DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Senatorowie przeciwni. Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym wraca do Sejmu

Senatorowie przeciwni. Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym wraca do Sejmu
Fot. A. Witwicki / Forum

Wtorkowe wieczorne głosowanie, zgodnie z przewidywaniami przyniosło negatywne stanowisko większości izby wyższej parlamentu w kwestii prezydenckich wyborów korespondencyjnych.

 

Odrzucenie ustawy poparła dokładnie połowa składu stuosobowego Senatu. Przeciwnego zdania było 35 głosujących, jeden parlamentarzysta wstrzymał się od głosu.

 

W następnej kolejności projektem zajmą się posłowie. Aby go przeforsować, koalicyjna większość musi zgromadzić przewagę bezwzględną, czyli łącznie więcej głosów niż opozycja, która będzie przeciwko oraz ewentualni wstrzymujący się.  

 

W 460-osobowej izbie niższej Prawo i Sprawiedliwość może liczyć zazwyczaj na 235 mandatów. 18 z nich należy jednak do posłów Porozumienia Jarosława Gowina, przeciwnego wyborom w formule forsowanej przez ogół Zjednoczonej Prawicy.

 

 

Źródło: nczas.com

RoM

 


DATA: 2020-05-05 22:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ZDRAJCY !
22 dni temu / hmmm
 
@Robert- a jakie to niby kazde mozliwe prawo" złamał rząd? To już konstytyucja nie jest waszą biblią!!!??, a ta nie przewiduje odwołania podstawowego prawa obywateli z powodu choroby.Skoro mogę pracować to i w komisji wyborczej chętnie poparcie,gdyby brakowało ludzi,drodzy obłudnicy OTUA
22 dni temu / Życzliwy
 
Grodzki to ten od Anny Grodzkiej Bęgowski?
23 dni temu / ines
 
@ks.Bogdan Koperty nie są złe. Wyborów korespondencyjnych po prostu nie da się zorganizować w tak krótkim czasie. A PiS złamał już każde możliwe prawo by do tych wyborów doprowadzić. Do urny nie można iść dlatego, bo PiS uniemożliwił organizację normalnych wyborów. Bo nie było pewny czy będzie możliwe ich przeprowadzenie. Rząd zdaje się, że nie miał pojęcia jak organizuje się wybory i wszystko robi w wielkiej improwizacji. Jeszcze nie wiedzą, że mają za mało ludzi do liczenia tych głosów korespondencyjnych.
23 dni temu / Robert
 
@second - kiedy w końcu ludzie zauważą, że to jedna wielka gra dla nas? Jak jedni tak i drudzy grają pod siebie. PiS sam do obecnej sytuacji doprowadził, a senat im w tym tylko pomógł. Przecież o wyborach wiedzieli nie od wczoraj. Teraz znowu jedni będą obwiniać drugich i znowu historia zatoczyła koło, tymczasem ludzie nie mogą normalnie żyć. To tylko pokazuje kto jest tu najważniejszy. Pytanie po co oni się pchają do rządzenia i czy zwykły Polak jest dla nich czy oni tam są dla Polaków? Już nie raz z sondaży wynikało, że Polacy nie chcą teraz głosować. Nikt Polaków nie słucha, liczy się tylko dobro partii. Co do Grodzkiego, skoro istnieją dowody na przyjmowanie przez niego kopert, pytam, czemu ten człowiek nadal jest na tak znaczącym stanowisku? O co tutaj chodzi? Skoro jest przestępcą to jego miejsce jest gdzieś indziej.
23 dni temu / Marcin
 
Naiwność marsz Karczewskiego, który narzeka że marsz Grodzki oszukał senatorów w sprawie terminu głosowania nad ustawą głosowania korespondencyjnego, przypomina mi naiwność przywódców państwa podziemnego proces 16-u którzy zawierzyli "słowu honoru oficera radzieckiego że nie zostaną aresztowani" jak zgodzą się na spotkanie z władzą sowiecką. Tylko że przywódcy państwa podziemnego w tamtym czasie to nie mieli praktycznie innego wyjścia a teraz senatorowie PiS mając doświadczenia poprzedników oraz znając przeszłość "kopertową" marsz Grodzkiego i być takim naiwnym
23 dni temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.