DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Sejm przyjął podatek bankowy. Przeciwko była Nowoczesna i PO

Sejm przyjął podatek bankowy. Przeciwko była Nowoczesna i PO
fot. Pawel Sonnenburg / Forum

Sejm przyjął poprawkę Prawa i Sprawiedliwości do projektu o podatku bankowym, zwiększającym podstawę opodatkowania do poziomu 0,0366 proc. Jak tłumaczył wiceminister Konrad Raczkowski, chodzi o realizację celu budżetowego ustawy.

 

Za przyjęciem projektu opowiedziało się 284 posłów – członkowie klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz większość posłów z Kukiz’15 i PSL. Przeciwko, co nie będzie zaskoczeniem, głosowała Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Jeden poseł wstrzymał się od głosu.

 

Zgodnie z założeniami, ustawa miałaby przynosić do budżetu państwa 4,4 miliarda złotych rocznie. Teraz proponowanymi przepisami zajmie się Senat. Jeśli ustawa zostanie opublikowana, to podatkiem objęte będą banki krajowe, zagraniczne, instytucje kredytowe, ubezpieczeniowe i reasekuracyjne, firmy pożyczkowe i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

 

Według opozycji, nałożenie takiej daniny niekorzystnie wpłynie na kondycję branży bankowej, a jej ciężar zostanie przerzucony na klientów. Z kolei rząd podkreślał, że podobne rozwiązania funkcjonują na Zachodzie.

 


Źródło: TVP Info, TVN24

mat

 


Więcej czytaj w:  Strzyżenie owiec

DATA: 2015-12-30 08:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

[email protected] Nie lękam się nazywać rzeczy po imieniu Żydów nazywam zamiennie narodem wybranym.Węgrzy opodatkowali Banki i Markety które są w rękach obcych.Konsumenci nie stracą jak nie będą brali lichwiarskich kredytów oraz będą żyli nie na kredyt.Przynjmniej część gotówki w postaci podatku obrotowego wpłynie do budżetu.Wiadomo że markety,centra handlowe podwyższą ceny.Żydów też nazywam" naród mieszkający w Izraelu"Należy się modlić o nawrócenie zaślepionych Żydów.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz. Bogaty inwestor nigdy nie traci, owe podatki obciążą konsumentów i klientów banków. Myślisz o Żydach, a nie mówisz tego wprost, to błąd. Prawdopodobnie lękasz się nazywania ,,rzeczy,, po imieniu. Ponadto ów ,,naród wybrany,, nie jest już wybrany, na podst.PŚ, Ks. Rodz. rozdz.49,10-12, bowiem jak mówi właśnie ten fragment: ,,laska i berło zostanie im odjęte, gdy przyjdzie Król wszystkich narodów,,. Jeżeli informacja jest prawdziwa, to i sklepikarze zostaną dodatkowo obciążeni tzw. podatkiem obrotowym. Suma sumarum bieżące wydatki na wyżywienie rodziny mogą poskoczyć w górę.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
@templariusz. Orban przestał być bratankiem , bo myśli inaczej niż PiS o Ukrainie i Rosji. Ale widać znowu go chwalą. Jest jednak w lepszej sytuacji niż Polska , bo chociaż Ruskich nie ma przeciwko sobie.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
[email protected] Banki są instytucjami lichwiarskimi należącymi do narodu wybranego.Należy rozsądnie gospodarować gotówką.Banki Markety to nie święte krowy powinny płacić podatki tak jak inne podmioty gospodarcze.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
0,44% co to jest? Orban nałożył 6%, było ajwaj na początku ale za to gospodarkę teraz mają stabilną. Kredyty niech sobie drożeją... może ludzie w końcu zmądrzeją i przestaną zakochiwać się w lichwie? ;)Poza tym zagraniczny bank winny jest traktowania jak zwykła firma, działalność gospodarcza a zagraniczne korporacje mają obowiązek płacić podatek w miejscu gdzie funkcjonują.
ponad 4 lata temu / templariusz
 
Będą droższe kredyty!!! Nie zamierzam się jednak zadłużać.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.