DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Sejm spłyci debatę o ochronie życia. Projekty ustaw dotyczących aborcji znów rozpatrywane razem

Sejm spłyci debatę o ochronie życia. Projekty ustaw dotyczących aborcji znów rozpatrywane razem
Jerzy Dudek / Forum

Wszystkie inicjatywy związane z uregulowaniem kwestii obrony życia - zarówno opowiadające się za likwidacją przesłanek aborcyjnych, jak i liberalizujący obowiązujące prawo - mają być rozpatrywane razem, ustaliła „Rzeczpospolita”. Może to oznaczać powtórkę ubiegłorocznego scenariusza, gdy debata o ochronie życia została spłycona, a projekty w skandaliczny sposób odrzucone przez Sejm.

 

Przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję od początku września zbierają podpisy pod projektem ustawy zakładającej likwidację tzw. przesłanki eugenicznej, z której rocznie korzysta około tysiąc kobiet decydując się na zabicie swojego nienarodzonego dziecka. Podstawą takiej decyzji jest „uzasadnione podejrzenie”, że dziecko, które się narodzi, będzie upośledzone lub ciężko chore.

 

Podpisy pod swoim projektem zbiera także komitet „Ratujmy Kobiety 2017”. Jego przedstawiciele chcą liberalizacji obowiązujących przepisów. To np. prawo do legalnego przerwania ciąży do końca 12. Tygodnia czy darmowy dostęp do antykoncepcji i „antykoncepcja awaryjna” bez recepty.

 

W Sejmie ślimaczą się też prace nad antyaborcyjnym projektem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, który został złożony w formie petycji. Aktualnie, po długim procedowaniu w Komisji ds. Petycji został on przekazany w dość niejasnym trybie do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (tymczasem komisja winna zwrócić się do marszałka Sejmu z inicjatywą ustawodawczą lub zdecydować o odrzuceniu petycji).

 

Ponadto do Trybunału Konstytucyjnego skierowany został wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą tzw. przesłanki eugenicznej, a podpisy pod poselskim projektem ograniczającym aborcję wciąż zbiera poseł Anna Maria Siarkowska.


Teraz okazuje się, że podobnie jak w ubiegłym roku, posłowie chcą zająć się projektami na jednym posiedzeniu Sejmu. – Obawiam się, że zderzenie dwóch projektów dotyczących ochrony życia w jednej debacie może całej sprawie zaszkodzić – oceniła w rozmowie z „Rz” Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. – Wszystko może się rozmyć i skończy się niczym. Ale mam nadzieję, że posłom PiS o to nie chodzi – dodała.

 


Źródło: rp.pl

MA


Przeczytaj także: Ostateczne rozwiązanie kwestii niepełnosprawnych. Ludobójstwo wokół nasDATA: 2017-09-04 09:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozpatrując kwestię aborcji można zupełnie pominąć kontekst wiary. Istota ludzka w okresie prenatalnym, od poczęcia, jest istotą ludzką. To fakt, wiedza naukowa. Może ta istota nie myśleć, nie czuć bólu itd. Ale czy to znaczy, że możemy w pewnych sytuacjach zabijać nieprzytomnych (tudzież śpiących) ludzi? A może wszystkie kobiety z XXX (generalnie nie tylko niepłodne, ale i dla samca "nieużyteczne")? Zabić wszystkich chorych ludzi, którzy są ciężarem dla systemu społecznej opieki zdrowotnej? Z faktu usankcjonowanej aborcji można prawnie uzasadnić każdą podłość i niegodziwość. I tak będzie - nie będzie Polski, nie będzie nas. Już nie powinno być. Tylko Bożemu Miłosierdziu zawdzięczamy, że nie zmieniliśmy się do tej pory i z tej przyczyny w stado dzikich zwierząt. Czy się obudzimy? (1)
ponad 2 lata temu / Stroke
 
@wwm: Nie wystarczy samemu nie popełniać morderstw. Finansowanie z budżetu jest udziałem w zbrodni. Jeśli godzisz się na finansowanie morderstw, jesteś tak samo winny jak morderca. Co robisz na katolickiej stronie?
ponad 2 lata temu / bk
 
Bądź konsekwentny i domagaj się zniesienia karalności wszelkich morderstw. Przecież zamordowanemu wszystko jedno czy został pozbawiony życia legalnie czy nielegalnie, co nie?
ponad 2 lata temu / do wwm
 
pic-kolejny niepolski rząd,służący intersom polin. Na kolanach wielokrotnie(jakby z rozwolnieniem)pielgrzymkują do państwa położonego w Palestynie.
ponad 2 lata temu / jac
 
Ci, którzy od kilkuset legalnych aborcji rocznie uzależniają przetrwanie katolickiego Narodu Polskiego niepotrzebnie czekają na ustawę, tylko po prostu niech sami nie dokonują tych zabiegów. Problem nie dotyczy tego, czy aborcje będą wykonywane w ogóle, tylko gdzie. Czy będą wykonywane legalnie w ramach obowiązującej ustawy w szpitalach w Polsce, czy nielegalnie w kwitnącym podziemiu aborcyjnym albo całkowicie legalnie i bez ograniczeń w Niemczech, Słowacji i Czechach. Jedynym efektem zmian likwidujących przesłanki ustawowe będzie zniknięcie tych aborcji z oficjalnych polskich statystyk i nic poza tym.
ponad 2 lata temu / wwm
 
Brakuje mi w tym wszystkim zapomnianej już oczywistości, ze powolanie do życia i wychowanie następnego pokolenia jest źródłem szczęścia i sensem życia Trzeba o tym głośno, wszędzie i bez przerwy mówić. Inne "sensy" w ogólnym rozrachunku się nie liczą. Ale jeśli ktoś uważa inaczej i nie chce mieć dzieci, to nie przez ich mordowanie, tylko nie powoływanie ich do istnienia. Coś za coś. Moznaby rzec-nie jesteśmy zwierzętami, ale nie, zwierzęta Wydaja na świat potomstwo, nie robią uników, troszczą się przykładnie.
ponad 2 lata temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.