DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka to dyletanci?

Sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka to dyletanci?
fot. creationc

Przewodniczący Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, sir Nicolas Bratz, ponownie znalazł się w ogniu krytyki brytyjskich parlamentarzystów, którzy zarzucili Trybunałowi wydanie wielu skandalicznych orzeczeń, przed którymi nie mogą się bronić państwa. Sir Bratz odpowiadając na pytania posłów przyznał, że wielu sędziów orzekających w Trybunale, nie ma wystarczającego doświadczenia w pracy sędziowskiej. 


Sir Bratz mówił, że sędziowie Trybunału to "mieszanka różnych środowisk"- byli naukowcy, teoretycy, którzy sądowego przed przybyciem do Strasburga nie mieli prawie żadnego doświadczenia. 
 
Sir Nicolas Bratz, brytyjski prawnik pochodzenia serbskiego, sam nie jest prawnikiem szczególnie doświadczonym. Pracował jedynie przez krótki okres jako rejestrator Sądu Królewskiego. 
 
Brytyjczycy od pewnego czasu ostro krytykują działalność Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Za skandaliczną decyzję uznano orzeczenie, zabraniające władzom Wielkiej Brytanii deportacji do Jordanii groźnego muzułmańskiego kaznodziei Abu Qatada. Trybunał uznał, że czekają go tam tortury i pewna śmierć.  
 
Posłowie skrytykowali także sposób rekrutacji sędziów do Trybunału. Ubolewali nad niskimi kwalifikacjami wielu z nich, co doprowadziło do wydania "dziwacznych wyroków w niektórych obszarach". Zarzucono europejskim sędziom nadmierną "kreatywność" - tworzenie nowych praw, podczas gdy mają orzekać na podstawie przepisów, które już istnieją.   
 
Szef Trybunału tłumaczył, że Konwencja Praw Człowieka, na którą powołują się sędziowie w uzasadnieniu swoich wyroków, jest "żywym narzędziem", które "musi być stale reinterpretowane w celu uwzględnienia zmian, zachodzących w społeczeństwie". 
 
Brytyjscy parlamentarzyści ubolewali nad tym, że ETPC ma bardzo dużą władzę, przed którą w żaden sposób nie mogą się bronić państwa, a poziom kompetencji sędziów w takiej instytucji, powinien być o kilkaset procent wyższy. 
 

Źródło: Federation Pro Europa Christiana, AS.
 
 

DATA: 2012-03-16 16:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(3) "774"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.