DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Sekretarz Episkopatu Niemiec: Rzym „usłyszy” niemiecką debatę na temat homoseksualizmu i celibatu

Sekretarz Episkopatu Niemiec: Rzym „usłyszy” niemiecką debatę na temat homoseksualizmu i celibatu
fot. pixabay

Wpływowy sekretarz Konferencji Episkopatu Niemiec, jezuita ks. Hans Langendörfer, zapowiada, że Rzym „usłyszy” niemiecką debatę na temat homoseksualizmu i celibatu. Idzie o przeforsowanie głębokich zmian.

 

O nadchodzącej kolejnej odsłonie wpuszczania do Kościoła katolickiego rewolucji seksualnej ks. Hans Langendörfer SJ mówił w środę w Kolonii. Szkicował odpowiedź, jaką niemieccy biskupi przygotowują na skandal nadużyć seksualnych. Stwierdził między innymi, że dojdzie do licznych zmian prawnych i nowego podziału władzy.

 

Oprócz tego jednak biskupi planują też przeprowadzenie „debaty na temat celibatu i kościelnej moralności seksualnej”, która „przyjmuje najnowsze ustalenia” i zostanie „usłyszana w Rzymie”.

 

W żargonie niemieckich progresistów pod sformułowaniem „najnowsze ustalenia” kryje się pogląd na homoseksualizm jako rzekomo naturalny „wariant” rozwoju seksualności człowieka, a także łączenie nadużyć seksualnych z celibatem i kościelną oceną homoseksualizmu.

 

We wrześniu 2018 roku Episkopat RFN opublikował obszerny raport, w którym omówiono problem nadużyć seksualnych popełnianych przez duchownych na osobach nieletnich, przede wszystkim płci męskiej. Uznano, że same skłonności homoseksualne nie mają z tym żadnego związku.

 

Źródło: domradio.de

Pach

 

 


DATA: 2019-01-18 09:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale to nic nowego. Od sw. Pawła VI Niemcy trwale i konsekwentnie negują nauczanie Kościoła. A papieże milczą...
ponad 1 rok temu / Symon
 
@Teddy. Prościej jest przejść na protestantyzm, ale nie o to chodzi. Chodzi mianowicie o to, żeby niczego poza protestantyzmem w świecie chrześcijańskim nie było. Dla nich ważniesze jest żeby zniszczyć Kościół Chrystusa, niż cokolwiek zbudować, czy sobie załatwić. Celem jest burzenie.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Rzym uszłyszy i ... podejmie odpowiednie kroki . Jeszcze nie tak dawno obowiązywały "średniowieczne przesądy" ,by błądzących upominać ,heretyków ekskomunikować ... :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
Pewnie gej otwiera sobie drogę do Świata zewnętrznego... nie prościej prdejść na protestantyzm? Homoseksualizm to odchyłka od normy i tyle w temacie.
ponad 1 rok temu / Teddy
 
Pan Bóg kiedy chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera.
ponad 1 rok temu / qlnick
 
W tej debacie melanżu niemieckich dewiacji i anomii, widać że chodzi już nie o samo zniszczenie Kościoła, lecz o kult sodomii! Koniec tej cywilizacji śmierci pewny i bliski. Trwajmy jak najbliżej Pana Jezusa i Matki Bożej. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.