DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Sejm: dyskusja o podatkach i polityce prorodzinnej

Sejm: dyskusja o podatkach i polityce prorodzinnej
fot. Krzysztof Białoskórski / sejm.gov.pl

Opozycja domaga się odrzucenia projektu przewidującego zmiany w uldze na dzieci, ograniczające przywileje twórców i likwidację ulgi internetowej. PO popiera projekt, PSL chce drobnych ustępstw.


Według wiceministra finansów, Macieja Grabowskiego, który przedstawiał ten projekt, ma on realizować zobowiązania premiera przedstawione w trakcie expose, dotyczące uporządkowania podatku dochodowego od osób fizycznych i wprowadzenia pewnych elementów polityki prorodzinnej. Projekt zakłada ograniczenie przywilejów dla twórców osiągających wysokie dochody, eliminację ulgi na korzystanie z Internetu i zmiany w zakresie ulg rodzinnych.

 

Ograniczenie ulgi podatkowej na pierwsze dziecko dotyczyć ma rodzin, które uzyskują dochody ponad 9,3 tysiąca złotych miesięcznie. Zmiana ta ma dotyczyć blisko 159 tysięcy rodzin. Wiceminister Grabowski podkreślał, że dla rodzin z dwójką dzieci nic się nie zmieni, ulgi wzrosną za to w przypadku posiadania trójki i więcej dzieci. Twórcy, którzy osiągają roczne dochody powyżej 85 tysięcy złotych będą mieli w myśl projektu ograniczoną możliwość korzystania z ryczałtowych 50 procent kosztów uzyskania przychodu. Projekt ten dotknie, według szacunków ministerstwa, zaledwie 3 procent twórców. Usunięcie ulgi za Internet wynikać ma z osiągnięciem „docelowego” poziomu cen. Zniesienie ulgi na Internet ma przynieść budżetowi 424 miliony złotych, zmiana opodatkowania twórców kolejne 164 miliony.

 

PSL krytykowało zniesienie ulgi internetowej, które ma wpłynąć na sytuację finansową rodzin „gorzej sytuowanych”. Klub PiS zapowiedział, że będzie głosował za odrzuceniem projektu. - Ta ustawa jest ustawą fiskalną, to pomysł na to, aby wasze ekstrawagancje i błędy oraz rozrzutność przerzucić na polskie rodziny – stwierdził Przemysław Wipler. - Dajecie ulgę tym ludziom, którzy już obecnie nie są w stanie z niej korzystać – ocenił w trakcie sejmowej debaty poseł PiS. Przeciwko projektowi głosować ma także Solidarna Polska i SLD. Głosowanie wniosku o odrzucenie projektu zaplanowano na piątek rano.

 

Źródło: tvpparlament.pl

mat


DATA: 2012-07-27 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.