DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Sejm: Ekspresowa ścieżka projektu dotyczącego hodowli zwierząt

Sejm: Ekspresowa ścieżka projektu dotyczącego hodowli zwierząt
Fot. M. Włodarczyk / Forum

Posłowie skierowali w środę projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Będzie ona musiała zająć się dokumentem i przedstawić raport z prac nad nim jeszcze w trakcie obecnego posiedzenia Sejmu.

 

 

Na początku pierwszego czytania  projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw przedstawiciel wnioskodawców Grzegorz Puda przekonywał m.in., że państwo dopłaca do prywatnych hodowli gdyż bilanse wpływów z podatków CiT i VAT są ujemne.

 

– Fakt, że fermy futrzarskie znajdują się na terenach wiejskich nie powoduje, że mamy do czynienia z działalnością rolniczą. Fermy futrzarskie to przemysł, który z gospodarnością i pragmatyzmem prawdziwych rolników nie ma nic wspólnego. Ponad 140 udokumentowanych protestów mieszkańców wsi i małych miejscowości jest tego dobitnym przykładem – stwierdził.

 

Poseł Marek Suski uznał, że przyjęcie ustawy przyniesie Polsce międzynarodowe uznanie. – Chcemy być państwem, które nie będzie się wstydzić za to, że jesteśmy wytykani za tak haniebne procedery –  mówił o hodowli. – To wielka chwila dla Polski. Nasz kraj od wielu lat zmienia się, niestety czasem za wolno, w dobrą stronę. Człowiek, który kocha zwierzęta, kocha ludzi (...). Te kraje, które szanują zwierzęta, szanują ludzi, bo dobro i miłość jest kierowane do wszystkich żyjących (...). Dzisiaj pracujemy na ustawą, która jest ustawą poprawiającą Polskę w kierunku kraju, który jest humanitarny. Kraju,  który przestrzega zasad miłości – argumentował.

 

Jak powiedział Suski, w wielu krajach UE zakaz hodowli zwierząt przeznaczonych na futra jest już faktem.

 

Głos posłom udzielany był proporcjonalnie do liczebności klubów i kół, stąd broniący podczas dyskusji branży futrzarskiej byli w mniejszości.

 

- Po Covid-19 trzeba będzie odbudowywać gospodarkę, każda jej gałąź będzie potrzebna. Rezygnujmy z hodowli zwierząt futerkowych, ale z okresem przejściowym lub z odszkodowaniami – proponował Marek Sawicki.

 

- Konsekwentnie i w całości bronimy polskich rolników, polskich hodowców, wolności gospodarczej i konstytucji. W imieniu Konfederacji składam wniosek o odrzucenie projektu w I czytaniu – stwierdził Krzysztof Bosak. Poseł nazwał projekt „gniotem”, który uderzy w cała branżę mięsną, w związku ze spodziewanym znacznym spadkiem cen skupu.

 

Posłowie przegłosowali wysłanie projektu do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która musi zająć się nowelizacją natychmiast i jeszcze w trakcie obecnego posiedzenia zwrócić ją do drugiego czytania.

 

 

Źródło: You Tube, rmf24.pl

RoM

 


DATA: 2020-09-17 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Andrzej nie debilizm ale podłość
5 dni temu / Ryś
 
A poseł Suski /oraz koledzy z PiSu/ według jakich zasad głosował w sprawie zakazu zabijania dzieci w łonach matek? Według deklarowanej obecnie zasady miłości, czy według zasady lęku przed wytknięciem go palcem zza czarnej parasolki lub brukselskiego biurka?
5 dni temu / sp
 
Według słów G. Pudy trzeba będzie teraz zamknąć już konsekwentnie całe rolnictwo i cały przemysł, bo śmierdzi i emituje. A następnie już tylko położyć się do wykopanej własnymi palcami dziury w ziemi i umrzeć. Bo pan poseł nigdy nie był na fermie kurzej i nie wie, jaki tam jest śliczny zapach - ba! na wiejskim gospodarstwie nie był - ale wchrzaniać udko pieczonego kurczaka w sejmowej restauracji to by chciał. To czysta hipokryzja podszyta, nomen omen, tchórzem.
5 dni temu / sp
 
w trybie ekspresowym ??? To nie do zamrażalki jak ustawa przeciwko zabijaniu nienarodzonych ? debilizm PIS.
5 dni temu / Andrzej
 
Koniecznie wprowadzić Orwellowski zapis "wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze". Tak na wszelki wypadek... rok 1984 coraz bliżej!
6 dni temu / Raróg
 
PiS - Partia Ideologii Socjalistycznej
6 dni temu / kome
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.