DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Sebastian Kurz: Chadecja i Zieloni to dobry rząd. To wzór także dla Niemiec

Sebastian Kurz: Chadecja i Zieloni to dobry rząd. To wzór także dla Niemiec
European People’s Party [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Od stycznia tego roku Austrią rządzi swoista polityczna maszkara: chadecka ÖVP zawiązała koalicję z neomarksistowskim ugrupowaniem Zielonych. Według szefa tego rządu, Sebastiana Kurza, model austriacki jest znakomity i nadaje się do transplantacji do innych państw, a zwłaszcza do Niemiec. Wszystko wskazuje na to, że przewidywania Kurza mogą się spełnić. A to oznacza poważne problemy.

 

Wiosną 2019 roku w atmosferze wielkiego skandalu upadł poprzedni rząd Austrii. Było to efektem ujawnienia nagrań kompromitujących Heinza-Christiana Strache, szefa prawicowej partii FPÖ, która współtworzyła koalicję z chadecką ÖVP Sebastiana Kurza.

 

W jesiennych wyborach chadecy odnieśli zdecydowane zwycięstwo, ale zabrakło im głosów do samodzielnych rządów. Po kilkumiesięcznych negocjacjach utworzony został ostatecznie specyficzny, czarno-zielony rząd: chadeckiego Kurza wsparli neomarksistowscy Zieloni.

 

Młody austriacki kanclerz uważa, że ten układ władzy jest dobry i poleca go innym państwom.

- Oczekuję wręcz, że kolejny rząd w Niemczech będzie czarno-zielony – powiedział polityk w niedzielę. W jego ocenie austriacki rząd ma „definitywnie wzorcowy charakter” i może posłużyć innym jako „model dla Niemiec”.

 

Jak stwierdził Kurz, tajemnica tkwi w „inteligentnym połączeniu” ekonomii z ekologią. W Austrii Zieloni zajmują się „ochroną klimatu i transparentnością”, a chadecy „konsekwentną linią w sprawie migracji, obniżaniu ciężaru podatków oraz przyjazną polityką gospodarczą”.

 

Tego rodzaju „ekosocjalna gospodarka rynkowa” miałaby być zdaniem kanclerza „wskazaniem na przyszłość dla rozwiniętych gospodarek narodowych w Europie”.

 

Jest bardzo możliwe, że Kurz w dużej mierze trafnie przewiduje przyszłość. Politycy niemieckiej CDU/CSU nie wykluczają przyszłej koalicji z Zielonymi. Jak powiedział kilka dni temu wpływowy członek tej partii, były kandydat na jej szefa, Friedrich Merz, choć dziś Zieloni są „głównym konkurentem” CDU, to wspólne rządy byłyby zasadniczo możliwe.

 

Już po wyborach parlamentarnych w 2017 roku kanclerz i ówczesna szefowa CDU Angela Merkel próbowała utworzyć koalicję z Zielonymi i liberałami. Rzecz upadła ze względu na niezgodę w sprawach gospodarczych między dwoma mniejszymi ugrupowaniami planowanego rządu.

Wszystko wskazuje jednak na to, że po wyborach do Bundestagu w roku 2021 takich problemów już nie będzie. O ile w roku 2017 Zieloni otrzymali zaledwie 8,9 proc. głosów, to dziś sondaże dają im dwu- lub nawet trzykrotnie więcej.

 

Obecnie faworytem Niemców pozostaje CDU z poparciem na poziomie 26-28 proc., a Zieloni są na miejscu drugim wspierani przez 21-24 proc. obywateli. To oznacza, że czarno-zielony rząd w Niemczech byłby w pełni stabilny.

 

Póki co wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że taka koalicja rzeczywiście powstanie. W związku z utrzymującym się w niemieckim społeczeństwie zainteresowaniem tak zwaną ochroną klimatu i popularnością w tym kraju Grety Thunberg, poparcie dla Zielonych wciąż rośnie.

Problem w tym, że to „ekologiczne” ugrupowanie, którym za Odrą kierują Robert Habeck i Annalena Baerbock, nie ogranicza swojej aktywności do postulatów ochrony środowiska.


Niemieccy zieloni idą w absolutnej awangardzie cywilizacji śmierci i rewolucji seksualnej.

 

Są zagorzałymi promotorami aborcji i eutanazji; wspierają genderyzm w jego najbardziej obłąkańczych i totalitarnych przejawach. Partia nie cofa się nawet przez z ducha komunistycznymi postulatami; w dyskusji, jaka przetoczyła się niedawno przez Niemcy odnośnie dużego wzrostu czynszów w Berlinie, Habeck poparł ideę przymusowych wywłaszczeń dużych właścicieli mieszkań. Prawda, że za odszkodowaniem, ale sam fakt proponowania odejścia od zasady prawa własności wywołał w kraju dużą medialną i społeczną burzę.

 

Jak widać po doskonałych notowaniach Zielonych, dużej części Niemców nie przeszkadza ani radykalny antychrystianizm ugrupowania, ani ideologia neokomunistyczna.

 

Chadecja tymczasem, która w 2018 roku poparła wprowadzenie homoseksualnych „małżeństw” z prawem do adopcji dzieci, a w roku 2019 dała zgodę na wprowadzenie „trzeciej płci”, resztek chrześcijańskiego ładu z pewnością ratować nie będzie.

 

Pach

 

Źródła: jungefreiheit.de, PCh24.pl

 

 

 


DATA: 2020-02-03 19:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wzór, taki?! oszalał?!XXI wiek... nie dla wszystkich nas.
8 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
Zapewne styl salamandry jest austriakom na reke, skoro z czerwonych przemalowali sie na zielonych. Ten kraj podobnie jak nasi sasiedzi z poludnia nie daje zadnych gwarancji wiary, ani ideologi demokracji.
8 miesięcy temu / Bartek
 
Niemcy często brali przykład z Austrii. Ostatnio nijaki Adolf Hitler, austriacki kapral zrobił polityczną karierę i skończyło się to wiadomo jak. Dziś chadecja z tęczową zarazą idzie w sojusz jak za dawnych lat będą błogosławić żołnierzom wyruszającym na przymusowe nawracanie niepoprawnych politycznie Słowian.
8 miesięcy temu / edzio
 
Wszystko co daje Kurzowi trwalosc koryta jest dobre.
8 miesięcy temu / Wiener
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.