DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 74  >   RZECZYWISTOŚĆ PO EPIDEMII

Senne majaki czy realna wizja?


Miałem niedawno koszmar, z którego wciąż trudno mi się całkowicie otrząsnąć. Samo jego wspomnienie
wywołuje uczucie lęku i kładzie na sercu kamień, spod którego trudno się wydostać.

 

Śniła mi się wielka zaraza, która w ciągu paru miesięcy ogarnęła cały świat, napełniając niemal wszystkich paraliżującym strachem. Ale właściwie do końca nie było wiadomo, czy bardziej ogarniała świat zaraza, czy rozszerzająca się lotem błyskawicy wieść o niej. Czy bardziej zabójczy był tajemniczy wirus, czy raczej histeria nim wywołana?

 

Strach opanowywał całe narody i kolejne kraje, a w miarę jak się rozszerzał, stawał się dla społeczeństw mechanizmem samonakręcającym. Największe żniwo zbierał tam, gdzie dotychczas ludzie żyli tak, jakby nigdy nie mieli umrzeć. Paniczny strach podsycały media krzyczące o każdym kolejnym przypadku zakażenia i (wielokrotnie mniej licznych) przypadkach śmierci wiązanych z wirusem. Wszystkie serwisy informacyjne wzniecały paraliżującą grozę. W społeczeństwach dotychczas przeświadczonych, że żyją w najbezpieczniejszych i najmądrzejszych czasach, zapanowało przerażenie. Jednocześnie te same media, które bezlitośnie bombardowały opinię publiczną komunikatami o wzrastającej gwałtownie skali niebezpieczeństwa i konieczności zastosowania coraz drastyczniejszych samoograniczeń, wzywały do zachowania spokoju i nieulegania panice.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 

 

Obowiązująca od soboty godzina policyjna, wprowadzona pod hasłem walki z epidemią, skłoniła Holendrów do demonstracji, w trakcie których doszło do zamieszek. Policja „potraktowała” uczestników armatkami wodnymi.

 
 

Deon opublikował tekst o ekumenizmie. Jak się on ma do nauczania Kościoła? No właśnie... Zobacz program Mateusza Ochmana "Raport o stanie wwwiary".

 

Minister Marcin Warchoł w radiowym wywiadzie wyraził nadzieję, że brytyjskie władze zabezpieczą wykonanie wyroku warszawskiego sądu oraz wniosków złożonych przez stronę polską i zapewnią panu Sławomirowi z Plymouth pożywienie i płyny.

 

Obostrzenia wprowadzane z powodu pandemii, kolejne lockdowny, prowadzą m. in. do większego uzależnienia od gier hazardowych online. Jest to problem, który dotyka coraz więcej rodzin. „Główną przyczyną popadania w ten nałóg przez nastolatków i młodych ludzi są zakłady sportowe online” – podkreśla kardynał Juan José Omella z Barcelony.

 

Chociaż strona polska dopełniła wszelkich formalności związanych z nadaniem panu Sławomirowi z Plymouth statusu dyplomatycznego, pacjent wciąż nie został przekazany przez Brytyjczyków. Nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych tłumaczy się koniecznością uzyskania od władz w Londynie dodatkowej akredytacji. Jednak prawnicy rodziny chorego oraz minister Marcin Warchoł z resortu sprawiedliwości twierdzą, iż taka zgoda nie jest wcale potrzebna.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.