DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Ściek tęczowych kłamstw w BBC. Prezydent Andrzej Duda oskarżony o prześladowanie LGBT

Ściek tęczowych kłamstw w BBC. Prezydent Andrzej Duda oskarżony o prześladowanie LGBT
fot. bbc.co.uk / screenshot

BBC odnotowuje, że w trakcie kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda określił „promocję praw LGBT jako ideologię jako bardziej destrukcyjną od komunizmu”. Sytuacja panująca w Polsce ma być naprawdę poważna, homoseksualiści mają emigrować wskutek „homofobii”, a ich przyszłość nad Wisłą rysuje się w jeszcze ciemniejszych barwach. Tak przynajmniej twierdzi najważniejszy brytyjski nadawca publiczny…

 

Jak czytamy w materiałach poświęconych Polsce, „umieszczenie aktywizmu w zakresie praw LGBT w tej samej kategorii co komunizm może być postrzegane jako coś drażniącego w Polsce, kraju w którym w latach 80-tych antykomunistyczny ruch Solidarności przodował w walce o demokrację. Wielu Polaków zgadza się z komunikatem PiS, według którego komunizm był obcą ideologią narzuconą Polakom przez Związek Radziecki”.

 

Przy okazji BBC przypomina o konflikcie polskiego rządu z Komisją Europejską. Dowiadujemy się o tym, że jedną z przyczyn unijnego niezadowolenia jest „homofobia” panująca w Polsce, wzmacniania przez partię rządzącą, która realizuje program o charakterze „konserwatywno-nacjonalistycznym”. Kluczem, który miał umożliwić zwycięstwo tej formacji w ostatnich wyborach parlamentarnych miało być odwołanie do „wartości katolickich”, a zwłaszcza postulat wsparcia  tradycyjnego modelu rodziny. Dodatkowo, Komisja Europejska interweniowała w sprawie „homofobicznych” deklaracji przyjmowanych przez polskie samorządu. Chodzi oczywiście o… Samorządową Kartę Praw Rodzin. Jak podkreśla BBC, zdaniem Brukseli deklaracja ta łamie… podstawowe wartości, takie jak zasada niedyskryminacji.

 

Czytamy również, że główny kontrkandydat urzędującego prezydenta spotkał się z krytyką ze strony „religijnych konserwatystów za to, że dopuścił do podjęcia tematyki LGBT w warszawskich szkołach”. Poznajemy także stanowisko Roberta Biedronia, który ocenił deklarację ideowo-polityczną Dudy jako „dzielącą polskie społeczeństwo, wprowadzając standardy przypominające najbrutalniejsze… czasy polskiej i europejskiej historii”. Dowiadujemy się także, że ILGA-Europe (europejska odnoga Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów) bardzo krytycznie ocenia sytuację panującą nad Wisłą i że pod względem „praw LGBT” Polska zajęła ostatnie miejsce w UE.

 

To jednak nie koniec. BBC przygotowało reportaż filmowy przedstawiający kampanię wyborczą w Polsce jako walkę o „prawa LGBT”. W pierwszej scenie słyszymy radę, jaką jedna z Polek dzieli się z reporterem: „Jeśli mogę poradzić coś młodym Polakom, to opuście Polskę. Tu lepiej nie będzie. Przykro mi”. Oglądamy przebitki z mężczyznami palącymi tęczową flagę, inny – przemawiający w imieniu postępu i tolerancji –  tłumaczy, że sytuacja się pogarsza, a „ludzie rzucają w nas kamieniami”. Dowiadujemy się, że „Polska określana była jako najgorszy kraj Unii Europejskiej pod względem praw LGBT, a sytuacja może się jeszcze pogłębić”.  O tym, że jest już naprawdę źle świadczyć ma zjawisko emigracji osób LGBT. Oczywiście chodzi o to, że w Polsce panuje homofobia, a przedstawiciele "mniejszości seksualnej" chcą mieszkać w kraju, w którym będą akceptowani. Inni z kolei postanowili wrócić „z emigracji” aby stawić czoła zagrożeniu i walczyć w obronie ich „praw”.

 

Prezentowana jest historia mężczyzny – nagłośniona przez zagraniczne media – walczącego ze „strefami wolnymi od ideologii LGBT”. Twierdzi on, że celem samorządowych deklaracji było… wywoływanie strachu, a problem ten istnieje na terenie 1/3 Polski. Poznajemy skróconą historię marszów LGBT w Lublinie, gdzie za pierwszym razem „postępowi” aktywiści mieli być obrzucani kamieniami, a za drugim mało brakło, a doszłoby do aktu terroryzmu: pewna para homofobów miała przyjść z materiałami wybuchowymi… Po tym reporter przypomina, że Polska należy do Unii Europejskiej i Polacy mogą opuścić kraj, na co decydują się niektórzy ludzie „dyskryminowani” ze względu na ich identyfikację seksualną. Słyszymy opinię jednego z takich „emigrantów”, który wspominając życie w małym, „homofobicznym” miasteczku twierdzi, że do Polski nie sposób wrócić „jako gej”.

 

Następnie trafiamy do londyńskiego klubu „polskiej społeczności LGBT” na „emigracji”.  Wypowiedzi udziela drag-queen, później widz obserwuje przebitki zrealizowane w trakcie jego „występu”. Inny Polak tłumaczy, że nigdy nie wróci do Polski, bo to oznaczałoby konieczność „ukrywania swojej seksualności”, a poza tym nie czułby się bezpiecznie.

 

Poznajemy także Martina – aktywistę LGBT, który wrócił do Polski, bo nie chce aby jego naród, jego „bracia i siostry” cierpieli w „tym kraju”. Później obserwujemy protest zorganizowany przez aktywistów LGBT przeciwko „arcybiskupowi, który nazwał ludzi LGBT tęczową zarazą”. Oczywiście, chodzi w tym przypadku o wypowiedź arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, a chwile wcześniej reporter podkreśla, że w Polsce przedstawiciele LGBT „dosłownie walczą o swoje prawa”. Obserwujemy, jak policja uniemożliwia jednemu z manifestantów wkroczenie do kościoła: mężczyzna ten tłumaczy brytyjskiemu reporterowi, że jest „traktowany jak śmieć” i to przez „cały czas”.

 

Następnie przychodzi moment na zaprezentowanie „drugiej strony”. Nie wiemy, jakie pytanie reporter zadał kobiecie wychodzącej z kościoła, słyszymy tylko jej odpowiedź: „Właściwie to jest pedofilia, która wkracza do szkół. Wiem coś na ten temat, bo ponieważ osoba z mojej najbliższej rodziny jest tej zarazie poddana”. Aby nie było żadnej wątpliwości, w tłumaczeniu dodano, że chodzi o „ideologię LGBT”. Jedna z zagadniętych kobiet pyta, czy chodzi o pedofili, a aktywista tłumaczy reporterowi, że to było „agresywne”, bo „mówią że ludzie LGBT są pedofilami”.

 

Następnie policja ma aresztować protestujących aktywistów tylko za to, że… protestują. Towarzyszy temu przebitka ukazująca policjanta robiącego notatki. Aresztowany miał zostać jeden z „bohaterów” reportażu. Dziennikarz opuszcza Polskę „zszokowany” tym, co usłyszał. Następnie wracamy do chwili obecnej: prezydent Duda deklaruje sprzeciw wobec adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Przedstawicielka ILGA-Europe tłumaczy, że przez to homoseksualiści muszą liczyć się z fizycznym zagrożeniem. Poznajemy kolejnych bohaterów: parę homoseksualistów rozdających „tęczowe” maseczki na twarz w miastach, które przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin, konsekwentnie przedstawianą jako „LGBT-free zones”.

 

Dowiadujemy się, że takiego podarku nie chce przyjąć jedna trzecia napotykanych Polaków. Homofobia narasta stopniowo… na tym też polegać ma taktyka przyjęta przez homofobów. Para homoseksualistów tłumaczy jednak, że na szczęście zwykli Polacy są lepsi od polityki (w domyśle – rządowej). Reporter kończąc podkreśla, że „w Polsce osoby LGBT boją się przyszłości, ale nie zamierzają się poddawać”.

 

Reportaż o podobnej wymowie przygotował również „The Guardian. - Myślę, że jesteśmy teraz najbardziej homofobicznym krajem w Unii Europejskiej - mówi na początku wideo aktywista i tzw. drag queen Maciej. „Guardian” przypomina słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który w trakcie kampanii powiedział o LGBT, że „próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia”. Redakcja portalu stwierdza, że prezydent wykorzystuje w trakcie swojej kampanii retorykę wymierzoną w LGBT, aby przyciągnąć do siebie konserwatywnych wyborców.

 

Do materiałów z entuzjazmem odniosły się  lewicowo-liberalne media funkcjonujące na polskim rynku. Przychylnie wypowiadały się o nich m.in. TVN24 oraz Onet.pl.

 

Źródło: BBC

mat

Czytaj także:
DATA: 2020-07-10 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego homofobia jest brana w cudzysłów ?
25 dni temu / Muhmey
 
Wyznawco lgbt, nie mów co państwo ma dać tobie, powiedz co ty zrobiłeś dla państwa. Pochwal się osiągnięciami życiowymi, naukowymi, intelektualnymi. Swoje narządy rodne schowaj i się nimi nie ekscytuj.
25 dni temu / grimm
 
To naprawdę miłe ze strony BBC, że przedstawiają Polskę w tak pozytywnym świetle. To brzmi jak kraj, w którym chciałbym mieszkać. Szkoda tylko, że to nieprawda.
25 dni temu / Robert
 
Wściekłe ataki lewaków na Prezydenta Dudę potwierdzają tylko, że to właśnie na niego trzeba glosować w ten weekend. Dla dobra Polski, warto odłożyć na bok jakieś chore polityczne kalkulacje.
25 dni temu / PODAJ NICK
 
Ten atak na nas jest tylko powtierdzenim ,że Anglia w swoich kalkulacjach geopolitycznych jest zawsze wrogiem Polski. Z kolei sposób ataku jest potwierdzeniem ,że kraje kolonialne nie są w stanie zrezygnować z kolonilanej ekspansji i właściwie w sposobie ich postępowania nic się nie zmieniło . Istota kolonializmu brytyjskiego i innych kolonializmów zachodnieuropejskich jest rabowanie słabszych państw dokonywane pod płaszczykiem misji cywilizacyjnej . W kazdym bądż razie jest to uzasadniane wyższościa cywilizacyjną . Do tego został wprzegnięty frazes demokratyczny , ale cynizm, brutalność i chciowość jest taka sama od 500 lat.
25 dni temu / Mirek
 
Jeżeli nas Polaków tak zaciekle atakują, to znaczy że idziemy w dobrym kierunku. Musimy bronić nasze rodziny przed deprawacjami LGBT. Przecież mogą sobie spokojnie mieszkać w Polsce, ale nie mogą obnosić się ze swoimi skłonnościami. Nas to nie interesuje. My też nie chwalimy się na zewnątrz sowimi "wyczynami" intymnymi.
25 dni temu / Andrzej
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.