DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Sejm i Senat wybrały prezydia. Konfederacja o „recydywie postkomuny"

Sejm i Senat wybrały prezydia. Konfederacja o „recydywie postkomuny"
Fot. By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

Elżbieta Witek z Prawa i Sprawiedliwości będzie w nowej kadencji Sejmu pełnić funkcję marszałka. Z kolei senatorowie wybrali na najważniejsze stanowisko w izbie wyższej przedstawiciela opozycji Tomasza Grodzkiego.

 

Posłanka Witek nie miała konkurentów na stanowisko, które pełniła już pod koniec poprzedniej kadencji. Poparło ją 314 posłów (Zjednoczona Prawica + 48 posłów Lewicy i 30 PSL), przeciw było 11 (parlamentarzyści Konfederacji), wstrzymało się 134 osób (Koalicja Obywatelska).

 

Zapewne Wysoka Izba pamięta wiele wyborów marszałków Sejmu, ale takiego wyboru jeszcze nie było. Jesteśmy pod wrażeniem tak szerokiego poparcia dla pani marszałek Witek – skomentował wyniki głosowania marszałek senior Antoni Macierewicz.

– Dla mnie to jest wyjątkowy dzień, ale myślę też, że wyjątkowy dzień w tej izbie. Jestem ogromnie zaszczycona, bo patrząc na tę tablicę z wynikami głosowań widać, że głosowali na mnie także państwo spoza mojego klubu, za co bardzo serdecznie dziękuję. To jest dla mnie ogromny zaszczyt, ogromne wyróżnienie i oczywiście zobowiązanie – dziękowała posłom pani marszałek.

 

Wieczorem Sejm wybrał także wicemarszałków. Zostali nimi: Piotr Zgorzelski (PSL-KP), Ryszard Terlecki (PiS), Małgorzata Kidawa-Błońska (KO), Małgorzata Gosiewska (PiS) oraz Włodzimierz Czarzasty (Lewica).

 

Komentując powołanie przez Sejm wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego Robert Winnicki z Konfederacji wypomniał PiS przyczynianie się do "recydywy postkomuny w Polsce". Wcześniej większość w izbie niższej uniemożliwiła kołu Konfederacji wprowadzenie do prezydium przedstawiciela tego ugrupowania.

 

czarzasty _1

 

Z kolei minimalną większość 51 głosów uzyskał nowy marszałek Senatu. Tomasz Grodzki pokonał kontrkandydata z PiS Stanisława Karczewskiego różnicą 3 głosów. Jeden senator wstrzymał się od poparcia któregoś z pretendentów.

 

Izba wyższa wybrała też wicemarszałków: Bogdana Borusewicza (PO), Michała Kamińskiego (PSL), Stanisława Karczewskiego (PiS) oraz Gabrielę Morawską-Stanecką (Lewica).

 

 

Źródło: TVP Info

RoM

 

 


DATA: 2019-11-12 23:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet Macierewicz... a kiedyś miałem go za antykomunistę...
8 miesięcy temu / Live active
 
Jak widać na załączonym obrazku PiSowi bliżej do komunistów SLD i czarzastego oraz do PO , niż do Polaków z Konfederacji. To już jest reguła. Kto zna historię starszą i współczesną, kto obserwuje, dawno zyskał pewność. PiS nie pozwoli na naprawę systemu, na zahamowanie katastrofy. PiS dąży do wszystkiego co najgorsze dla polskiego Kościoła i Polaków.
8 miesięcy temu / wniosek
 
@Karol, oczywiscie, ze masz racje! Jak kazdy rzymski katolik kolaboruje z Watykanem. Modle sie za papieza, daje swietopietrze itd. Jak rozumiem, ty drogi Karolu nie kolaborujesz z Watykanem? Jesli wolno spytac jakiego wyznania jestes, ze zawitales na strikte katolicki portal, ktlry glownie kolaboruje z Watykanem?
8 miesięcy temu / Trad
 
Konfederacja - myślałem, że coś wartościowego z tego będzie. Ale jestem bardzo, bardzo rozczarowany. Sądziłem, że są bardziej za Polską, bardziej propolscy. A tu raz po raz widzę szkodzenie Polsce. Można napominać, można z miłością zwracać uwagę, ja też to często robię. Ale nie można szkodzić" - powiedział o. Rydzyk. Ostatnie słowa przewielebnego. fakt, zaprzestałam słuchania, bo ileż można " się mylić albo być oszukanym" od 25 lat ciągle to samo... Ana
8 miesięcy temu / [email protected]
 
@ABC: Gdyby PiS nie łgało oszczerczo o ruskiej agenturze Konfederacji, Polacy mieliby co najmniej 40 posłów. Wy, wszyscy nie-Polacy jesteście winni krzywd wyrządzonych Polakom przez system. Nie myślcie o bezbolesnym ciągu dalszym. Was również dotkną skutki zdradzieckiej polityki PiS.
8 miesięcy temu / 447
 
@Cyryl i inni jemu podobni: ...słowa, słowa, słowa... to, że ktoś pięknie przemawia i porusza słuszne tematy - już dawno nie robi na mnie pozytywnego wrażenia. Po owocach ich poznacie... a te są zgniłe i robaczywe - jak widać już na pierwszy rzut oka. Ale widać też, że wielu z was patrzy tak, żeby tego nie widzieć. Niestety!
8 miesięcy temu / Raczej normalny
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.