DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Sejmik Województwa Lubelskiego powiedział „nie” dla ideologii LGBT w samorządzie

Sejmik Województwa Lubelskiego powiedział „nie” dla ideologii LGBT w samorządzie
Marsz LGBT, fot. REUTERS/Daniel Becerril

Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął stanowisko, w którym sprzeciwia się „homopropagandzie” i wprowadzaniu ideologii LGBT do samorządu. W treści dokumentu podkreślono, że promocja LGBT narusza podstawowe prawa i wolności i ingeruje w autonomię wspólnot religijnych.

 

Samorządowcy z woj. lubelskiego zdecydowali się wyrazić jasny i zdecydowany sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT w jednostkach samorządowych. Podczas głosowania wojewódzcy radni poparli stanowisko przygotowane przez prof. Mieczysława Rybę z klubu PiS. Radni są zdania, że promocja ideologii LGBT narusza podstawowe prawa i wolności, a także kwestionuje wartości chronione przez polską Konstytucję.

 

„Podejmowane w ostatnim okresie działania przez przedstawicieli krajowej i samorządowej sceny politycznej, ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację ukształtowanych przez Kościół katolicki wartości takich jak m.in. dążenie do poszukiwania prawdy, troska o rozwój moralny młodego pokolenia, troska o instytucję rodziny oraz szkołę opartą na zasadach chrześcijańskich” – czytamy w treści stanowiska.

 

Radni Sejmiku Wojewódzkiego zadeklarowali również, że w swojej pracy samorządowej będą stawali w obronie szkoły i rodziny, dążąc do ochrony przez „rozprzestrzeniającą się ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami”. W treści oświadczenia można również znaleźć deklarację o sprzeciwie wobec wprowadzania do polskiego systemu oświaty zajęć z tzw. edukacji seksualnej, realizowanych w oparciu o standardy Światowej Organizacji Zdrowia WHO.

 

W deklaracji popartej przez Sejmik Województwa Lubelskiego zwrócono również uwagę na kwestię wywierania administracyjnej presji na rzecz stosowania tzw. poprawności politycznej. Zjawisko to określono mianem „homopropagandy”.

 

„Deklarujemy, że Sejmik Województwa Lubelskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności” – napisali radni w oświadczeniu.

 

Stanowisko w sprawie wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych zostało poparte przez 24 radnych. Trzech samorządowców nie zgodziło się z treścią oświadczenia, natomiast 4 kolejnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

WMa


DATA: 2019-04-25 17:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jeszcze są normalni ludzie??? Po prostu wierzyć się nie chce. A jednak. Brawo! Bogu dzięki.
10 miesięcy temu / Jacek
 
Mam rodzinę w Lubelskiem! No!!!
10 miesięcy temu / Kasandra
 
I to się właśnie nazywa wierność Ojczyźnie w praktyce i to się nazywa służba polskiej racji stanu i polskim, ojczystym interesom. Brawo samorządowcy z Lublina! Jest jeszcze nadzieja dla Polski! Teraz czekamy na Rzeszów i Białystok! Tak trzymać! Precz z democzną ideologią gender! Z Panem Bogiem
10 miesięcy temu / Sławomir Tomas
 
Brawo!
10 miesięcy temu / John
 
Wspaniała wiadomość! Oby takich decyzji więcej!
10 miesięcy temu / Ala
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.