DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Sejm zajmie się we wtorek projektem „Stop pedofilii”

Sejm zajmie się we wtorek projektem „Stop pedofilii”

O ile obowiązujący zapis służy przede wszystkim temu, żeby osoby dorosłe nie stawały się potencjalnymi sprawcami, o tyle proponowany przepis dotyczy propagowania zachowań seksualnych wśród osób małoletnich – tak mecenas Olgierd Pankiewicz, pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej „Stop pedofilii” wyjaśnia sens obywatelskiego projektu. Pierwsze sejmowe czytanie odbędzie się już we wtorek.

 

Projekt rozszerza już obowiązujący przepis art. 200b kodeksu karnego. Obecnie zakazane jest propagowanie i pochwalanie zachowań o charakterze pedofilskim. – W ostatnich czasach zjawisko to stało się bardziej skomplikowane, tak jakby przestępcy szukali nowej drogi do tego, żeby pedofilię w społeczeństwie oswoić. [projekt] ma chronić młodszą część społeczeństwa przed takim oddziaływaniem, które może spowodować, że pedofilia będzie się rozprzestrzeniać – mówi mecenas.

 

– Terapeuci zajmujący się ofiarami przestępstw pedofilskich i pedofilami mówią, że do strategii sprawców należy oswajanie społeczeństwa i samej ofiary. Innych strategii używają do oswojenia otoczenia, a innych do tego, żeby „zaprzyjaźnić się” ze swoją przyszłą ofiarą i żeby dojść blisko niej – podkreśla Olgierd Pankiewicz.

 

W przekonaniu przedstawiciela komitetu inicjatywy ustawodawczej „Stop pedofilii”, wszelkie kontakty seksualne będą szkodzić osobie nieletniej, zbyt niedojrzałej, aby podejmować tego typu aktywność. – Poza tym w kontaktach z osobą dorosłą oczywista jest dysproporcja sił, którą pedofile bezwzględnie wykorzystują – wskazuje prawnik.

 

– Proponowany przez nas przepis ma wspierać ochronę społeczeństwa przed takim obrazem, który próbuje się w społeczeństwie wytworzyć – obrazem małoletnich uczestniczących w życiu seksualnym. Pan pyta, kto konkretnie stoi za takimi głosami. Są wypowiedzi w różny sposób wprowadzające ten temat do debaty publicznej. Ostatnio padła wypowiedź publiczna jednego z psychologów, który był przedstawiany jako znawca dziedziny i autorytet, który mówił, że dzieci często same chcą wchodzić w relacje seksualne z dorosłymi, że nie ma nic złego w podejmowaniu stosunków seksualnych z małoletnimi, o ile się to dzieje za ich zgodą – dodaje mecenas Pankiewicz.

 

Oczywistym problemem jest rozszerzające się zjawisko organizowania przez placówki szkolne zajęć oswajających dzieci z tematyką zastrzeżoną dla dorosłych. W dodatku, seksedukacja serwowana jest bardzo młodym ludziom w wulgarnej, dosłownej formie. Nienormatywne zachowania prezentuje się jako rzecz normalną, zwyczajną.  

  

Jak relacjonuje rozmówca portalu stoppedofilii.pl, członkowie lobby LGBT, promują edukację seksualną według standardów BZgA i WHO. – Te standardy zawierają treści mogące powodować ciężkie urazy u młodych ludzi, które by tego słuchały. Do tych treści należy m.in. edukowanie nieletnich do wyrażania zgody na seks. Według założeń tych Standardów, granica wstydu i wstrętu, które dziecko na tym etapie rozwoju posiada, jest przełamywana. A przełamanie takich granic jest jednym z czynników zwiększających podatność na stanie się ofiarą przestępstw na tle seksualnym. Jeżeli te środowiska podpisują się pod wprowadzeniem do szkół zajęć wg standardów BZgA i WHO, to biorą na siebie odpowiedzialność za przygotowywanie dzieci do stania się ofiarami przestępstw na tle seksualnym. Jednak tak właśnie się dzieje. Prą one do tego, żeby taka pseudoedukacja była wprowadzana do szkół – ostrzega prawnik.

 

Posłowie debatować mają nad projektem „Stop pedofilii” podczas posiedzenia Sejmu 15 października.

 

Źródło: stoppedofilii.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-10-14 22:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może zamiast utyskiwać na PiS pomodlilibyście się za nich, żeby to szybko uchwalili? Krzykiem nic nie damy rady z siłami zła, ale modlitwą - tak
8 miesięcy temu / Modlitwa
 
Ponadto seks jest legalny już od 15 roku życia. Kwestie czyjejś wiary, zasad itp to jedno, a prawo to drugie.
8 miesięcy temu / Malina
 
Edukacja seksualna nie jest nauką jak uprawiać sekk, nikt nie będzie na lekcjach włączać filmów pornograficznych. Edukacja seksualna dotyczy również higieny intymnej, budowania relacji, akceptacji swojego ciała itd. Aktualnie jesteśmy otoczeni erotyzmem wszędzie, nawet reklamie młotka. Dlatego właśnie dzieci należy nauczyć zdrowego podejścia so ciała i seksualności. I niestety znaczna większość rodziców tematy związane z seksualnośią uważa za tabu I nie rozmawia z dzieckiem. Dostakowo spłodzenie potomka nie czyni nikogo kompetentnym w każdej dziedzinie, więc nie rozumiem skąd przekonanie, że rodzic wszystko wie najlepiej. W trosce o dzieci nie powinno zdawać się ich na łaskę informacji znalezionych w internecie luz zaslyszanych od starszych kolegów i koleżanek.
8 miesięcy temu / Malina
 
@pis kłamie : Tak. Uchwalą albo stan wyjątkowy/wojenny z powodu wejścia Konfederacji do Sejmu, albo,to żart, kwotę wolną od podatku 9 tys. Wszystko na złość Konfederacji. Jeden senator PiS już mówił o wojnie w pierwszym przypadku. POPiSSLD+ od dawna mają zabezpieczone Zaleszczyki.
8 miesięcy temu / 2 wyjścia
 
Czy to jest tzw. pretekst maskujący dla podjęcia innych ważnych decyzji? Takie przerwane sesje sejmu przed i po wyborach są bezprawne. Jakaś ustawka przeciw Polakom i Konfederacji?
8 miesięcy temu / PiS kłamie
 
PiS będzie głosować tak jak w sprawie 447, aborcji itd. Czyli na szkodę. To więcej niż pewne.
8 miesięcy temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.