DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Sejm przyjął tarczę antykryzysową 2.0

Sejm przyjął tarczę antykryzysową 2.0
fot. Adam Chelstowski / Forum

Kolejne pożyczki dla przedsiębiorców, tymczasowe zmiany w kodeksie wyborczym czy „wakacje składkowe”. Sejm w nocy ze środy na czwartek przyjął kolejną ustawę dotyczącą tarczy antykryzysowej.

 

Za przyjęciem ustawy o „szczególnych instrumentach wsparcia” w czasie epidemii wirusa SARS –CoV-2  głosowało 233 posłów, przeciw było 183, a 37 wstrzymało się od głosu. Dokument zawiera zwiększenie dostępności pożyczek dla przedsiębiorców, wprowadzenie tzw. „wakacji składkowych” na okres trzech miesięcy, zmiany dotyczące uchylenia niektórych przepisów kodeksu wyborczego oraz korekcje o charakterze administracyjnym np. automatyczne przedłużenie ważności legitymacji studenckiej.

 

Główne zmiany dotyczą przede wszystkim sektora gospodarczego. Agencja Rozwoju Przemysłu zaoferuje przedsiębiorcom różne instrumenty wspierające, mające w założeniu zapewnić płynność finansową. Pomoc polegała będzie również na udzielaniu pożyczek płynnościowych z 15 miesięczną karencją w spłacie. Pożyczki zostały zaoferowane również osobom samozatrudniającym się. Aby skorzystać z umorzenia pożyczki, mikrofirma będzie musiała prowadzić działalność przez 3 miesiące od dnia udzielenia pożyczki.

 

Firmy zatrudniając od 10 do 49 osób otrzymają możliwość skorzystania z trzymiesięcznych „wakacji składkowych”, umożliwiających zwolnienie z opłacania składek w wysokości 50 proc. łącznej kwoty nieopłaconych składek. W ramach Funduszu Szerokopasmowego wprowadzono konieczność wyposażenia placówek ochrony zdrowia w szybkie łącza internetowe i sprzęt umożliwiający prowadzenia zdalnej diagnostyki medycznej. Jednocześnie zaproponowano rozwiązania umożliwiające podjęcie czynności w sposób zdalny dla osób pozostających w wysokiej grupie ryzyka. Fundusz Szerokopasmowy zostanie zasilony jednorazową dotacją z budżetu państwa w wysokości 87 mln zł.

 

Wprowadzono zmiany dotyczące funkcjonowania Poczty Polskiej i przesyłek kurierskich. Przegłosowano również wprowadzenie zasiłku dla rolników nie mogących podjąć pracy ze względu na hospitalizację, nadzór epidemiologiczny czy kwarantannę z powodu COVID-19. Przysługuje im zasiłek w wysokości 50 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę.

 

Oblicza się, że zmiany przewidziane w projekcie będą kosztowały sektor finansów publicznych 18 mld 459,88 mln zł.

 

Źródło: tvp.info

PR

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-09 14:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy przytoczenie tego artykułu to jakiś żart?
7 miesięcy temu / Krzysiek
 
Tarcza antyswirusowa 3.0 ,dwadziescia lat ciezkiej roboty za darmo za puszczenie baka w lesie.Mozliwosc zwolnienia po 10 latach w przypadku podpisania lojalki zobowiazujacej do uzywania korkow od wina przez nastepne 10 lat.
7 miesięcy temu / Fasolomania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.