DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Sekretarz Benedykta XVI: módlcie się do Maryi – Ona nie opuści wiernych

Sekretarz Benedykta XVI: módlcie się do Maryi – Ona nie opuści wiernych
fot. Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/legalcode.pl] (via Wikimedia Commons/ commons.wikimedia.org)

Arcybiskup Georg Gänswein zwrócił uwagę na potrzebę oddawania czci Matce Bożej. Sektetarz Benedykta XVI zauważył, że Maryja to pośredniczka wszystkich łask. Podkreślił, że nie opuści ona wiernych żyjących w trudnych czasach.

 

26 maja w Rzymie odbyła się piękna i uroczysta procesja figury Matki Bożej Królowej Apostołów. Przewodniczył jej arcybiskup Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego i osobisty sekretarz Benedykta XVI.  Następnie duchowny zachęcił wiernych do oddawania czci Maryi jako pośredniczce wszystkich łask. Na prośbę portalu Life Site News arcybiskup Gänswein udostępnił transkrypcję swej homilii.

 

Podkreślił w niej, że tytuł Królowej oznacza, że Maryja jest ponad apostołami. Wszak każdy jest apostołem w tym większym stopniu, im bliżej jest zjednoczony z Chrystusem. Owa więź z Chrystusem przyczynia się do lepszego zaznajomienia wiernych z Dobrą Nowiną. Tymczasem Matka Boża była w sposób szczególny związana z Chrystusem – zarówno dzięki więzi duchowej, jak i fizycznej.

 

Sekretarz Benedykta XVI podkreślił również, że Matka Boża odegrała istotną rolę w historii zbawienia, gdyż współcierpiała podczas ofiary krzyżowej. Arcybiskup Gänswein powiedział również, że Matka Boża jest pośredniczką wszystkich łask. Mówił o konieczności zwrócenia się ku Maryi w trudnych czasach, jakie przeżywamy. Podkreślił, że pobożne oddanie Matce Bożej stanowi istotny element życia duchowego. Dodał, że Maryja będzie nieustannie orędować za uciekającymi się do niej wiernymi.

 

Słowa sekretarza Benedykta XVI warto rozumieć w kontekście Fatimy. Matka Boża w 1917 roku zachęcając do pokuty, modlitwy różańcowej i nabożeństwa pierwszych sobót zapowiedziała też Swe ostateczne zwycięstwo. „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatyumfuje” – powiedziała.

 

Źródło: lifesitenews.com / pch24.pl

mjend


DATA: 2019-06-08 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rzymian 8:34 Któż jest, co by je potępił? Chrystus jest, który umarł, owszem i zmartwychwstał, który też jest na prawicy Bożej, który się też przyczynia za nami. Jak widzisz ktoś inny przyczynia sie za nami.
ponad 1 rok temu / @rgt
 
"...zauważył, że Maryja to pośredniczka wszystkich łask" A zauważył też że Biblia wskazuje tylko jednego pośrednika Chrystusa Jezusa i nikogo więcej ?
ponad 1 rok temu / Nada
 
Jak czytamy starość OTRZEŹWIA PAMIĘĆ , myślenie i przywraca BOJAŹŃ BOŻĄ.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Pan Jezus mówił by modlić się do Ojca. Zmieniacie Ewangelię.
ponad 1 rok temu / Second
 
Do Marek S Łucja napisała że oddanie Rosji przez Jana Pawła 2z biskupami świata było tym o co prosiła Maryja
ponad 1 rok temu / Tereska
 
Ave Maria! Odpowiedzią najlepszą, najpiękniejszą jest jak najszerszy udział wiernych w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi tzw. pięciu pierwszych sobót miesiąca, ponieważ Matka Boża o to prosiła.
ponad 1 rok temu / Ewcia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.