DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Sejm przyjął nowy projekt ustawy o wyborach prezydenckich

Sejm przyjął nowy projekt ustawy o wyborach prezydenckich
Źródło: Sejm RP / YouTube

Głosowanie w lokalach oraz – dla chętnych – opcja korespondencyjna. Taki sposób przeprowadzenia wyborów prezydenckich przegłosował we wtorek wieczorem Sejm.

 

Projekt autorstwa Prawa i Sprawiedliwości poparło 244 posłów, przeciwnych mu było 137, zaś 77 członków izby niższej parlamentu wstrzymało się od głosu. Czas zatem na Senat, który ma 30 dni na decyzję.

 

W myśl projektu, kandydaci, którzy zebrali podpisy z myślą o wyborach pierwotnie przewidzianych na 10 maja, nie muszą gromadzić wstępnego poparcia ponownie. Obowiązek ten dotyczy ewentualnych nowych pretendentów do fotela prezydenckiego. Muszą oni przedstawić Państwowej Komisji Wyborczej po co najmniej 100 tysięcy ważnych podpisów.

 

„PKW określi wymogi dotyczące pakietów do głosowania korespondencyjnego. Pakiety dostarczy Poczta Polska, jednak będzie je można także odebrać osobiście w urzędzie gminy. Zgodnie z projektem, w skład okręgowej komisji wyborczej będzie wchodzić od 4 do 10 członków powołanych spośród osób mających wykształcenie wyższe prawnicze oraz dających rękojmię należytego pełnienia tej funkcji” – wyjaśnia szczegóły projektu portal DoRzeczy.pl.

 

Za najbardziej prawdopodobną datę wyborów uważana jest niedziela 28 czerwca.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-13 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czuje, że nie będzie żadnych wyborów. Opozycja już pokazała co potrafi. Mają swoich ludzi w różnych instytucjach i będą przeciągać i toczyć intelektualne dysputy w nieskończoność. Tyko czy Polska to przetrzyma ?
24 dni temu / Leon
 
PiS próbował zrobić wybory w czasie zarazy bez względu na życie i zdrowie ludzi ale na szczęście znalezli się mądrzy ludzie którzy zablokowali Kaczyńskiego.
25 dni temu / Er
 
Nie wspomniano też, że ta ustawa jest w całości wg pomysłu m in Krzysztofa Bosaka sprzed ponad miesiąca. PiS ten pomysł przywłaszczył.
25 dni temu / @Alan
 
1. @Alan: to dobrze, że Konfederacja tak głosowała, bo lepsze to, niż czary-mary w skrzynkach pocztowych. 2. Widać, że w istocie nie potrzebujemy tylu posłów-darmozjadów. Wystarczą tylko przewodniczący poszczególnych partii, a sejm może się zbierać w pomieszczeniu wielkości małej sali szkolnej. 3. W ZSRR głosowano, podnosząc czerwone mandaty, czy książeczki. U nas głosuje się podnosząc niebieskie rękawiczki. Widzicie analogię?
25 dni temu / Republikanin
 
Dlaczego nie napisano tutaj ze Konfederacja była za razem z PiSem. Przecież nieraz pisane było nawet z imienia i nazwiska kto ją głosował.
25 dni temu / Alan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.