DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Sędzia TK wzywa prezes Przyłębską do dymisji. Na czele zarzutów: zaniechanie w sprawie aborcji

Sędzia TK wzywa prezes Przyłębską do dymisji. Na czele zarzutów: zaniechanie w sprawie aborcji
Sędzia Jarosław Wyrembak. Fot. K. Maj / Forum

Zasiadający w składzie Trybunału Konstytucyjnego doktor habilitowany Jarosław Wyrembak wezwał prezes Julię Przyłębską do ustąpienia z zajmowanej funkcji. W upublicznionym przez duży portal piśmie wymienił szereg poważnych zarzutów wobec sposobu sprawowania przez nią urzędu. Sędzia w pierwszym rzędzie wytknął swojej zwierzchnik blokowanie rozpatrywania przez TK poselskiego wniosku w sprawie aborcji eugenicznej.

 

„Za bezwzględnie niedopuszczalne uznaję blokowanie możliwości rozpoznania przez Trybunał Konstytucyjny jakiejkolwiek sprawy w oparciu o argument kalendarza wyborczego.

 

Niedopuszczenie do rozpoznania wniosku grupy posłów na Sejm RP VIII Kadencji, dotyczącego ochrony płodu ludzkiego i praktyk eugenicznych z uwagi na wybory parlamentarne z października 2019 r., według mojego stanowiska, może być oceniane jako forma aktywności politycznej, z nadużyciem uprawnień przysługujących z tytułu sprawowania funkcji Prezesa Trybunału Konstytucyjnego” – przeczytać można w piśmie, którego skany publikuje Onet.pl. To jednak tylko początek zarzutów, które wybrany z nominacji PiS sędzia wymienił w dziewięciu punktach.

Jarosław Wyrembak „za bezwzględnie niedopuszczalne” uznał również między innymi: zakaz publikowania zdań odrębnych wobec jednego z orzeczeń (dotyczyło Krajowej Rady Sądownictwa); usunięcie sędziego ze składu orzekającego bez ważnej przyczyny (chodziło o autora zdania odrębnego w sprawie KRS); wyniesienie z gabinetu sędziego bez jego wiedzy dokumentacji, w tym projektów orzeczeń; niejasność kryteriów doboru składów orzekających oraz składów sędziowskich przypisanych poszczególnym sprawom.

 

 

Sędzia Wyrembak podkreślił, że ze względu na postępowanie prezes Przyłębskiej nie miał możliwości sformułowania swoich zarzutów podczas Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK.

 

„Uważam, że Niepodległa Polska zasługuje na Trybunał Konstytucyjny wolny od praktyk stosowanych przez Panią Prezes” – kończy swe wystąpienie sędzia.

 

 

Źródło: Onet.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-11-18 19:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@sap Myślę, że napisałeś tu o kwestii, która jest po prostu sednem tego wszystkiego, co się teraz wyprawia. Ale o czym nie wolno głośno nawet powiedzieć. A i wielu będzie to w oczy kuło.
10 miesięcy temu / marcin
 
Ponizej jest dyskusja o legalnosci wyboru sędziów TK . Bardzo dobrze ,że te sprawy wzbudzaja zaineresowanie. Tylko zachęcam do głębszej analizy problelmu. Warto na przykład zadać sobie pytanie własciwie na jakiej podstawie został wybrany sędzią TK Andrzej Zoll i na na przykład na jakiej podstawie funkcjonował TK w latach 1989-2003. W 2003 roku upływały kadencje sędziów TK wybranych pod rządami komunistycznych regulacji. W ogóle warto zastanowic sie nad prawomocnością decyzji podejmowanych przez sejmy w latach 1989-97 , ponieważ żródłem tych decyzji była konstytucja de facto uchwalona przez sowieckich marszałków .
10 miesięcy temu / Mirek
 
Z życiorysu sędziego Wyrembaka na Wikipedii wynika ,ze jest typowym III RP-owskim karierowiczem. Warto również zauwazyc ,że nie rozpatrzenie przez TK sprawy aborcji eugenicznej jest tylko pierwszym punktem wystąpienia Wyrembaka.Tam jest jeszcze 8 innych punktów, których treść jest opowiedzeniem sie po drugiej stronie konfliktu politycznego,niekatolickiego i niepatriotycznego,nawet w deklaracjach.Sprawa nierozpatrzenia obywatelskiego projektu-tylko nierozpatrzenia- jest potraktowana jako instrument ukrycia rzeczywistego sensu wystapienia sędziego.Pojawienie się w sejmie Konfederacji a ściślej Brauna jest szansą na zdobycie przez katolików wpływu na losy państwa.Z kolei dla sił wrogich jest pokusą do manipulacji.Powinnismy pamietać,że celem nie jest odsuniecie PIS-u od włądzy tylko zdobycie wpływu na państwo.Trzeba uważać,żeby nie stać siłą , która posłuzy wyłącznie do wymiany jednej złej ekipy na druga.
10 miesięcy temu / Mirek
 
PS. Prawa noahidzkie dopuszczają, nie potępiają aborcji dzieci gojów. Goje mają służyć, nie są ludźmi. Chabad szerzy prawa noahidzkie. PiS podlega Chabad.
10 miesięcy temu / sap
 
Jot ? nie dlatego że nie ma uznania powyższych, lecz dlatego że został wybrany niezgodnie z polskim prawem.
10 miesięcy temu / adam
 
Sędzia Przyłębska razem z Kaczyńskim i Ziobro wprowadzają prawa noahidzkie, a więc uwielbienie plemienia i pełną podlegałość żydom, w tym mesjanistycznym. Ci ostatni nie uznają Chrystusa za Syna Bożego, każdego kto nie wyrzeknie się wiary w Trójcę św. przeznaczyli na śmierć. @Second kłamał. Sprawa Najsztuba.
10 miesięcy temu / sap
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.