Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Sekularyzacja w Kościele. Mocny wykład prof. Wojciecha Buchnera


Prezentujemy wykład profesora Wojciecha Buchnera pt. „Sekularyzacja jako ars accommodandi: zmierzch katolickiej idei reprezentacji?” wygłoszony podczas konferencji „Procesy sekularyzacji we współczesnym Kościele katolickim” w Akademii Ignatianum w Krakowie.

 

 


DATA: 2017-12-28 10:04:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Wielu biskupów i księży to, używając sformułowania z "Potopu" Sienkiewicza, katolicy na służbie złego ducha. Zachowują się jak Ci z mnichów, którzy zamiast bronić Jasnej Góry do ostatniej kropli krwi chcieli koniecznie układać się z wrogiem a nie iść za przykładem Ojca Kordeckiego. Szokujące przykłady widać dzisiaj na każdym kroku. Osobiście w swojej parafii udałem się na spotkanie parafialnej grupy AA jako członek rodziny osoby uzależnionej i spodziewałem się usłyszeć katolicką naukę pomagającą walczyć z nałogiem. Tymczasem moderator stwierdził, że "nie możemy stwierdzić jaka jest prawda, czy to Budda czy Mahomet czy Jezus", że można mówić "siła wyższa" zamiast Bóg, a w odczytanym na spotkaniu regulaminie srogo nakazana jest bezwyznaniowość i bezpoglądowość. Jedna z uczestniczek wręcz przepraszała, że odwołała się do modlitwy jako środka walki z nałogiem. I to wszystko dzieje się w naszych parafiach! Te wszystkie posoborowe herezje to podłość, która zatruwa serca!
6 miesięcy temu / kribac
 
i tak to się zaczęło ... Seelisberg (Szwajcaria), 30 lipca 1947 r., hotel Kulm-Sonnenberg. Konferencja z udziałem przedstawicieli katolicyzmu, judaizmu i protestantyzmu.
6 miesięcy temu / dusza polska
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 74 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.