DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Senat bez poprawek przyjął ustawę budżetową na rok 2017. Teraz dokument trafi do prezydenta

Senat bez poprawek przyjął ustawę budżetową na rok 2017. Teraz dokument trafi do prezydenta
By Michał Józefaciuk (Senat Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Pomimo podjęcia negocjacji między rządem a opozycją, których przedmiotem miały być poprawki do ustawy budżetowej zgłoszone przez Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, które uprzednio przygotowała Platforma Obywatelska, głosowanie odbyło się bez ich uwzględniania. Senat przyjął ustawę budżetową na bieżący rok bez żadnych poprawek. Oznacza to, że w Sejmie nie odbędzie się już dyskusja nad tym projektem. Dokument trafi na biurko prezydenta, gdzie będzie czekał na podpis.


„Senat przyjął bez poprawek przygotowaną przez rząd ustawę budżetową na rok 2017. Głównym celem polityki budżetowej jest utrzymanie stabilności finansów publicznych przy jednoczesnym wspieraniu wzrostu gospodarczego” – czytamy w senackim sprawozdaniu.


Ustawa została przyjęta bez jakichkolwiek poprawek, co oznacza, że w Sejmie nie będą już prowadzone nad nią żadne prace. W związku z kryzysem parlamentarnym trwającym od 16 grudnia zeszłego roku, jedną z rozważanych propozycji jego zakończenia, była możliwość zgłoszenia przez Marszałka Senatu poprawek zaproponowanych przez opozycję. W związku z brakiem porozumienia między poszczególnymi klubami parlamentarnymi, nie doszło do tego. Tym samym, następnym krokiem na ścieżce legislacyjnej będzie przekazanie ustawy do podpisu przez prezydenta.


Zgodnie z szacunkami, dochody budżetu na rok 2017 wyniosą 325,5 mld zł, a wydatki nie powinny przekroczyć łącznej kwoty 384,8 mld zł. Wzrost gospodarczy zaplanowano na poziomie 3,6 proc., a nominalny wzrost wynagrodzenia ma wynieść 5 proc. Deficyt sektora finansów ma wynieść 2,9 proc. PKB.

 

 

Źródło: wprost.pl

pdc

DATA: 2017-01-11 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

już pisalim - w konstytucji powinien być zapis, że ci co głosują za deficytem sami go pokrywają ze swoich majątków; i to bez wyjątku, do ostatnich u...ch majtek włącznie; może to powstrzyma te szaleństwo zadłużania nas na potęgę;
ponad 3 lata temu / JARO
 
Jak to jest, że gdyby w rodzinie każdy z nas wydawał więcej niż zarabia, to reszta rodziny wykopałaby takiego osobnika z hukiem na bruk. To tylko kwestia czasu. To nie do przyjęcia, by zadłużać rodzinę! Dlaczego więc na poziomie organizacji większej niż rodzina, czyli w tzw. państwie zwanym Polska, tego rodzaju niemoralne zachowanie uchodzi za normalne? Ludzie wpychani są siłą we współczesną formę niewolnictwa. Przy czym niewolnicy w starożytności mogli przynajmniej posiadać broń...
ponad 3 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.