DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Sejm zdecydował o składzie komisji. W piątek prezydent powoła nowy rząd

Sejm zdecydował o składzie komisji. W piątek prezydent powoła nowy rząd
Jerzy Dudek / Forum

Sejm wybrał w środę składy osobowe komisji merytorycznych, które w nowej kadencji będą pracowały nad projektami ustaw. Parlamentarzyści Konfederacji bezskutecznie domagali się udziału swych przedstawicieli w małych komisjach oraz w komisji do spraw służb specjalnych.

 

Większość spośród 29 komisji aktualnej, IX kadencji zbierze się już w czwartek. Na pierwszych posiedzeniach wyłonione zostaną prezydia tych gremiów. Wybór składów osobowych dokonał się na podstawie parytetów, zgodnie z którymi liczba miejsc w komisjach dla poszczególnych ugrupowań zależy od liczebności ich klubów i kół.

 

Przedstawiciele Konfederacji protestowali w trakcie posiedzenia przeciwko zasadom dopuszczania do komisji. Będą mieć po jednym swym reprezentancie w większości z nich, jednak chcieliby uzyskać prawo głosu także w tych mniejszych, do których składów nie dostali „przepustek”.

 

Komisje małe – komisja cyfryzacji, petycji, kontroli państwowej, żeglugi śródlądowej – w tych komisjach 1 mln 250 tysięcy wyborców nie będzie miało swojego przedstawiciela. Dlaczego? Ponieważ taką decyzję państwo, ponad głowami tych wyborców i posłów Konfederacji podjęli – mówił Jakub Kulesza. – Żaden z posłów Konfederacji nie został dopuszczony do tych komisji, a przecież mamy dwóch posłów z Pomorza. Mamy specjalistów informatyków, specjalistów od sieci, systemów teleinformatycznych. Nie będziemy mogli brać udziału w głosowaniu na tych komisjach i wyrażać woli naszych wyborców – przekonywał.

Z kolei Grzegorz Braun prosił pozostałych posłów o zgodę na udział reprezentanta Konfederacji w komisji ds. służb specjalnych, której liczebność Sejm ustalił ostatecznie na 7 osób. Cztery miejsca zajmie w niej PiS, zaś trzy – kluby opozycji.

 

Pierwsze posiedzenie Sejmu będzie kontynuowane we wtorek 19 listopada. Planowane jest wówczas wygłoszenie expose przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dwa dni później ma zostać on ponownie desygnowany na swą funkcję przez prezydenta, zaś w piątek głowa państwa powoła nową Radę Ministrów.

 

 

Źródła: interia.pl, rmf24.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2019-11-14 07:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Alan powinieneś dodać "pozwólcie na zagładę Polaków" oraz "zaprzyjcie się swojej wiary katolickiej bo oszustwo i niesprawiedliwość ma większość".
3 miesiące temu / iii
 
cyd- taaak, PIS przewidział 15 lat temu że w 2019 konfederacja wejdzie do sejmu i trzeba się przed nimi zabezpieczyć....to genialny jest PIS skoro ma takich wizjonerow . Nie tylko PO widzi w każdej lodówce Kaczyńskich
3 miesiące temu / Abberacja
 
Myślę że Konfederacji prezydent Duda powinienen powierzyć misję formowania rządu.Bo przecież Oni są jedynie i najbardziej biało czerwoni . Obsadzie wszystkich ministerstw, szefowa nie nad IPN,NIK,ABW,CBA i ogólnie nad wszystkimi. No i wtedy by wyszło do kogo będę mieli pretensje jak im braknie oponentów. Zauważyłem ze Konfederacja nie rozumie wielu parlamentarnych reguł. Przecież ludzie Was jest 11 nie 239 zrozumcie to!!!!!!!Nie zmierzajcie w stronę totalnej.Nie tedy droga .Nie idźcie ta droga!!!!
3 miesiące temu / Alan
 
Reguły gry i ordynacja były znane wszystkim startującym partiom i kandydatom.Największy lament podnosi Konfederacja, a to ordynacja niedobra, a to w TV za mało o nich mówili itd. Skoro macie taki dobry program dla Polski i Polaków przekonajcie do siebie Polaków i wygrajcie następne wybory, na razie cieszcie się, że w ogóle weszliście do sejmu i módlcie się, by nie podzielić losu Palikota.
3 miesiące temu / Mateusz
 
Należy przestrzegać zasad albo zasady zmienić.
3 miesiące temu / kota
 
Na PiS zagłosowało niecałe 7 razy więcej osób niż na Konfederację. W wyniku systemu przeliczania głosów na mandaty, zaproponowanego przez trzeciego bliźniaka Kaczyńskich Dorna i przyjętego przez Kaczyńskich, PiS ma 22 razy więcej posłów niż Konfederacja. Kaczyńscy przewidzieli bunt Polaków w czasach ostatnich i odpowiednio się zabezpieczyli. Przeprowadzone przez PiS medialne oszustwo przedwyborcze jest kontynuowane również dzisiaj w formie zemsty za ujawnianie PiSowskich fałszu i obłudy.
3 miesiące temu / cyd
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.