DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Sejmowa ekspertyza dotycząca niemieckich reparacji już gotowa! Kiedy poznamy treść dokumentu?

Sejmowa ekspertyza dotycząca niemieckich reparacji już gotowa! Kiedy poznamy treść dokumentu?
Ruiny Warszawy w styczniu 1945. Widok na Kanonię i Rynek na Starym Mieście (zdjęcie ilustracyjne). By M. Swierczynski [Public domain], via Wikimedia

Biuro Analiz Sejmowych otrzymało zadanie opracowania ekspertyzy dotyczącej ewentualnych polskich roszczeń wobec Republiki Federalnej Niemiec z tytułu strat materialnych i osobowych za okres II Wojny Światowej. Prace nad dokumentem zostały zakończone – informuje tvp.info.

 

Dziennikarze serwisu zwrócili się do Biura z zapytaniem dotyczącym stanu prac nad analizą. Dowiedzieli się, że zostały one zakończone. „Dokument został w pierwszej kolejności przekazany wnioskującemu o jego sporządzenie – posłowi Arkadiuszowi Mularczykowi. W najbliższym czasie ekspertyza będzie także udostępniona na stronie internetowej Sejmu” – czytamy w odpowiedzi, jaką otrzymał portal telewizji informacyjnej.

 

W sierpniu poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zwrócił się do Biura Analiz Sejmowych z pytaniem dotyczącym możliwości starania się przez Polskę o reparacje wojenne. Sejmowa instytucja przekazała sprawę ekspertom zewnętrznym.

 

Osobne analizy w sprawie prowadzono również w MSZ. Ze słów ministra Waszczykowskiego wynika, że decyzja co do ewentualnych starań zostanie podjęta w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Czas potrzebny jest na zbadanie rozmiaru polskich strat.

 


Źródło: tvp.info

MWł
  


DATA: 2017-09-10 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tresc dokument poznam jak zasiada do tego ,,nasi,, adwokaci z USA i oni powiedza co jeszcze nie zostalo wziete pod uwage, jak powinno sie w miedzynarodowych rozmowach podliczac zalegle lata, jak rozliczany jest mord.
ponad 2 lata temu / aro
 
@Pejot: przecież to UE (czyli de facto: Niemcy) chce nas zmusić do przyjęcia "uchodźców". Niech żądania reparacji będą adekwatną odpowiedzią, jako odpowiednik kubła zimnej wody na niemiecką głowę, przegrzaną lewackimi ideami.
ponad 2 lata temu / r
 
teraz wszyscy mają walczyć ze wszystkimi. Europę załatwią "uchodźcy", a Polsce jako krajowi bez mniejszości narodowych potrzeba zgotować wojnę z wrogiem zewnętrznym. Najpierw było drażnienie Rosji, teraz mamy drażnienie Niemiec. Czy taka jest polska racja stanu ?
ponad 2 lata temu / Pejot
 
Zespół CONTRA MUNDUM odpowiada poprzez swoją muzykę pośrednio na pytanie, czy krajanie zbrodniarzy powinni odpowiedzieć finansowo za zbrodnie na Polakach
ponad 2 lata temu / słuchacz
 
Do nn . Rozumiem. Dla ciebie wyłącznie Żydzi mają patent ma martyrologię.
ponad 2 lata temu / skonfudowany
 
Czy to ten czas,wysiłek i pieniądze nie idą na bałamutne cele,aby wprowadzić w narodzie Polskim psychozę naiwnej skargi na dolę zawsze krzywdzonego narodu przez los.
ponad 2 lata temu / nn
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.