DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Senat nie zgodził się na zaostrzenie przepisów dotyczących dostępu do broni palnej

Senat nie zgodził się na zaostrzenie przepisów dotyczących dostępu do broni palnej
fot. Augustas Didžgalvis / commons.wikimedia.org, licencja cc

Stany Zjednoczone nie zaostrzą przepisów regulujących zasady dostępu do broni palnej. Takie propozycje pojawiły się po krwawej strzelaninie w homoklubie w Orlando. Chodziło o zablokowanie lub ograniczenie możliwości nabywania broni przez osoby podejrzane o terroryzm i chore psychicznie.

 

Niespodzianki nie było. Senat USA odrzucił propozycje zaostrzenia przepisów dotyczących dostępu do broni. Po masakrze w homoklubie w Orlando pojawiły się aż cztery projekty zmian przepisów. Dwa zostały zgłoszone przez Demokratów, dwa przez Republikanów. Żadna z propozycji nie zdobyła wymaganych 60 ze 100 głosów.

 

Wszystkie zgłoszone propozycje miały na celu m.in. zablokowanie lub ograniczenie możliwości nabywania broni przez osoby podejrzane o terroryzm i chore psychicznie.

 

Próby zaostrzenia przepisów regulujących dostęp do broni nie są w USA nowością. Od kilku lat próbuje je przeforsować w Kongresie USA administracja prezydenta Baracka Obamy i Demokraci. Prezydent po zamachu w Orlando wprost uznał, że winna jest amerykańska polityka, bo to ona doprowadziła do sytuacji, w której terroryści i osoby zaburzone mają łatwy dostęp do potężnej broni.

 


Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2016-06-21 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten lewus Obama to wstydu nie ma. Człowiek, który jednego dnia w życiu uczciwie nie przepracował tylko całe życie na zasiłku siedzi, chce jeszcze prawa obywatelskie ograniczać.
ponad 4 lata temu / jan
 
Ciekawe określenie: \'Prezydent po zamachu w Orlando wprost uznał, że winna jest amerykańska polityka\'. Polityka to pojęcie abstrakcyjne. A może winni są konkretni ludzie, zachowujący się w określony sposób?
ponad 4 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.