DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Sejmowa Komisja krytycznie o Konkluzji Rady UE dotyczącej „tęczowego” równouprawnienia

Sejmowa Komisja krytycznie o Konkluzji Rady UE dotyczącej „tęczowego” równouprawnienia
FOT.REUTERS/Gonzalo Fuentes/FORUM

W środę 19 października Sejmowa Komisja ds. Unii Europejskiej zaakceptowała Opinię Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP w sprawie Konkluzji Rady Unii Europejskiej dotyczącej tzw. „Praw LGBT” z 16 czerwca 2016 r. Opinia ta krytycznie ocenia działania Rady UE w sprawie równouprawnienia przedstawicieli tej subkultury.

 

Inicjatorem projektu była Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka, na komisję opinię wniósł poseł Kukiz ‘15 Sylwester Chruszcz.

 

Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczpospolitej w rozmowie z KAI zaznaczył, że jest to odpowiedź na falę zmian ideologicznych, przechodzącą przez Europę za sprawą Unii Europejskiej. – Unia Europejska narzuca nam swoje rozwiązania. Parlamenty krajowe mają jednak swoje znaczenie – podkreślił.

 

Dzięki kolegom z klubu Kukiz'15, zwłaszcza posłowi Sylwestrowi Chruszczowi, mogliśmy taki wniosek zgłosić. Silna reprezentacja różnych środowisk z Markiem Jurkiem na czele, była obecna na Komisji i udało się przekonać większość do naszych racji – tłumaczył Strzembosz.

 

Jak podaje Prawica Rzeczypospolitej w oświadczeniu na swojej stronie internetowej, w opinii tej zaznaczono, że ochrona osób homoseksualnych, które spotkały się z zachowaniami naruszającymi ich ludzką godność, powinna odbywać się w ramach ogólnych przepisów prawa.

 

Dokument podkreśla, że nie można „przedstawiać moralnej dezaprobaty aktów homoseksualnych czy uzasadniających je opinii i wystąpień społecznych jako dyskryminacji czy fobii. Nie można również tą drogą wymuszać rewolucyjnych zmian w prawie czy w edukacji publicznej – przedstawiając sprzeciw wobec nich jako właśnie dyskryminację – odkreślono w oświadczeniu, dodając, że takie działania mogą doprowadzić do naruszania niektórych praw obywatelskich np. wolności sumienia czy wolności wychowania.

 

W opinii zawarto również przekonanie, że Polska na forum międzynarodowym powinna stawać na straży rodziny i wartości, dlatego że na tym fundamencie opiera się status społeczny monogamicznej rodziny.

 

Na posiedzeniu Komisji obecni byli przedstawiciele organizacji społecznych: Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (dyrektor CitizenGo in Poland), Andrzej Dubiel (Chrześcijański Kongres Społeczny), Waldemar Wasiewicz (prezes Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza), Paweł Kwaśniak (prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny), Magdalena Trojanowska (Inicjatywa Stop Seksualizacji Naszych Dzieci, Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci), Lech Łuczyński (Ordo Caritatis), Grzegorz Strzemecki (Obywatelska Inicjatywa Rodzin).

 


KAI

MWł
 


DATA: 2016-10-20 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bóg zapłać
ponad 3 lata temu / katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.