DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Senat o „uzgodnieniu płci”. We wtorek rozpoczyna się plenarne posiedzenie

Senat o „uzgodnieniu płci”. We wtorek rozpoczyna się plenarne posiedzenie

4 sierpnia rozpocznie się 80. posiedzenie Senatu. Izba Wyższa będzie pracować m. in. nad ustawą o tzw. uzgodnieniu płci. Do protestu przeciwko genderowemu szaleństwu dołączyło już prawie 25 tys. internautów.  

 

Ustawa – jak czytamy na stronie senat.gov.pl - jest skierowana do osób, których płeć metrykalna (biologiczna) różni się od tożsamości płciowej, czyli psychicznego poczucia przeżywanej płci. Do wniosku o „uzgodnienie” wnioskodawcy będą musieli dołączyć dwa orzeczenia stwierdzające występowanie tożsamości płciowej odmiennej od płci metrykalnej, wydane niezależnie przez dwóch lekarzy (psychiatrów lub seksuologów albo przez jednego z tych lekarzy i psychologa z certyfikatem seksuologa klinicznego) oraz odpis aktu urodzenia. Dokumenty te będą musiały być wydane nie wcześniej niż rok przed zgłoszeniem wniosku.

 

Wniosek o „uzgodnienie płci” będzie mogła złożyć osoba pełnoletnia, która nie pozostaje w związku małżeńskim i u której stwierdzono tożsamość płciową inną niż w akcie urodzenia. Sprawy o uzgodnienie płci rozpatrywać będzie Sąd Okręgowy w Łodzi w trybie nieprocesowym. Prawomocne postanowienie uwzględniające wniosek o uzgodnienie płci będzie podstawą sporządzenia nowego aktu urodzenia, zmiany numeru PESEL i wydania dowodu osobistego. Pozwoli też niezwłocznie sporządzić i wydać dokumenty - potwierdzające kwalifikacje, wykształcenie, staż pracy oraz stan zdrowia wnioskodawcy - uwzględniające nowe dane osobowe.

 

W ubiegłym tygodniu senacka komisja zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem projektu ustawy autorstwa posła A. Grodzkiej.

 

Senatorowie będą głosować także nad powołaniem Adama Bodnara na Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

 

Źródło: sejm.gov.pl

luk

 

DATA: 2015-08-07 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie wariactwo. A poco mają własne dzieci pozywać rodziców do sądu? Chcielibyście tak? Ja nie. Taka ustawa już istnieje, tylko są wprowadzane poprawki.
ponad 3 lata temu / Polska
 
25 tysięcy to żaden argument.Postęp cywilizacyjny nie zauważy tego pyłku. Idzie naprzód! To jest prawo niebłagane. Ewolucja,już nie takie przeszkody pokonała na swojej drodze przemian społecznych.Daremne żale, próżny trud.
ponad 3 lata temu / NN
 
To wariactwo , policzek dla nauki i zdrowego rozsądku.
ponad 3 lata temu / cynik
 
"Katolik" Komorowski podpisze na pożegnanie?
ponad 3 lata temu / abc
 
Niech poczytają pajace, którzy tę ustawę chcą przepchnąć chociażby ten tekst (pozwoli zacna Redakcja na linka): https://med.stanford.edu/news/all-news/2015/07/womens-immune-system-genes-operate-differently-from-mens.html i niech się nie ośmieszają.
ponad 3 lata temu / voxclamantis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.