DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Sejm poparł „Piątkę dla zwierząt”. Co wprowadzają nowe przepisy i komu utrudnią życie?

Sejm poparł „Piątkę dla zwierząt”. Co wprowadzają nowe przepisy i komu utrudnią życie?
Fotograf:Andrzej Hulimka/Archiwum:Forum

Wbrew przeciwnościom prezes PiS Jarosław Kaczyński – dzięki wsparciu Koalicji Obywatelskiej i Lewicy – dopiął swego, gdyż Sejm w II czytaniu poparł firmowany przez niego fanatycznie lewacki projekt znany pod nazwą „Piątki dla zwierząt”. Co zakładają przepisy, które być może wkrótce zaczną obowiązywać w naszym kraju?

 

Nowe „prawo” przewiduje wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra, co w praktyce oznacza zlikwidowanie całej, wielkiej branży rolno-przemysłowej. Pomysłodawcy przewidują jednak (wbrew wcześniejszym doniesieniom) rekompensaty dla hodowców zwierząt futerkowych.

 

Ograniczony zostanie także ubój rytualny, co oznacza problemy dla przedsiębiorców parających się taką działalnością. Dla nich jednak władza przewidziała rekompensaty z budżetu związane z koniecznością ograniczenia lub zaprzestania działalności. Taka forma uboju będzie bowiem mogła być stosowana tylko na potrzeby działających w Polsce związków wyznaniowych. Osoby uprawnione do prowadzenia takiego uboju określi rozporządzenie ministra rolnictwa działającego w porozumieniu z MSW.

 

Zmiany dotkną także cyrków. Zostaną one wykreślone z listy podmiotów mających prawo sprawdzać zwierzęta z zagranicy. Nowelizacja przepisów zakłada także zakaz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych i widowiskowych.

 

W myśl „Piątki dla zwierząt” utworzona zostanie przy ministrze administracji… Rada ds. zwierząt. W jej skład wejdą przedstawiciele stowarzyszeń zajmujących się obroną zwierząt, schronisk, weterynarze, hodowcy i naukowcy. Instytucja ma co roku składać raport nt. dobrostanu zwierząt.

 

Przepisy wejdą w życie po 30 dniach od ich ogłoszenia. Wyjątek stanowi likwidacja przemysłu futrzarskiego, która nastąpi po 12 miesiącach. Z kolei po 6 miesiącach zacznie obowiązywać zakaz trzymania zwierząt domowych na stałej uwięzi.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-09-18 11:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak po prawdzie to ubój rytualny to straszna męka zwierzaka i powinien być zakazany na eksport, a zwłaszcza na kraj ! Psy na łańcuchu powinny być sprawdzane cyklicznie i tyle, po wybudowaniu odpowiedniego kojca koniec kontroli. Bo jak pies ma z 5 metrów łańcucha wokół budy i podgląd na podwórko to ma po 100 kroć lepiej niż duży pies w małej kawalerce czy zakratowanym boksie! Chipy TAK dla kotów i psów z miast, to oni je porzucają przejeżdżając przez lasy koło wiosek !
1 miesiąc temu / nilko
 
@Akwin- rzeczywiscie, wybór w tej menażeri taki, że jak nie dżuma to cholera albo tyfus- tradycyjne polskie piekiełko, gdzie każdy jest najpatriotyczniejszy , qool i wie co dobre dla hołoty znad Wisły, której wystarczy disco polo, grill i piwo
1 miesiąc temu / Ironia
 
@maciek Będzie mogła trzymać psa na łańcuchu ale będzie musiała go na noc spuścić lub wyjść z psem na spacer. Pies nie będzie 24 godziny na dobę na łańcuchu i dobrze. To popieram. Co do uboju rytualnego. Czy przypadkiem od 2013 ubój rytualny w Polsce nie jest zakazany? Zakaz cyrku zwierzęcego. No to do kolesia puma na stałe już nie wróci. Będzie w zoo. @Akwin Szczególnie te słowa tyczą się pana z branży futrzarskiej, co mówił #mimowszystkoduda. Ale podejrzewam, że jakby Trzaskowski był prezydentem też, by podpisał "Piątkę dla zwierząt". Poza tym ta ustawa to zasłona dymna. Sprawy mało istotne dla państwa i wywopłujące silny spór ideolgiczny idą teraz. Pewnie dlatego, że zadłużenie przekroczy konstytucyjny poziom 60 % PKB, wzrośnie inflacja i efekty koronakryzysu będą.
1 miesiąc temu / trooper
 
POPIS -Zabawa w zlego i dobrego policjanta !!! Z deszczu pod rynne i po kilku latach zmiana : Z pod rynny na deszcz ! Teraz kombinuja jak oddac obywatelstwo Polskie wszystkim pochodzacym z terenow 1-ej RP z przed 1796 Zgadnijcie kto to bedzie -A KUKU !!!!!!
1 miesiąc temu / ppppppp
 
Ci wszyscy, którzy tak jodłowali za tym, aby głosować na PiS mają teraz to, co chcieli. Za chwilkę jeszcze dołożą dokręcenie śruby fiskalnej a banda głupców, która sprzedała się za nieco ponad 100 euro miesięcznie nadal będzie klaskała. Zero rozumu, zero godności.
1 miesiąc temu / Akwin
 
Ave Maria! W kontekście całkowitego zaniedbania obrony zycia dzieci nienarodzonych, przerażająca jest obłuda i ślepota duchowa lidera PIS.
1 miesiąc temu / ewcia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.