DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Sejmowa ekspertyza dotycząca niemieckich reparacji już gotowa! Kiedy poznamy treść dokumentu?

Sejmowa ekspertyza dotycząca niemieckich reparacji już gotowa! Kiedy poznamy treść dokumentu?
Ruiny Warszawy w styczniu 1945. Widok na Kanonię i Rynek na Starym Mieście (zdjęcie ilustracyjne). By M. Swierczynski [Public domain], via Wikimedia

Biuro Analiz Sejmowych otrzymało zadanie opracowania ekspertyzy dotyczącej ewentualnych polskich roszczeń wobec Republiki Federalnej Niemiec z tytułu strat materialnych i osobowych za okres II Wojny Światowej. Prace nad dokumentem zostały zakończone – informuje tvp.info.

 

Dziennikarze serwisu zwrócili się do Biura z zapytaniem dotyczącym stanu prac nad analizą. Dowiedzieli się, że zostały one zakończone. „Dokument został w pierwszej kolejności przekazany wnioskującemu o jego sporządzenie – posłowi Arkadiuszowi Mularczykowi. W najbliższym czasie ekspertyza będzie także udostępniona na stronie internetowej Sejmu” – czytamy w odpowiedzi, jaką otrzymał portal telewizji informacyjnej.

 

W sierpniu poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zwrócił się do Biura Analiz Sejmowych z pytaniem dotyczącym możliwości starania się przez Polskę o reparacje wojenne. Sejmowa instytucja przekazała sprawę ekspertom zewnętrznym.

 

Osobne analizy w sprawie prowadzono również w MSZ. Ze słów ministra Waszczykowskiego wynika, że decyzja co do ewentualnych starań zostanie podjęta w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Czas potrzebny jest na zbadanie rozmiaru polskich strat.

 


Źródło: tvp.info

MWł
  


DATA: 2017-09-10 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tresc dokument poznam jak zasiada do tego ,,nasi,, adwokaci z USA i oni powiedza co jeszcze nie zostalo wziete pod uwage, jak powinno sie w miedzynarodowych rozmowach podliczac zalegle lata, jak rozliczany jest mord.
ponad 2 lata temu / aro
 
@Pejot: przecież to UE (czyli de facto: Niemcy) chce nas zmusić do przyjęcia "uchodźców". Niech żądania reparacji będą adekwatną odpowiedzią, jako odpowiednik kubła zimnej wody na niemiecką głowę, przegrzaną lewackimi ideami.
ponad 2 lata temu / r
 
teraz wszyscy mają walczyć ze wszystkimi. Europę załatwią "uchodźcy", a Polsce jako krajowi bez mniejszości narodowych potrzeba zgotować wojnę z wrogiem zewnętrznym. Najpierw było drażnienie Rosji, teraz mamy drażnienie Niemiec. Czy taka jest polska racja stanu ?
ponad 2 lata temu / Pejot
 
Zespół CONTRA MUNDUM odpowiada poprzez swoją muzykę pośrednio na pytanie, czy krajanie zbrodniarzy powinni odpowiedzieć finansowo za zbrodnie na Polakach
ponad 2 lata temu / słuchacz
 
Do nn . Rozumiem. Dla ciebie wyłącznie Żydzi mają patent ma martyrologię.
ponad 2 lata temu / skonfudowany
 
Czy to ten czas,wysiłek i pieniądze nie idą na bałamutne cele,aby wprowadzić w narodzie Polskim psychozę naiwnej skargi na dolę zawsze krzywdzonego narodu przez los.
ponad 2 lata temu / nn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.