DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Sejmowa większość wciąż popiera rząd Morawieckiego

Sejmowa większość wciąż popiera rząd Morawieckiego
Fot. A. Hulimka / Forum

Rząd Mateusza Morawieckiego wciąż cieszy się poparciem większości parlamentarnej – to wniosek z czwartkowego głosowania nad wotum zaufania dla Rady Ministrów.

 

Gabinet obecnego premiera poparło 235 przedstawicieli izby niższej. Za odwołaniem rządu opowiedziało się 219. Tylko dwóch parlamentarzystów wstrzymało się od głosu.

 

Prezes Rady Ministrów zwrócił się do Sejmu o wotum zaufania zgodnie z propozycją prezydenta Andrzeja Dudy.

 

– Pan prezydent zaproponował, aby przeciąć ten festiwal, który państwo próbujecie urządzać i powiedzieć „sprawdzam”. Jeśli macie odpowiednią liczbę głosów to nas przegłosujcie i nas odwołajcie, albo przestańcie jątrzyć, przestańcie judzić. Raz odwołujecie premiera Sasina, raz ministra Szumowskiego. Zapowiadacie kolejne odwołania, to są polityczne sztuczki, które mają przykryć rzeczywistość. Wychodzimy z najgłębszego kryzysu od 30 lat. Dajcie działać, nie przeszkadzajcie – argumentował premier.

 

Przed posłami wystąpił również pomysłodawca głosowania.

 

Patrząc na to, co dzieje się w polskiej polityce, zaproponowałem panu premierowi, aby wystąpił o wotum zaufania dla rządu, by zakończyć ten proces, w którym przeszkadza się większości parlamentarnej w działaniach związanych z walką z pandemią koronawirusa – powiedział prezydent Duda.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2020-06-04 17:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obniżyć podatki!!! Proste, nieskomplikowane kredyty jak w Niemczech. Bierzcie z nich przykład!
1 miesiąc temu / Polonus
 
a wczoraj rząd niemiecki zdecydował o generalnej obniżce podatku VAT z 19 na 16% oraz na artykuły pierwszej potrzeby o 7 od 5 do 7% do końca roku,po to by zwykli ludzie nie zbiednieli celem jest tu zapobiegnięcie inflacji oraz, by otrzymać popyt wewnętrzny na odpowiednim poziomie,co gwarantuje z kolei wpływy do budżetu państwa.Tam potrafią myśleć. A nasz rząd,owszem, nie można go tu krytykować, ale mógłby się postarać o więcej dla zwykłych ludzi, wziąć przykład z Niemiec.
1 miesiąc temu / marek
 
za dużo tych newsów politycznych i światowych, choć wiadomo dużo się dzieje, ale gdzie jest lektura duchowa???
1 miesiąc temu / axe
 
Pan Prezydent - jest super! Pan Premier - jest super! Pan Szumowski - takoż. Ale... nie zapominajmy o jednym: Polacy od początku pandemii masowo odmawiają Różaniec w intencji Polski i pokonania wirusa. Nasz hołd i wdzięczność należą się Maryi za Jej Opiekę nad naszym Krajem i jego Włodarzami. Bądźmy sprawiedliwi, Polska wychodzi obronną ręką z wielkiej opresji. Nie pierwszy i nie ostatni raz za wstawiennictwem Matki Bożej.
1 miesiąc temu / Tom Bombadil
 
Każdy katolik powinien zachować się tak jak na katolika przystało i postawić ultimatum Panu Prezydentowi i partii rządzącej - do 28 czerwca żądam wypowiedzenia konwencji stambulskiej i wprowadzenia zakazu aborcji w przeciwnym razie o moim głosie możecie zapomnieć. Już najwyższy czas aby katolik miał w tym kraju coś do powiedzenia.
1 miesiąc temu / tak tylko
 
Wystarczy tylko porównać jak przez pandemię przeszły inne narody i państwa - wskaźniki zachorowań, zgonów na milion mieszkańców,wyzdrowień - sytuacja w Polsce jest nieporównywalnie lepsza! Ale przede wszystkim ważne jest to, że NIGDY polscy lekarze nie stanęli przed wyborem: komu podłączyć respirator, a kogo skazać na śmierć! We Włoszech i Hiszpanii to była normalka! Dziękujemy Panie Premierze i Panie Ministrze Zdrowia za szybkie i skuteczne działanie!
1 miesiąc temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.