DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Sejm podjął decyzję: groźni przestępcy będą izolowani. Partia Palikota niepocieszona

Sejm podjął decyzję: groźni przestępcy będą izolowani. Partia Palikota niepocieszona

Sejm uchwalił w środę ustawę o izolowaniu groźnych przestępców, którzy dopuścili się zbrodni na tle seksualnym. Twój Ruch Janusza Palikota wstrzymał się od głosy i chce by ustawie przyjrzał się Trybunał Konstytucyjny.

 

Ustawa dotyczy wyjątkowo groźnych przestępców, którzy w PRL zostali skazani na karę śmierci, ale po 1989 roku zamieniono ją na 25 lat więzienia. Wkrótce część z nich ma wyjść na wolność. Zapewniają, że nadal będą mordować. Rozwiązanie, nad którym pochylił się wczoraj Sejm, to pomysł byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Popiera go też jego następca, Marek Biernacki.

 

Zgodnie z ustawą, „osoby z zaburzeniami psychicznymi stwarzające zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób” po odbyciu kary mają zostać przeniesieni do specjalnie utworzonego Krajowego Ośrodka Terapii Zaburzeń Psychicznych. Mogą zostać także poddani nadzorowi policyjnemu. W przyjętej przez Sejm poprawce nazwa miejsca, do którego mogą być kierowani groźni przestępcy została zmieniona na Ośrodek Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym.

 

Sejm, aby uniknąć zarzutu niekonstytucyjności (podwójnego karania za ten sam czyn), decyzję o skierowaniu do ośrodka zamkniętego powiązał nie z kończącym się wyrokiem, ale z aktualnymi cechami osobowości sprawcy.

 

Ustawę poparło 408 posłów, 30 wstrzymało się od głosu a trzech było przeciw. Za rozwiązaniem zgodnie opowiedzieli się posłowie PO, PiS, Solidarnej Polski, PSL i SLD. Tylko członkowie klubu Twojego Ruchu, czyli partii Janusza Palikota, zapowiedzieli wstrzymanie się od głosu. Chcą też zwrócić się do prezydenta Bronisława Komorowskiego by przed podpisaniem ustawy skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Zastrzeżenia do projektu ustawy złożyły kluby PiS i Solidarnej Polski, ale zapowiedziały przy tym, że popierają rozwiązanie służące ochronie społeczeństwa przed wychodzącymi na wolność bandytami.

 

 

Źródło: lex.pl

ged


DATA: 2013-10-24 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kolo, a nie boisz się ty bracie, że jeden z tych uwolnionych odgrażających się spotka ciebie na swojej drodze? Nie, ty myślisz, że to ciebie nie dotyczy, że ci ludzie to gdzieś daleko .... za górami, za lasami... pomyśl trochę ....
ponad 6 lat temu / :(
 
Bareja się kłania; a trzeba było znosić karę śmierci? a jak już, to dożywocie, a nie 25 lat! załóżmy, że bandyta tak będzie "pilnowany", że znowu zabije dziecko po uprzednim brutalnym gwałcie - i co wtedy panowie i panie poślęta? macie już rozwiązanie (które nam zwykłym obywatelom jest znane od zawsze)?
ponad 6 lat temu / jaro
 
No to rozwodzace sie matki beda miały pełne pole do popisu.Oskarzenie o pedofilię areszt i ,,na leczenie" na resztę życia.Brawo posłowie!!!
ponad 6 lat temu / kolo
 
Nie trzeba było znosić kary śmierci i nie byłoby problemu.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.