DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Sejm przyjął uchwałę potępiającą ideologię komunistyczną. PO i Nowoczesna przeciw

Sejm przyjął uchwałę potępiającą ideologię komunistyczną. PO i Nowoczesna przeciw
Krystian Maj/FORUM

Sejm zdecydował o przyjęciu uchwały potępiającej ideologię komunistyczną i skutki rewolucji bolszewickiej. Uchwała została poparta głosami 283 parlamentarzystów. Sprzeciw wobec treści uchwały wyrazili posłowie Nowoczesnej oraz Platformy Obywatelskiej, którzy pomimo obecności na sali plenarnej, wyciągnęli swoje karty do głosowania.


"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej świadom wartości i wielkiego dorobku cywilizacji łacińskiej, do zniszczenia których dążyła rewolucja i jej realizatorzy, potępia ideologię, jaka legła u podłoża zbrodni i stała się jej usprawiedliwieniem, doprowadzając do tragedii wielu milionów ludzi" - cztamy w treści uchwały przyjętej przez Sejm.


Uchwała głosowana przez parlamentarzystów miała na celu potępienie zbrodniczej idologii komunistycznej, a także skutków wybuchu rewolucji bolszewickiej. Autorzy uchwały podkreślają w niej, że rewolucja zmieniła oblicze państwa rosyjskiego, a następnie także dużej części świata. Zwrócono uwagę, że pomimo upływu całego wieku, skutki narodzin zbrodniczej ideologii możemy obserwować po dzień dzisiejszy.


„Lewackie rewolty, chociaż często przykrywane pięknymi i górnolotnymi hasłami, zawsze prowadza do terroru i zbrodni oraz wyrządzają krzywdę poszczególnym ludziom i całym społeczeństwom. Ostrze agresji rewolucji bolszewickiej wymierzone było przeciwko podstawowym wartościom człowieczeństwa i tradycjom cywilizacji europejskiej. Zrodzona ze zbrodniczej ideologii komunizmu, podsycana antyhumanitarnymi i antychrześcijańskimi hasłami, odcisnęła swoje okrutne piętno na życiu wielu pokoleń” - napisano w treści uchwały.


Co ciekawe, uchwała została podjęta głosami zaledwie 283 posłów. Negatywnie do jej treści ustosunkowali się parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej, którzy pomimo obecności na sali obrad, w kluczowym momencie wyjęli swoje karty do głosowania. Tym samym formalnie nie głosowali ani "za", ani "przeciw". Przyznają jednak, że nie zgadzają się z treścią uchwały, dlatego postanowili nie brać udziału w akcie głosowania.


Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej nie zgadzając się z wersją uchwały głosowanej w Sejmie, podczas posiedzenia klubu parlamentarnego, postanowili przyjąć własną. "Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska potępia ideologię, która doprowadziła do tragedii wielu milionów ludzi i oddaje hołd wszystkim ofiarom bolszewickiej rewolucji" - napisali członkowie klubu PO w swojej wewnętrznej uchwale.

 

 

źródło: wprost.pl, niezalezna.pl, sejm.gov.pl
WMa

 

 

 


DATA: 2017-11-25 13:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zabrakło towarzyszom parlamentarzystom z lewa i prawa odwagi na imienne potępienie komunizmu, jednej z najbardziej ludobójczych ideologii na tym świecie! Wstyd i hańba naszym wybrańcom!
ponad 2 lata temu / Góral
 
Nie tylko Polacy, hipokryto. Przecież ty też pchasz nos w nie swoje sprawy, trollując na portalu katolickim.
ponad 2 lata temu / do ollek
 
@nn Polacy już tak mają, lubią pchać nos w nie swoje sprawy.
ponad 2 lata temu / ollek
 
Przecież Polska to nie dzieje nn. Dlaczego takie jego zaangażowanie w sprawy nie dotyczące naszego kraju?
ponad 2 lata temu / do nn
 
Przecież bolszewizm to nie Polskie dzieje. Dlaczego takie zaangażowanie w sprawy nie dotyczące naszego kraju?
ponad 2 lata temu / nn
 
Świadome sformułowanie dokumentu przez PiS ("lewackie rewolty"...) już drugi raz wywołało sprzeciw. Zaiste, PiS z prezesem to mistrzowie intrygi. Muszą nakręcać wojnę aby samymi pozostać "nieskalanymi". Faszyzmu banderowskiego nie potępią bo po co. Tu panuje pełna zgoda z PO-N.
ponad 2 lata temu / ha
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.