DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Sekretarz Stanu USA: ONZ ma służyć realizacji programu homoseksualnego

Sekretarz Stanu USA: ONZ ma służyć realizacji programu homoseksualnego
Sekretarz stanu USA, John Kerry fot. REUTERS/FORUM
#USA    #HOMOSEKSUALIZM    #HOMOLOBBY    #ONZ    #KERRY    #SESJA

Amerykański Sekretarz Stanu, John Kerry na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych i dyplomatów z całego świata, odbywającym się przy okazji sesji ONZ w Nowym Jorku przyznał, że organizacja ta ma służyć do realizacji interesów politycznych homolobby.


W przemówieniu, którego pełną treść można znaleźć na stronie Departamentu Stanu USA, Kerry podziękował wszystkim dyplomatom i ministrom obecnym na spotkaniu. Mówił, że dzięki temu wydarzeniu przesyła się światu pewną wiadomość - „historyczne przesłanie w obronie interesów gejów i lesbijek na całym świecie, których podstawowe wartości muszą być chronione”.

 

Kerry kontynuował: „ONZ została utworzona przez państwa założycielskie w celu . Osoba ludzka nie oznacza jednej osoby, ani niektóre osoby, lecz wszystkich ludzi. Zbyt długo zwlekano z uznaniem godności gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych. Organizacja ta nie spełniła swojego obowiązku, podobnie jak wiele innych podmiotów na świecie, w tym  wiele z krajów założycielskich. Dzięki naszej wspólnej pracy w ciągu ostatnich kilku lat  uczyniliśmy prawie niewyobrażalny postęp: w tempie, w pewnej szybkości, z jaką rozbija się ściany niesprawiedliwości i bariery uprzedzeń. Jest to osiągnięcie naprawdę imponujące”.

 

USA zaangażowane w zwalczanie antyhomoseksualnych ustaw


Amerykański Sekretarz potwierdził po raz kolejny, że Stany Zjednoczone i administracja Obamy są w pełni zaangażowane w niszczenie wszelkich barier ograniczających „prawa homoseksualistów”. Kerry przyznał, że odczuwał osobistą satysfakcję, gdy Sąd Najwyższy zakwestionował część 3 ustawy DOMA, chroniącą tradycyjne małżeństwo. Dodał, że decyzja sędziów „otwiera drogę do polityki i programów, które obsługują wszystkich małżonków, bez względu na ich orientację seksualną”.

 

Najważniejsze zdanie z przemówienia Kerry’ego brzmiało następująco: „Uważamy również, że ONZ jest potężną platformą, która może pchnąć naprzód prawa człowieka osób LGBT. Wspieranie równości osób LGBT nie jest jedynie właściwą rzeczą, którą należy uczynić, ale także ma fundamentalne znaczenie dla szerzenia demokracji i praw człowieka, które leżą u podstaw amerykańskiej polityki zagranicznej- i jak sądzę - także polityki wielu naszych kolegów, jeśli nie wszystkich tu obecnych”.

 

Kerry zrobił zdumiewającą uwagę. Jego zdaniem, popieranie praw mniejszości seksualnych służy „integracji społeczeństwa”, co z kolei przekłada się na lepszą współpracę danego państwa na forum międzynarodowym, bo zaczyna ono wyznawać podobne „wartości”.

 

Amerykański Sekretarz Stanu chwalił przyjętą dwa lata temu Rezolucję Rady Praw Człowieka, uznającą tzw. prawa wspólnoty LGBT, której autorami byli  przedstawiciele USA, Kolumbii i Słowenii. Przyznał, że chociaż to powód do dumy i radości, to jednak ze świętowaniem należy się wstrzymać, bo „homoseksualiści wciąż są prześladowani na świecie, tylko za to kim są, jak kochają lub w co wierzą, albo jak jest zorganizowane ich życie”.

 

Wezwał więc do dalszej współpracy w celu „zniesienia antyhomoseksualnego prawodawstwa”. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu ma być Globalny Fundusz Równości, powołany dwa lata temu. W 2011 r. USA przeznaczyły na zwalczanie „homofobii” 7 milionów dol., które – jak zapewnił przedstawiciel amerykańskiego rządu – już przyczyniły się do podważenia dyskryminujących dla sodomitów ustaw i wzmocniły organizacje homoseksualne.

 

Fundusz swoim dotacjami zasiliły także Holandia, Norwegia, Francja, Niemcy, Islandia, Finlandia, Dania i prywatni inwestorzy. Kerry przypomniał, że na początku miesiąca prezydent Obama wraz z premierem Szwecji zgodzili się wyasygnować dodatkowe środki w wysokości 12 mln dol. Jednocześnie dodał, że również rząd Holandii zdecydował się wpłacić do funduszu kolejny 1 mln dol.

 

Kerry wyraził nadzieję, że dzięki ścisłej współpracy państw i prywatnych przedsiębiorców w zakresie popierania programu homoseksualnego, w końcu osiągnięte zostaną zamierzone cele.

 

Szef Departamentu Stanu przypomniał, że „prawie 70 lat temu, to ciało (ONZ – przyp. red.) zostało stworzone, cytuję ”Dodał: „Istnieje kilka obszarów, w których musimy upewnić się, że pracujemy na rzecz tej większej wolności wszystkich ludzi i w obronie praw oraz godności osób LGBT na całym świecie”.

 

Ministrowie obecni na „spotkaniu ministrów na rzecz praw lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów”, które odbyło się po raz pierwszy przy okazji sesji ONZ, potwierdziło „zobowiązanie do współpracy w zakresie zwalczania dyskryminacji i ochrony praw wszystkich ludzi, niezależnie od ich orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej”.

Przyjęli oni m.in. deklarację darczyńców nie tylko dla ochrony praw osób LGBT, ale także „w celu zwalczania homofobii i transfobicznych postaw społeczeństwa, w tym poprzez publiczne kampanie edukacyjne”.

 

Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka, Navi Pillay ubolewała nad ustawami antyhomoseksualnymi przyjętymi w krajach Europy Wschodniej i Afryki w ubiegłym roku.

 

Komisarz ONZ: „prawa człowieka” ważniejsze jak przekonania religijne


Pillay uznała „prawa człowieka” za najwyższe źródło prawa. Mówiła, że sprzeciw wobec szerzenia homoseksualizmu musi ustąpić ze względu na wyższość „praw człowieka,” które są „uniwersalne.” Tłumaczyła: „Mówi się, że związki homoseksualne i transseksualne są sprzeczne z ich kulturą, przekonaniami religijnymi lub tradycyjnymi wartościami. Moja odpowiedź jest następująca: prawa człowieka są uniwersalne”.

 

Na spotkaniu obecni byli Sekretarz Stanu USA, ministrowie spraw zagranicznych Argentyny, Brazylii, Chorwacji, Holandii i Norwegii, oraz francuski minister ds. współpracy na rzecz rozwoju i wysocy rangą urzędnicy z Japonii, Nowej Zelandii i Unii Europejskiej, a także dyrektorzy wykonawczy Human Rights Watch oraz International Gay and Lesbian Human Rights Commision.

 

 

Źródło: un.org, state.gov, Agnieszka Stelmach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2013-09-29 18:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zniszczenie cywilizacji to ich plan. A w zasadzie nie ich lecz ich pana - diabła.
ponad 7 lat temu / Jacek
 
Czy ONZ była powołana do takich celów?. Hmmm. Jeśli gejowie i lesbijki się normalnie ubierają i zachowują to czy są dyskryminowani? A starzy i chorzy i dzieci to nie ludzie?. Czy nie im się powinno poświęcić więcej uwagi ?.
ponad 7 lat temu / leo
 
to jest gomora, wprowadzenie zbydleconej formy niewolnictwa, gdzie tylko kilku maherow bedzie podejmowalo decyzje o zyciu i smierci mas. to jest jednak upadek cywilizacji, wmuszany przez glupote zarzadzajacych. Coz innego moazna powiedziec. tutaj nastapi nastepny kryzys ludzkosci.
ponad 7 lat temu / joanna cieszkowska
 
Te prawa mniejszosci seksualnych wiaza sie z drastycznym ograniczaniem praw grup, ktore nie bez racji kwestionuja malzenstwa homoseksualne jako malzenstwa i ideologie gender jako sluzaca dobru czlowieka. Znam kilka osob orientacji homo i nigdy przeciwko nim nie dyskryminuje. Kiedy zas wypowiedzialam sie przy wlasnej corce, ktora otrzymala solidne wychowanie, przeciwko malzenstwom homeseksualnym, ona, studentka renomowanej uczelni i uczennica szkolnych programow dla dzieci szczegolnie uzdolnionych, z miejsca oskarzyla mnie o mowe nienawisci. Trudno dzis znalezc uczelnie (nawet katolicka) bez gender studies. Pranie mozgow jeest finansowane lepiej od nauki. Kiedys pozymakaja nas w obozach koncentracyjnych. Z pracy juz zwalniaja. Za odmowe fotografowania na homo-slubie czy udekorowania weselnego tortu (w mysl: to jest niezgodne z moim sumieniem - nie popre grzechu), ludzie traca swoje biznesy i placa wysokie odszkodowania.
ponad 7 lat temu / DM
 
Powiem tu może truizm/oczywistość ale różne kraje,narody różnią się od siebie z uwagi na położenie geograficzne, historię, skład narodowościowy i inne. Niebezpiecznie jest przenosić pomysły/doświadczenia "żywcem" z jednego kraju na drugi, bo to może być niszczące i obawiam się, że znowu ktoś po 40-50 latach powie, że jakieś działanie to był błąd, chociaż już dziś wiadomo/wiemy, że tak jest/może być. Martwi mnie, że ktoś się np. śmieje z haseł "Bóg, honor, ojczyzna", że inny uważa że najważniejszy jest temat homoseks, a nie rodzina. Pewnie wynika to z krótkowzrocznych zamierzeń, np. uzyskanie poparcia podczas wyborów. Trzeba jakoś temu przeciwdziałać i dobrze ze jest ten blog.
ponad 7 lat temu / ja
 
Zamiast leczyć problemy z tożsamością seksualną, będą nimi obciążać całe narody. Jak widać idą na to ogromne pieniądze, które można byłoby wydać na badania w tej dziedzinie. Co do wyższości praw człowieka nad przekonaniami religijnymi - tym stwierdzeniem odbieramy ludziom ich prawo do życia zgodnie z własnym światopoglądem i nakazujemy funkcjonowanie w narzuconej administracyjnie ideologii. Czyli mamy do czynienia z ogromną niekompetencją wspomnianych urzędników oraz wspieraniem konkretnego lobby za pomocą dobrze przygotowanej demagogii. W Polsce jednak żyją zbyt inteligentni ludzie, aby tego fałszu nie wykryć.
ponad 7 lat temu / mataleo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.