak, jakby nigdy nie mieli umrzeć. Paniczny strach podsycały media krzyczące o każdym kolejnym przypadku zakażenia i (wielokrotnie mniej licznych) przypadkach śmierci wiązanych z wirusem. Wszystkie serwisy informacyjne wzniecały paraliżującą grozę. W społeczeństwach dotychczas przeświadczonych, że żyją w najbezpieczniejszych i najmądrzejszych czasach, zapanowało przerażenie. Jednocześnie te same media, które bezlitośnie bombardowały opinię publiczną komunikatami o wzrastającej gwałtownie skali niebezpieczeństwa i konieczności zastosowania coraz drastyczniejszych samoograniczeń, wzywały do zachowania spokoju i nieulegania panice.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 

 

Krakowski sąd utrzymał w mocy decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie słów abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. Metropolita użył takich słów 1 sierpnia 2019 roku w kontekście ideologii LGBT.

 
 

Donald Trump zapowiedział wpisanie Antify na listę organizacji terrorystycznych. Prezydent USA zapowiedział również, że w ciągu najbliższych miesięcy Stany Zjednoczone wystąpią ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jeśli dołożymy do tego zablokowanie na Facebooku profilu Archidiecezji Gnieźnieńskiej, to widzimy jak w praktyce będzie wyglądała nowa normalność po epidemii koronawirusa w wydaniu największych graczy politycznych i medialnych na świecie. Jacek Ożóg zaprasza na RAPORT PCh24.pl.

 

Amerykańska dyplomacja w Polsce najwyraźniej nie może narzekać na nadmiar ważnych zadań, więc postanowiła ponownie włączyć się w promocję tęczowej rewolucji. Jak pokazuje historia, z roku na rok coraz mocniej ulegając jej wpływom.

 

Dwa kościoły, jeden w Minneapolis a drugi w Nowym Jorku, znalazły się na celowniku wandali biorących udział w trwających protestach.

 

Kardynał Leo Raymond Burke wyraził obawy, że błędne praktyki w udzielaniu sakramentów, do których doszło podczas zamknięcia kościołów w czasie epidemii, doprowadzą do utraty poczucia sacrum. Jego zdaniem niezbędny jest powrót do podstaw katechezy.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.