DZIŚ JEST:   30   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
 
 
 
 

Sejm zadecyduje czy Jan Dworak trafi przed Trybunał Stanu

Sejm zadecyduje czy Jan Dworak trafi przed Trybunał Stanu
fot. Krzysztof Zuczkowski / FORUM

Portal tvp.info donosi, że marszałek Sejmu Ewa Kopacz zdecydowała o rozpoczęciu postępowania w sprawie postawienia przed Trybunałem Stanu Jana Dworaka i innych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sprawa ma związek z nie przyznaniem Telewizji Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. O tym, czy członkowie KRRiT staną przed Trybunałem Stanu zdecyduje Sejm.

 

Osoby objęte wnioskiem mają teraz prawo na złożenie w ciągu 30 dni pisemnych wyjaśnień. Wtedy ruszy postępowanie – wyjaśnia Andrzej Halicki, szef Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

 

Zgodnie z prawem marszałek Sejmu nie mógł odmówić rozpoczęcia postępowania w sprawie wniosku. Mógł jedynie przeciągać podjęcie decyzji. – Ustawa o Trybunale Stanu nie nakłada na nią żadnych terminów. Ta decyzja nas cieszy – komentuje jeden z posłów PiS.

 

Jak tłumaczy portal tvp.info, teraz Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej będzie prowadzić postępowanie, korzystając z niemal takich samych uprawnień, jakie ma prokuratura.

 

Przypomnijmy, że na początku roku parlamentarzyści PiS złożyli w Sejmie wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu członków KRRiT, którzy zdecydowali o nie przyznaniu koncesji telewizji kierowanej przez o. Tadeusza Rydzyka.

 

Źródło:tvp.info

pam


DATA: 2012-10-23 20:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W jedności siła. Marsz > Obudź się Polsko < zaczyna wydawać owoce. Jeszcze tylko wyrzucić z rządu ludzi, którzy działają na szkodę naszego narodu i pomalutku poradzimy sobie, również z Brukselą. I zwiększają się szanse na uratowanie Naszej Ojczyzny przed zgnilizną moralną, etyczną i duchową.
ponad 8 lat temu / marekb54
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.