DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Sekretarz Generalny ONZ obiecał bronić uroszczeń feministek dotyczących aborcji

Sekretarz Generalny ONZ obiecał bronić uroszczeń feministek dotyczących aborcji
Fot. Pixabay

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres obiecał feministkom, że „upewni się, iż rządy nie wykorzystują pandemii COVID-19 do podważania praw seksualnych i reprodukcyjnych oraz kwestionowania świadczonych w tej kwestii usług”.

 

Guterres podczas spotkania z feministkami odpowiadał na pytania dotyczące aborcji i amerykańskiej dyplomacji broniącej życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Szef ONZ zapewnił feministki, że będzie „walczył” z rządami, które „kwestionują świadczenie usług” podczas „pandemii COVID-19”.

 

– Jest oczywiste, że jesteśmy świadkami bardzo silnego ataku na wszystkie postępy poczynione w odniesieniu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego – powiedział Guterres przywołując konferencję ONZ z 1995 roku, która ugruntowała kwestię aborcji i ideologii gender w polityce ONZ.

 

– Podnoszę tę kwestię we wszystkich moich interwencjach i umieszczam we wszystkich informacjach o polityce i pracach zespołów krajowych – podkreślił.

 

Guterres podkreślił, że jego raporty i działania mające na celu promowanie „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”, a zwłaszcza aborcji, są niezbędne podczas „pandemii COVID-19”.

 

Należy podkreślić, że żaden dokument ONZ nie daje Sekretarzowi Generalnemu ani żadnemu innemu organowi ONZ prawa do promowania aborcji z jakiegokolwiek powodu.

 

Doniesienia o wysiłkach ONZ w celu wykorzystania obecnego kryzysu do promocji aborcji, skłoniły pełniącego obowiązki administratora Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego Johna Barsa do napisania listu do Sekretarza Generalnego ONZ, wzywając go do zaprzestania promocji procederu zabijania dzieci nienarodzonych. Guterres podobno odpowiedział, że system ONZ nie ingeruje w politykę dotyczącą aborcji.

 

W sierpniu ambasador USA przy ONZ w Genewie, Andrew Bremberg napisał do grupy ekspertów ONZ ds. praw człowieka, skarżąc się, że próbowali ingerować w politykę aborcyjną w USA podczas „pandemii” COVID-19.

 

W swoich odpowiedziach Guterres podkreślił, w jaki sposób „pandemia” COVID-19 powinna być wykorzystana jako okazja do promocji uroszczeń społeczności LGBTI i zwolenników aborcji.

 

– Musimy podjąć wszelkie środki, aby zareagować na COVID i odpowiedzieć na gospodarcze oraz społeczne skutki COVID jako okazję do walki z dyskryminacją i do odparcia tego strasznego sprzeciwu, którego jesteśmy świadkami, a który powoduje, że dyskryminacja rzeczywiście wzrasta, zaś podstawowe prawa takie mianowicie, jak: prawa seksualne i reprodukcyjne są kwestionowane – powiedział.

 

Powtarzając feministyczne argumenty, których używał wcześniej, wyjaśnił, że „główną kwestią jest redystrybucja władzy”.

 

Ostatnio Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła na swojego głównego eksperta w dziedzinie zdrowia i praw człowieka byłą aborcjonistkę, która opowiada się za prostytucją nastolatków – dr Tlaleng Mofokeng.

 

W kwietniu ubiegłego roku w swoim poradniku : „Dr. T: A Guide to Sexual Health and Pleasure ” prowadząca program telewizyjny „Sex Talk with Dr” namawiała młode dziewczyny do rozważenia „prostytucji”.

 

„Uważam, że prostytucja i prawa pracowników seksualnych są prawami kobiet, prawami do zdrowia, prawami pracowniczymi i papierkiem lakmusowym dla feminizmu intersekcjonalnego”, napisała dr Tlaleng Mofokeng w swoim artykule z 2019 roku: „Why Sex Work is Real Work”.

 

„Idea kupienia sobie intymności i płacenia za usługi może być potwierdzeniem dla wielu ludzi, którzy potrzebują więzi międzyludzkich, przyjaźni i wsparcia emocjonalnego. Niektórzy mogą mieć fantazje i upodobania, które są w stanie spełnić dzięki usługom prostytutki”, dodała.

 

Dr Mofokeng, która jest obrończynią „zdrowia seksualnego” i uroszczeń w tym zakresie, zaledwie rok po publikacji została wyznaczona na najwyższe stanowisko Specjalnego Sprawozdawcy ONZ ds. prawa do zdrowia, gdzie będzie prowadziła globalną kampanię na rzecz depenalizacji prostytucji.

 

Grupy przeciwdziałające handlowi ludźmi zareagowały zdecydowanie. – Idea zgodnie z którą legalizacja lub dekryminalizacja komercyjnego seksu zmniejszy szkody, jest nieustannym mitem – stwierdziła Deidre Pujols, założycielka Open Gate International i współzałożycielka Strike Out Slavery. – Wielu twierdzi, że gdyby handel seksualny był legalny, regulowany i traktowany jak każdy inny zawód, byłby bezpieczniejszy. Ale badania sugerują co innego. W krajach, które zalegalizowały lub zdekryminalizowały prostytucję, często dochodzi do gwałtownego wzrostu handlu ludźmi, stręczycielstwa i innych powiązanych przestępstw – podkreśliła.

 

– Osoby handlujące usługami seksualnymi nie postrzegają kupowanych przez siebie kobiet jako osoby godne szacunku, lecz jako podludzkie przedmioty do wykorzystania – komentowała z kolei Haley McNamara dla „Friday Fax”. McNamara, wiceprezes International Centre on Sexual Exploitation (ICOSE) z siedzibą w Wielkiej Brytanii, przytoczyła badanie przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, w którym stwierdzono, że 75 proc. prostytuujących się kobiet zgłosiło, że zostały zgwałcone przez osoby handlujące usługami seksualnymi”.

 

ONZ już wcześniej była krytykowana przez organizacje walczące z handlem ludźmi. W minionej dekadzie agencje ONZ, takie jak UN Women, UNAID i Biuro Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka, zajęły neutralne stanowisko w sprawie depenalizacji prostytucji.

 

– Prawo, za którym opowiada się dr Mofokeng, całkowicie depenalizuje wszystkie aspekty handlu seksualnego, obejmując właścicieli burdeli i stręczycieli (zwanych też handlarzami) – powiedziała Helen Taylor, dyrektor ds. interwencji w Exodus Cry. – Organizacja Narodów Zjednoczonych powinna być ostatnim miejscem, które będzie bronić legalizacji handlu ludźmi i wspierania osób kupujących usługi seksualne, którzy napędzają popyt – dodała.

 

„Brutalność prostytucji jest nieodłączna i systemowa” - napisała Jewell Baraka w odpowiedzi na nominację Mofokeng. Baraka, która przeżyła wykorzystywanie seksualne błagała dr Mofokeng o ponowne rozważenie jej poglądów na temat prostytucji. - Przemoc osób handlujących usługami seksualnymi nie jest eliminowana przez wybór, a ci, którzy wybierają prostytucję całkowicie z własnej woli, są rzadkością. Większość osób, które to przeszły, nie opowiada historii o wyborze, ale o przemocy, oszustwie i przymusie, które doprowadziły je do prostytucji i powstrzymały przed wyjściem z tego” – dodała.

 

Wyznaczeni przez Radę Praw Człowieka w Genewie specjalni sprawozdawcy są niezależni od państw członkowskich ONZ i wywierają znaczący wpływ na sposób interpretacji zobowiązań w zakresie praw człowieka w ramach biurokracji ONZ. Raporty Mofokeng dotyczące „praw seksualnych”, w tym legalizacji prostytucji, będą prawdopodobnie cytowane jako autorytatywne interpretacje praw człowieka przez agencje ONZ i podobnie myślące państwa członkowskie.

 

Źródło: c-fam.org

AS


DATA: 2020-09-10 11:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy nastanie Sąd Ostateczny, Bóg ukarze tych ludzi bardzo surowo.
8 dni temu / Robert
 
prawa seksualne i reprodukcyjne? Nie słyszałem żeby gdzieś zakazywali seksu oraz płodzenia i rodzenia dzieci.
9 dni temu / A.G.
 
Teraz bezlitosne morderstwo na całkowicie niewinnym i bezbronnym człowieku to "prawo reprodukcyjne" kobiety oraz "świadczona usługa", coś jak usługa manicure u kosmetyczki. ONZ padła ofiarą długiego marszu przez instytucje i stanowi już tylko ekspozyturę komunistycznego, globalnego szatana.
9 dni temu / Jack_Holborn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.