DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2018 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Senat za związkami jednopłciowymi cudzoziemców

Senat za związkami jednopłciowymi cudzoziemców
fot. Katarzyna Czerwińska / senat.gov.pl

Senat przegłosował nowelizację Ustawy o cudzoziemcach, dostosowującą polskie prawo do dyrektyw Unii Europejskiej. „Za” głosowało 53 senatorów, „przeciw” trzech, a „wstrzymało się” 26.

 

Art. 160 pkt. 3 tej Ustawy przewiduje możliwość udzielania zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce cudzoziemcowi, który jest w stałym związku z osobą tej samej płci, będącą obywatelem RP, innego państwa członkowskiego UE lub państwa członkowskiego EFTA (Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu).

 

Przepis powołuje się na „prowadzenie życia rodzinnego” w świetle Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tymczasem orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na podstawie wspomnianej Konwencji, na którą powołuje się ustawodawca, jednoznacznie stwierdza, że „prowadzenie życia rodzinnego” oznacza także stały związek osób tej samej płci.

 

Przeciwko przepisowi została zgłoszona poprawka, która miała na celu skreślenie niebezpiecznego punktu. Została ona jednak większością 48 senatorów odrzucona, za jej przyjęciem głosowało 33 senatorów.

 

W Sejmie nadal rozgrywa się sprawa tzw. ustawy Anny Grodzkiej, dotyczącej możliwości zmiany płci. Cały czas można wysłać protest do posłów w tej sprawie, by opowiedzieli się przeciwko proponowanemu prawu. Oto treść proponowanego listu:


 

Szanowna Pani Poseł

 

Szanowny Panie Pośle

 

 

Z wielkim oburzeniem przyjąłem fakt poparcia przez Platformę Obywatelską  projektu ustawy o uzgodnieniu płci autorstwa polityków skrajnej lewicy.

 

Wspomniany wyżej projekt zawiera wiele skandalicznych pomysłów, niebezpiecznych dla ładu społecznego w naszym kraju.

 

Wystarczy wspomnieć, że propozycje zawarte w projekcie całkowicie ignorują wymiar biologiczny ludzkiej płciowości proponując, by informację o płci w aktach stanu cywilnego (i w związku z tym na gruncie całego systemu prawnego) kształtować pod dyktando subiektywnych odczuć jednostki. Tożsamość tego projektu jest więc zdeterminowana przez ideologię gender.

 

Poza tym, projekt uderza w bronioną przez w art. 18 Konstytucji RP, naturę małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Tworząc procedurę zmiany płci metrykalnej, projekt ten instytucjonalizuje mechanizm obejścia postanowień art. 18 Konstytucji i art. 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, tworząc możliwość zawarcia związku małżeńskiego przez osoby tej samej płci biologicznej, z których jedna ma zmieniona płeć metrykalną.

 

Według autorów projektu wniosek o uzgodnienie płci może złożyć już nastolatek (dolna granica wieku to 16 lat).

 

Na podstawie wiedzy medycznej można stwierdzić, że wystąpienie w okresie dzieciństwa zaburzeń identyfikacji tożsamości płciowej nie oznacza, że będą one towarzyszyły danej osobie również w wieku dojrzałym. Za niedopuszczalne należy uznać kształtowanie sytuacji obywateli cierpiących na zaburzenia identyfikacji płciowej w sposób, który powoduje nieodwracalne okaleczenia tych osób.

 

Liczę, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu zagłosuje Pan/ Pani przeciw przyjęciu tej skandalicznej ustawy lub też przez  swoją nieobecność podczas głosowania nad projektem przyczyni się Pan/ Pani do odrzucenia tego nieludzkiego i barbarzyńskiego prawa.

 

Ja natomiast zapewniam , że będę informował/informowała opinię publiczną, jakie stanowisko zajął / zajęła Pan/ Pani  w tej sprawie.

 

 

 

 

List można wysyłać do posłów i senatorów - członków Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. 

 

Skład całego klubu dostępny jest tutaj: 

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/klubposlowie.xsp?klub=PO


 

 

Źródło: senat.gov.pl/ordoiuris.pl

KRaj


DATA: 2013-12-06 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podobno kiedyś ( w rozwoju/ewolucji ) byliśmy też kijanką/zwierzęciem. Pewnie teraz wracamy/cofamy się do początków (przynajmniej niektórzy). Nie ma się z czego cieszyć, niestety. A poważnie mówiąc, protestuję.
ponad 5 lat temu / bronek
 
Biologia jest taka, że każdy na początku jest kobietą. Nie ważne jakie ma chromosomy. Po prostu płód rozwija się jak kobieta. W wyniku działania hormonów męskich w późniejszej fazie tworzy się mężczyzna. Tak. Wszyscy kiedyś byliśmy kobietami !!! Taka jest biologia i \'prawo naturalne\'.
ponad 5 lat temu / katolikalecoztego
 
No i dlaczego mamy dwuizbowy parlament. Za co my płacimy tym senatorom. Kogo oni reprezentują?
ponad 5 lat temu / elek
 
podpisuję się pod prośbą jacka!
ponad 5 lat temu / Mati
 
A kiedy wreszcie polscy biskupi eksomunikują "katolików" z PO i PIS? "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza."
ponad 5 lat temu / Jerry
 
Poproszę o imienną listę zdrajców.
ponad 5 lat temu / jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.