DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 41  >   FELIETONY

Tomasz A. Żak

Selekcja pozytywna


Każdy jest kowalem swego losu – tak brzmi znana od pokoleń sentencja, której inspirujący, edukacyjny wymiar zdaje się oczywisty. To pozytywne przesłanie już dzisiaj jednak nie chce otwierać przed młodymi drzwi do sezamu ich przyszłości. „Zaklęcie” nie działa, ale nie dlatego, że gangrena kumoterstwa utrąca lepszych na rzecz usłużnych, ani nie dlatego, że partyjne wygrywa z dobrym. Okazuje się, że chodzi o semantykę. Nasze dzieci po prostu nie rozumieją słowa „kowal”.

 

Trudno powiedzieć, co było pierwsze na tej drodze do zamieniania szkoły w szkołę specjalną. Jedni twierdzą, że masońska idea odebrania Kościołowi rządu dusz poprzez upaństwowiony obowiązek szkolny. Inni widzą w tym makiaweliczny spisek globalnych korporacji, które każdego homo sapiens umieszczają w swych księgach handlowych po stronie strat, natomiast są więcej niż gotowe na każdą formę inwestycji i promocji na rzecz formowania homo consumens. W każdym razie z tej drogi odwrotu nie ma; może być tylko gorzej, czyli coraz głupiej. Oczywiście, jakąś formą obrony są szkoły prywatne, szkoły prowadzone przez zakony czy również nauczanie domowe. Każda jednak z tych form podlega państwowemu monitoringowi i weryfikacji, i tylko kwestią czasu jest, kiedy moloch zechce pożreć także i te swoje ofiary.


Wielu publicystów, a nawet naukowców definiuje dzisiejszą sytuację Polski jako życie pod okupacją. Na ile bliżej takiemu określeniu do sowieckiej czy niemieckiej obecności na polskich ziemiach w okresie drugiej wojny światowej, a na ile bliżej do czasu zaborów, o to mniejsza. Bardziej mnie tutaj interesuje nasze narodowe podejście do wychowywania młodych ludzi obok lub po prostu wbrew oficjalnym okupacyjnym instytucjom. Tajne komplety to chyba jedyny w Europie przykład zorganizowanych działań opozycyjnych, które poważnie traktowały rolę kultury w walce z wrogiem. Przykładowo: taka matura konspiracyjna, w tym kontekście, to jednoznaczny certyfikat i fachowości, i polskości przy ewentualnym rozpatrywaniu aplikacji o pracę w wolnej Ojczyźnie. To po pierwsze. A po drugie, wszelkie pozytywne świadectwa uzyskane w niezależnym nauczaniu prowadzonym w kraju niesuwerennym powinny być dla ich właściciela niczym najznamienitsza rekomendacja przynależności do elity. I właśnie tacy ludzie są nam dzisiaj potrzebni na wagę złota...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Eskalowanie napięcia przez proaborcyjną lewicę i niedostateczna stanowczość policji w walce z anarchistycznym buntem może wkrótce doprowadzić do zbrodni. Po serii obrzucania obrońców kościołów butelkami we wtorkowy wieczór doszło w Poznaniu do fizycznej napaści z użyciem gazu, noży, metalowych pałek i trzonków siekier. Jedna osoba odniosła obrażenia.

 
 

W Poznaniu obrońców kościoła przy ul. Fredry zaatakowano z użyciem gazu, metalowych pałek i noży. W innych miejscowościach na szczęście na razie nie doszło do tak dantejskich scen, ale w wielu częściach kraju przez całą noc centra miast były patrolowane przez społeczeństwo obawiające się lewackich napadów na kościoły. Tymczasem poseł Robert Winnicki (Konfederacja/Ruch Narodowy) w oparciu o swoje źródła poinformował, że do Polski za zaproszenie lewicy zmierzają anarchistyczni terroryści.

 

– Zwycięstwo w wojnie! To hasło to cecha bogów uranicznych. Wojny domagali się członkowie Hitlerjugend, do wojny nawołuje dzisiaj barbaria na polskich ulicach i atakująca nasze kościoły katolickie. Wobec tego nie można mieć wątpliwości, że symbol błyskawicy u feministek ma bliskie konotacje historyczne i znaczeniowe do symboliki nazistowskiej związaną z organizacją Hitlerjugend – mówi w rozmowie z PCh24.pl prof. Tomasz Panfil (KUL, BEP IPN).

 

Francuskie władze nie ukrywają, że przygotowywana dyrektywa dotycząca usług cyfrowych (DSA) nie powinna ograniczać się wyłącznie do nielegalnych materiałów, ale winna również obejmować dezinformację i inne szkodliwe treści. Platformy internetowe zwracają uwagę, że będą zmuszone do cenzury.

 

Dziś, kiedy obserwujemy przetaczającą się przez Polskę falę nienawiści i pogardy, wszyscy zostaliśmy wezwani do dania świadectwa naszej wierze i miłości wobec Kościoła. Kiedy dzień po dniu dochodzi do kolejnych ataków na nasze świątynie, nasza diagnozaobecnej sytuacji i odpowiedź treszcza się w – dziś często pomijanych– wezwaniach Jana Pawła II. Tu, w trakcie całego naszego życia, należymy do Kościoła walczącego. O tym właśnie przypominał nam Jan Paweł II!


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.