DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Sejm podniesie płacę minimalną. Za dobrą zmianę dla rządu i pracowników zapłacą przedsiębiorcy

Sejm podniesie płacę minimalną. Za dobrą zmianę dla rządu i pracowników zapłacą przedsiębiorcy
FOT.Credit Image: © Michal Fludra/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Niemal w całości zgodny Sejm RP poparł w drugim czytaniu projekt ustawy o minimalnej stawce godzinowej za pracę w ramach samozatrudnienia i na umowę zlecenie. Przeciwko rozwiązaniu byli posłowie .Nowoczesnej, którzy zwracali uwagę na konieczność płacenia wyższych składek na ubezpieczenia społeczne w związku ze zmianami. Jeśli do czwartku przekonania większości parlamentarzystów w tej materii nie ulegną zmianie, to za godzinę pracy Polacy dostaną nie mniej niż 12 złotych brutto.

 

Poseł Bożena Borys-Szopa z PiS przekonywała, że projekt jest kolejną „dobrą zmianą” wprowadzaną przez rząd. Zwróciła również uwagę, że podniesienie płacy minimalnej było od dawna wyczekiwane przez najniżej zarabiających.

 

Podniesienie płacy minimalnej aż do 14 lub 15 złotych zaproponował z kolei PSL, który zgłosił poprawkę w tej sprawie. Nie wiadomo jednak dlaczego takich propozycji „ludowcy” nie promowali w trakcie ich ośmioletnich wspólnych rządów z PO.

 

Zgodnie z przyjętym we środę projektem kwota 12 złotych brutto za godzinę pracy ma być waloryzowana.

 

Zastrzeżenia do projektu zgłaszał Jarosław Porwich z Kukiz’15. Zwracał uwagę na skomplikowane przepisy, które mogą doprowadzić do ich omijania. Poparł jednak kierunek zmian.

 

Więcej uwag mieli politycy Nowoczesnej. Poseł Joanna Augustynowska przekonywała, że wyższa stawka godzinowa oznacza płacenie wyższych składek na ubezpieczenie.

 

Ostatnie głosowanie nad ustawą odbędzie się w czwartek. Jeśli wejdzie ona w życie, to rząd będzie mógł pochwalić się kolejnym sukcesem, niezwykle odczuwalnym przez znaczną grupę Polaków. Niestety koszty zmian poniosą przedsiębiorcy, którzy zostaną zmuszeni nie tylko do płacenia więcej swoim pracownikom, a tym samym rządowi. Tymczasem wyborcza obietnica podniesienia kwoty wolnej od podatku, której realizacja znacząco pomogłaby najmniej zarabiającym nie obciążając pracodawców, wciąż nie została zrealizowana.

 


Źródło: wp.pl

MWł


  


DATA: 2016-07-07 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@przedsiębgiorca: "Na wypłaty dla pracowników w mojej skromnej firmie dysponuje stale taka sama kwota". Czyli nie jesteś właścicielem tej firmy, skoro niezależnie od przychodu nie masz wpływu na podział zysku? Czemu więc nazywasz tę firmę "moja"? Mylnie przez to sugerujesz że jesteś właścicielem, a nie zwykłym pracownikiem.
ponad 4 lata temu / hs
 
Czyli niszczymy prywatny biznes, tak? Super, po prostu super. Nie wiem - prawica, a taka, powiedzmy, niemądra. Należało nie zwiększyć, a zlikwidować płacę minimalną. Każdy przedsiębiorca powinien płacić pracownikowi tyle, ile uważa za stosowne i zgodne z realiami rynku. Tak samo pracownik ma prawo chcieć zarabiać mniej niż przeklęta minimalna krajowa. Albo dążymy do "państwa dobrobytu" na wzór skandynawski, gdzie nie ma ludzi zbytnio majętnych, albo budujemy bogatą elitę narodu polskiego stawiając na kapitalizm. Wybierzmy drugą drogę i nauczmy ludzi odpowiedzialności za własny los!
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
No właśnie, geniuszu. I wtedy dopiero zrobi pisiorom na złość. W swoim mniemaniu.
ponad 4 lata temu / do Andrzej
 
@do przedsiębgiorca - zwracam uprzejmą uwagę, że jak przedsiębiorca zwolni siebie, to automatycznie też WSZYSTKICH pozostałych pracowników.
ponad 4 lata temu / Andrzej
 
siebie zwolnij, skoro nie chcesz uszczknąć ze swojego dochodu
ponad 4 lata temu / do przedsiębgiorca
 
Jak to jest, że kolejny rząd po okrągłostołowej szopce dla ciemnych mas, legitymizuje bandyckie prawo, polegające na opodatkowaniu dochodów już od 3000 zł, podczas gdy do przeżycia bilogocznego potrzeba 6000 zł rocznie? PiS w ten sposób stawia najuboższych Polaków przed wyborem: oszukuj, aby przeżyć lub płać podatki i zdychaj. Czym to się różni od rządów PO (Popapranych Oszustów)?
ponad 4 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.