DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2018 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Sędzia w Kalifornii: nie można zmuszać cukiernika do świadczenia usług wbrew sumieniu

Sędzia w Kalifornii: nie można zmuszać cukiernika do świadczenia usług wbrew sumieniu
Fot. REUTERS / Lucy Nicholson / FORUM

Homoseksualiści nie mogą zmuszać cukierników do wykonania dla nich weselnych tortów – orzekł sąd okręgowy w Kalifornii w sprawie Cathy Miller, właścicielki firmy Tastries.

 

O decyzji poinformowali prawnicy The Freedom of Conscience Defence Fund, reprezentujący kobietę przed sądem. W opublikowanym przez tę organizację oświadczeniu można przeczytać, że homoseksualiści domagali się wydania nakazu ścigania pozwanej, chcąc ją zmusić do pieczenia tortów weselnych dla par jednopłciowych, nawet jeśli naruszałoby to jej przekonania religijne.

 

Miller była pod ostrzałem od sierpnia tego roku, gdy z powodu swoich przekonań odmówiła wykonania tortu weselnego dla pary lesbijek. Jak się okazało para, która się do niej zgłosiła, zalegalizowała swój związek w grudniu 2016 r. Zamówienie tortu pół roku później było prowokacją wymierzoną w firmę chrześcijanki.

 

Lobby homoseksualne prowadzi kampanię przeciwko cukiernikom odmawiającym świadczenia usług sodomitom. Jednocześnie przed Sądem Najwyższym odbywa się postępowanie wobec jednego z cukierników, który powołując się na przekonania religijne, odmówił sodomitom wykonania wypieków.

 

W Tastries kochamy wszystkich, a mój mąż i ja jesteśmy chrześcijanami i wiemy, że Bóg stworzył wszystkich i stworzył wszystkich równych... Nie chodzi o to, że nie lubimy ludzi z pewnych grup... Jednak pewne rzeczy naruszają nasze sumienie – mówiła Miller w wywiadzie udzielonym stacji 23ABC w sierpniu.

 

Wierzę również, że właściciele firm nie powinni być zmuszani do świadczenia usług sprzecznych z ich własnymi przekonaniami – dodała.

 

Kobieta od sierpnia jest nękana listami z pogróżkami. Prowadzona jest także wobec niej kampania zniechęcająca innych klientów do zakupu produktów w cukierni.

 

Sędzia sądu okręgowego w hrabstwie Kern, Dawid Lampe nie zgodził się ostatnio na wydanie tymczasowego nakazu ścigania przeciwko właścicielce Tastries. Mówił, że nie można zmuszać cukiernika do wykonania tortu dla pary homoseksualnej, jeśli nie chce tego robić.

 

 

Źródło: lifesitenews.com.,

AS

 

 

 

 


DATA: 2017-12-20 18:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla LGBTitd zawsze jest źle. Cukiernik nie chce zrobić tortu źle! Ale jak zrobi też będzie źle. Ostatnio była sprawa, że para chyba kobiet wyszukała sobie mały zakład złotniczy i zamówiły obrączki. Złotnik nic nie powiedział zlecenie wykonał, i co? Para nie chce obrączek odebrać, nie chce zapłacić i jeszcze zastrasza i szkaluje złotnika wraz z kolegami z swojego świata. Chce go podać do sądu. Dlaczego? Bo one nie wiedziały, że to chrześcijanin do tego przeciwny sodomitom, i one mają traumę jak sobie wyobrażają wykonane przez niego pierścionki na swoich palcach.
6 miesięcy temu / ???
 
Powtórzę za K. Marcinkiewiczem: Yes, yes, yes!!!
6 miesięcy temu / Reselka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.