DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Ścigani jak przestępcy. Jugendamt znów w akcji przeciwko Polakom

Ścigani jak przestępcy. Jugendamt znów w akcji przeciwko Polakom
Źródło: pixabay.com

Niemiecka policja ściga polską parę, która w obawie przed odebraniem ich noworodka przez Jugendamt zabrała dziecko ze szpitala i prawdopodobnie wyjechała do ojczyzny. Rodzice są poszukiwani listem gończym.

 

Urząd, który okrył się złą sławą z powodu bezpodstawnego w wielu przypadkach pozbawiania potomstwa biologicznych rodziców, odebrał już młodym Polakom liczącą sobie wówczas zaledwie dziesięć miesięcy córeczkę. Osiemnastolatka i starszy od niej o sześć lat ojciec dzieci obawiali się, że taki sam los może spotkać pozostałą dwójkę.

 

W sobotę wieczorem do lokalnej prasy trafił list gończy za Polakami. W komunikatach nie ma mowy o odebraniu parze praw rodzicielskich, jednak być może doszło do tego w trybie zaocznym. Jeśli nie – w grę nie wchodzi zarzut porwania dziecka, lecz narażenie jego zdrowia.

 


Źródło: tvp.info/IAR

RoM

 

 

 


DATA: 2017-12-03 18:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@??? - tak tylko, że u nas to był przypadek wyjątkowy, został dokładnie omówiony przez media, wnioski został wyciągnięte, wyrok odkręcono. Następnym razem nadgorliwy urzędnik zastanowi się dwa razy jeśli zechce odebrać rodzicom dziecko z powodu tak błahego powodu jak brak zgody na szczepionkę (z powodu braku pewności, że dziecko nie ma wrodzonego problemu z odpornością) czy braku zgody na kąpiel w pierwszej dobie (której się nie praktykuje w szpitalach w wielu miastach). W Niemczech takie sprawy są cały czas
ponad 2 lata temu / Kasai
 
Lewiatan jest głodny. Żąda ofiary, jak starotestamentowy Moloch.
ponad 2 lata temu / aaa
 
Hugendamty powinny być zwalczane jako organizacja przestępcza. Pozdrawiam.
ponad 2 lata temu / Ppp
 
Oburzacie się na Niemcy i Jugendamt, a całkiem niedawno identyczna sytuacja była w Polsce. Kiedy to rodzice zabrali swoje dziecko ze szpitala i musieli się ukrywać jak przestępcy przed policją.
ponad 2 lata temu / ???
 
Zabrali dziecko ze szpitala i będą oskarżeni o "narażenia zdrowia noworodka", a jeśli rodzice decydują się na poród w domu (w Niemczech popularny) i dziecko wcale nie trafia do szpitala, to już nie jest"narażenia zdrowia noworodka" -baaaaaaardzo logiczne te pruskie paragrafy. A co znaczy "być może doszło do tego w trybie zaocznym". Policja czy prokuratura (nie wiem, kto tam listy gończe wydaje) nie wie, co robi sąd i jaka jest sytuacja prawna poszukiwanych? To Rzesza czy afrykańskie parapaństwo?
ponad 2 lata temu / Janusz
 
Zupełnie im nie współczuję.Trzeba był żyć i rodzić w bezpiecznej Polsce a nie w Rzeszy.Podejrzewam, że owi rodzice przebywali za nasza zachodnią granicą z własnej woli.Zadziwia też głupota tych Polaków.Jeśli wiedzieli przed porodem, że grozi im odebranie dziecka to dlaczego narażali je na takie niebezpieczeństwo ? Dlaczego nie wrócili wcześniej do ojczyzny ?
ponad 2 lata temu / mf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.