DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Sejm przyjął uchwałę w sprawie suwerenności Polski. Poseł PO podarła jej tekst

Sejm przyjął uchwałę w sprawie suwerenności Polski. Poseł PO podarła jej tekst
Fot.Krystian Maj/FORUM

W godzinach popołudniowych Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej i praw Polaków. Polska jest państwem suwerennym, a opozycja o tym zapomina i przenosi spór wokół TK za granicę – przekonywali przedstawiciele PiS podczas debaty nad projektem.

 

Jak informuje TVP Parlament, za uchwałą zagłosowało 257 posłów, przeciw było czterech (PO), nikt nie wstrzymał się od głosu. Parlamentarzyści Platformy i Nowoczesnej - choć byli na sali obrad - nie wzięli udziału w głosowaniu.

Głosowanie poprzedziła burzliwa debata. Emocjom szególnie dała ponieść się poseł PO Agnieszka Pomaska, która podczas wystąpienia podarła wydrukowany tekst uchwały ws. obrony suwerenności Polski.

Jak czytamy w przyjętej uchwale „w ostatnim czasie są podejmowane próby naruszenia suwerenności naszego państwa, podważające jednocześnie zasady demokracji, porządek prawny i spokój społeczny w Polsce”.

„Sejm RP stwierdza, że prawa i wolności obywatelskie nie są zagrożone w naszym państwie, a Trybunał Konstytucyjny może realizować swoje zadania ustrojowe. Nowe rozwiązania prawne w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego mogą być ustanowione jedynie w wyniku dialogu prowadzonego w Sejmie RP. Większość parlamentarna jest gotowa do poszukiwania takiego kompromisu we współpracy ze stronnictwami opozycyjnymi" – brzmi fragment projektu uchwały.

Treść uchwały odnosi się także do polityki migracyjnej Unii Europejskiej - „Zapowiadane decyzje rozwiązania tego problemu nie mają podstaw w prawie europejskim, naruszają suwerenność naszego państwa, wartości europejskie oraz zasadę pomocniczości UE. Niosą także zagrożenia dla ładu społecznego w Polsce, bezpieczeństwa jej obywateli oraz dziedzictwa cywilizacyjnego i tożsamości narodowej”.

 

 

 

Źródło: TVP Parlament/TV Republika

luk

 

 

 


DATA: 2016-05-20 19:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

skoro przyznajesz ze nie jestes zdrowy, to sie lecz, a nie wypisuj glupoty
ponad 3 lata temu / do molol
 
Jestem pełen uznania i szacunku dla Pani premier Beaty Szydło. Pani Premier-Szczęść Boże
ponad 3 lata temu / cichy
 
Problem jest podstawowy. Masońskie i lewackie pseudoelity Unii Europejskiej nie chcą Polski konserwatywnej. Nawet gdyby obecny rząd polski stawał na głowie to i tak będzie przez nie zwalczany.Nie należy się tym przejmować. Za wszelką cenę nie zgadzać się na relokację imigrantów. Wyjście Wlk. Brytanii z Unii oraz wewnętrzny problem islamski w Unii odetnie wpływy tych lewackich struktur i wzmocni polityczne ugrupowania konserwatywne. To jedyna szansa Unii na przetrwanie.Przy dalszych rządach lewaków ulegnie ona samo destrukcji.
ponad 3 lata temu / pro memoria
 
Już wiadomo kto nie jest za suwerennością Polski za taki czyn powinna odpowiadać przed sądem ...
ponad 3 lata temu / juchas56
 
@analityk Taki z ciebie analityk jak z...
ponad 3 lata temu / arge
 
Gdy bym był zdrowy zaraz po dojściu do władzy oszalałego pisu wyjechał z Polski na czas tych szkodliwego rządzenia z Szydło na czele niech BÓG broni przed takimi ludzmi u władzy
ponad 3 lata temu / molol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.