DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Seans aborcyjnej nienawiści w Sejmie

Seans aborcyjnej nienawiści w Sejmie
Fot. K. Maj/Forum

Sejm odrzucił projekt ustawy zakazującej dokonywania w majestacie prawa tzw. aborcji eugenicznej. Posłowie mogą być z siebie dumni, przyczynili się do ostatecznego rozwiązania kwestii osób chorych m. in. na zespół Downa. Debata jaka rozgorzała wokół kwestii obywatelskiego projektu była smutnym spektaklem, ofiarą którego padną niewinne i dotknięte chorobą dzieci.

 

Symptomatyczna i porażająca jest postawa marszałek Kopacz, która w pewnym momencie zwróciła się do reprezentującej wnioskodawców Kai Godek prosząc, by ta „odpowiednio dobierała słowa". Uwagę tę marszałek wygłosiła zaraz po tym, gdy matka 5-letniego Wojtka z zespołem Downa odpowiadając na atak przeciwników projektu odpowiedziała, że „nie można zawiadomić prokuratury, ponieważ mordowanie dzieci, jeśli są małe i chore, jest legalne”. Jak słusznie zauważyła Godek, mamy w Sejmie nie po raz pierwszy do czynienia z cenzurą niepozwalającą nazywania rzeczy po imieniu. Jak widać, wrażliwe uszy poseł Kopacz rani mówienie prawdy – aborcja to zabijanie, a nie „zabieg”, czy „przerywanie”. Szkoda, że tej wrażliwości  nie wystarczyło marszałek Kopacz do tego, by pochylić się z troską nad losem zabijanych dzieci i zagłosowania za dalszym procedowaniem projektu.

 

Z jakiej czeluści wypełzły na sejmową mównicę persony takie jak poseł Ryfiński, Nowicka czy Balt, pozostanie mroczną tajemnicą. Takiej zajadłości w atakowaniu personalnym wnioskodawcy Sejm nie widział dawno. Pani Godek pewnie nigdy nie usłyszała pod swoim adresem tylu obelg i kalumni. Tym bardziej należą się jej słowa uznania za cierpliwość i odwagę.

 

Prawda o zabijaniu nienarodzonych tak bardzo „dotyka” posłów Ruchu Palikota, iż ci w pewnym momencie zdecydowali się oni opuścić salę sejmową. Niestety, wrócili na głosowanie. Można zatykać uszy, zamykać oczy i opuszczać salę. To nie zmieni faktu, że podnosząc rękę za odrzuceniem projektu posłowie wydali na nienarodzone i chore dzieci wyrok.

 

Wszyscy, którzy podpisali się pod obywatelskim projektem - a było ich ok. 450 tysięcy - zostali wielokrotnie obrażeni przez lewackich posłów. Można odnieść wrażenie, że gdy tylko lewica dojdzie do władzy, rozpocznie akcję poszukiwawczą tych osób i jako nie dorastających do „światłych standardów postępowców” - ich eliminacji. Ta nienawiść paradoksalnie powinna cieszyć, wskazuje bowiem na doniosłość problemu, ale i na strach, jaki zwolennicy aborcji i ich polityczni poplecznicy odczuwają przed tymi, którzy nie podzielają ich upiornych poglądów.

 

Łukasz Karpiel

 


DATA: 2013-10-03 12:19
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielkie mi rzeczy olo. Jestem zwierzęciem. Kiedy oglądam filmiki o torturach jakie człowiek zgotował innemu człowiekowi to wstydzę się że jestem człowiekiem.
ponad 5 lat temu / Filipek
 
pani Kopacz-proszę się wstydzić swych wypowiedzi i głosowania-zdradziła pani nasz zawód, ktorego zadaniem jest przeciez ochrona życia.Niech Bog wybaczy pani i obudzi sumienie.
ponad 5 lat temu / lekarz kraków
 
Nazwa/określenie "płód", to takie przypomnienie, że człowiek jest jednym ze ssaków/zwierząt. No i kto tu jest zwierzęciem, matka i jej dziecko, czy ci inni?
ponad 5 lat temu / olo
 
Postepowcy mowia, ze obroncy zycia dokonuja manipulacji na jezyku. Plod nazywaja dzieckiem. To sa wlasnie nasi postmodernistyczni intelektualisci. Mowia, ze jezyk, jakim sie poslugujemy, kreuje rzeczywistosc. Idac tokiem myslenia tych intelektualistow bez Bozej laski, mozna im slusznie zarzucic, ze dokonuja glwaltu na jezyku. Dzieci nie chca nazywac dziecmi, tylko... plodami czy to-to. Mlode kobiety pytaja po swoich badaniach ultra-sound: Chcesz zobaczyc moje dziecko? Czasem ma ono tylko dwa miesiace od chwili poczecia. Nie pytaja: Chcesz zobaczyc plod? Mozna tu wykreowac nowa a postepowa rzeczywistosc i nazwac te wsteczne kobiety - niegodnym miana kobiety to-to.
ponad 5 lat temu / DM
 
dziewczyno, wypadłaś na 1000%, ten motłoch, który Ci ubliżał na każdym kroku nie wart jest nawet brudu spod Twojego obuwia; sr... pod siebie, bo są chorzy (na umyśle, a po niektórych to widać, że i na ciele) i wbrew temu co głoszą drżą, że ktoś skojarzy, że można iść dalej ich tokiem myślenia i tych co uniknęli aborcji to można przecież eutazjanować - a oni są pierwsi w kolejce - to może się obrócić przeciwko nim; a jak tam posłanka Anna Grodzka - ma doświadczenia osobiste z porodu lub aborcji? co ona na to?
ponad 5 lat temu / jaro
 
..w normalnym czasie, w normalnym państwie, wśród normalnych ludzi - tacy osobnicy dostali by po kopniaku na odchodne i sru, delikwenta do rynsztoka. tak się traktuje chamskie zdegenerowane barachło.
ponad 5 lat temu / PiotrPX
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.