DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Tomasz. A gdzie twoja wiara? Gdzie Chrystus w twoim sumieniu i życiu? Może poprzez zewnętrzne zwyczaje, tradycje i wyrażaną w słowach wiarę jesteś zwyczajnym obłudnikiem? Gdzie jesteś w relacji z Bogiem, który Cię stworzył, zbawił i uświęca?
2 miesiące temu / ewangelik
 
Oficjalnie połączą się z Lutrem, co i tak już jest faktem
2 miesiące temu / fgh
 
Moja ś.p. babcia mawiała w takich sytuacjach "Boże, Ty słyszysz a nie grzmisz?" Wedle Świętej Tradycji dogmaty wiary katolickiej w są owocem działania w Kościele Ducha Świętego. Ich odrzucenie co uczynili protestanci jest jednym z grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, a takie grzechy wedle słów naszego Pana nie będą odpuszczone. Jak można wobec tego zezwolić na spożywanie Ciała Pańskiego osobom jawnie sprzeciwiającym się Duchowi Świętemu. Przecież nic i nikt może z wyjątkiem pychy nie nakazuje takim osobom trwać w błędach - dla nich droga do przyjmowania Komunii Świętej była zawsze możliwa a wiodła przez odrzucenie błędnych nauk, nawrócenie się i przyjęcie wiary katolickiej. Obecne pomysły episkopatu Niemiec są więc kpiną z naszej wiary! Kpiną z wszystkich tych, którzy odrzucili heretyckie błędy i stali się członkami Kościoła Katolickiego! Jest to efekt braku dbania o przekaz czystej wiary, "kolejny krok" psujący nasz Kościół, strach pomyśleć jakie będą kolejne.
2 miesiące temu / Tomasz
 
Paruzjo, gdzie jesteś...?
2 miesiące temu / SOLO_DIOS_BASTA
 
A ten obok - ustepujący - to potomek Karola Marksa.
2 miesiące temu / Rzymianin
 
Oszustwo. Niemcy są wynalazcami erzacu ERSATZ, czegoś oszukańczego, kłamliwego, co udaje coś prawdziwego i dobrego. W Niemczech rządzi diabeł.
2 miesiące temu / Rzymianin
 
Żle się dzieje w państwie kościelnym.
2 miesiące temu / Żbigniew
 
ale którzy?
2 miesiące temu / do sp
 
Jak tak dalej pójdzie to nawet SW2 okaże się wydarzeniem niezwykle konserwatywnym w Kościele ...
2 miesiące temu / Veel
 
A co z sakramentem pokuty i pojednania? Dlaczego nie zaczynają ekumenizmu od niego? Bo sami go porzucili?
2 miesiące temu / sp
 
Trzeba nieustannej modlitwy za biskupów i papieża o nawrócenie. Owczarnia bez Pasterza ginie.protestanci juz podjęli decyzję o odejściu za Lutra.
2 miesiące temu / danio24
 
a Watykan nie przyklaśnie przypadkiem interkomunii?
2 miesiące temu / ciekawa
 
Tak prezentują się ludzie którzy mają gdzieś Chrystusa.
2 miesiące temu / DNA
 
Czekam kiedy Watykan przestanie się zajmować jubileuszem ziemi i zareaguje na powyższe ....ale chyba się nie doczekam.
2 miesiące temu / Ziuta
 
Nieprzypadkowo piorun uderzył w Bazylikę Św. Piotra w dniu abdykacji Benedykta XVI! Boże, zmiłuj się nad nami!
2 miesiące temu / Barbara
 
Dlaczego nie chcą ci ,, światli " biskupi pozostawić w spokoju kościoła katolickiego takim jakim on jest
2 miesiące temu / Adi1302
 
"Walter Kasper, jeden z nieformalnych doradców papieża, a zarazem gorliwy zwolennik interkomunii." czy ktoś ma jeszcze złudzenie?
2 miesiące temu / qwe
 
Po niemieckim episkopacie nie spodziewam się już niczego dobrego. Po polskim niestety również coraz mniej...
2 miesiące temu / Babcia
 
"Jeśli macie w Nim życie, będziecie z Nim w jednym Ciele. W końcu ten sakrament nie daje wam Ciała Chrystusowego, aby następnie podzielić was w Nim... Wtedy zaczniecie otrzymywać to, co już się zaczęło, pod warunkiem, że nie otrzymacie go niegodnie, jedząc i pijąc własne potępienie... I otrzymacie go godnie, jeśli będziecie trzymać się z daleka od drożdży złych doktryn, abyście byli 'przaśnikami czystości i prawdy' 1 Kor 5,8". - Św. Augustyn z Hippony, Kazanie 228 B, "O Sakramentach, o Wielkanocy" nr. 3-5
2 miesiące temu / M.
 
"Eucharystia, jak wiadomo, jest znakiem urzeczywistnienia dwóch rzeczy: jedną z nich oznaczoną przez sakrament i zawartą w nim, jest sam Chrystus, drugą nie zawartą, ale oznaczoną, jest Mistyczne Ciało Chrystusa, czyli społeczność Świętych. Każdy więc kto ten sakrament przyjmuje, wyraża że jest zjednoczony z Chrystusem i organicznie włączony do Jego członków. To zjednoczenie dokonuje się przez wiarę ożywioną miłością nadprzyrodzoną, której nie ma ten, kto jest w grzechu śmiertelnym. Jasne więc, że kto przyjmuje Eucharystię w grzechu śmiertelnym, popełnia oszustwo, staje się winnym świętokradztwa, a przez to grzeszy śmiertelnie". - Św. Tomasz z Akwinu, "Suma teologiczna", III, q. 80, a. 4.
2 miesiące temu / M.
 
rok temu, przed wyjazdem na urlop do Turcji, napisałam maila do katolickiego księdza jedynego w Alanii, bo chciałam dowiedzieć się o możliwości uczestnictwa we Mszy Sw. Był to Niemiec. Entuzjastycznie poinformował mnie, że serdecznie zaprasza mnie na protestanckie modlitwy w ośrodku przy ambasadzie Norwegii. Szczęka mi opadła, ale teraz już rozumiem, że widocznie dla nich to normalka.
2 miesiące temu / Samanta
 
Po soborowym ekumenizmie ustępujący z katolickiego nauczania wobec wszystkich stron to zdaje się być jedynie KK;
2 miesiące temu / t
 
@Murem 100/100
2 miesiące temu / m.
 
Do Episkopatu Niemiec, biskupów i kardynałów!!! Odpowiecie za to przed Bogiem, pójdziecie na wieczne męki za to zgorszenie.
2 miesiące temu / Apostoł
 
Jeżeli interkomunia z protestantami to czemu nie z buddystami albo z innymi religiami i sektami. w Niemczech jest ok.dwa miliony polaków powinni wypisać się z tej antykatolickiej sekty niejakiego kard. Marxa . Zaoszczędzone pieniądze można przekazać na misje katolickie albo np. na zakony kontemplacyjne .....Niemcy zawsze były rozsadnikiem zła Luter , Marks , Engels , Hitler, I znowu Marx tylko kardynał....przykładów można by mnożyć.
2 miesiące temu / Grabowski
 
do Murem: Akurat Handkomunia jest zatwierdzona przez Stolicę Apostolską, więc to niestety jest legalne.
2 miesiące temu / Krzysztof
 
Wyszło "szydło z worka"! Teraz już wiemy dlaczego w całych Niemczech nie może być podawana Komunia św. do ust, tylko na rękę! To nie pandemia tylko zrównanie katolików z protestantami.
2 miesiące temu / Polonus
 
"Interkomunia z protestantami jest całkowicie wykluczona na gruncie zarówno Kodeksu Prawa Kanonicznego, jak i nauczania Stolicy Apostolskiej" vs. "W 2018 roku Franciszek oficjalnie zaakceptował wytyczne niemieckiego Episkopatu, które pozwalają przyjmować Komunię świętą protestantom żyjącym w związku małżeńskim z katolikiem" - no i jak to pogodzić? Kto się odważy w końcu to głośno powiedzieć?
2 miesiące temu / lolek
 
Nie ważne co mówił jezus, ważne co chce biskup. Żenada
2 miesiące temu / Olo
 
lutry-heretycy
2 miesiące temu / andrzej
 
A co słychać w polskich diecezjach, ktoś z Panów Redaktorów może wie? Czy dobra gazetka parafialna zajmowałaby się częściej ploteczkami z sąsiedniej parafii? Panowie Redaktorzy wykazują się niegasnącym zapałem w podawaniu informacji z niemieckich diecezji... A co się dzieje w polskich? Czyżby nic? Czy to Polaków nie interesuje? Czy już Panowie Redaktorzy zapytali np. Ks. Bpa Przewodniczącego Konferencji Episkopatu kim są "osoby LGBT" oraz co to znaczy, że należy te przedziwne lawendowe stworzenia szanować i jakim prawem? A może warto zapytać jakim prawem pozwala się kapłanom na wzięty od protestantów zwyczaj podawania Ciała Pańskiego do ręki oraz jakim prawem zobowiązuje się wiernych do godzącego w ich zdrowie fizyczne i psychiczne haniebnego polecenia zakrywania twarzy nie podyktowanego bezpośrednią koniecznością? Myślę, że to polskich katolików zainteresuje.
2 miesiące temu / Murem
 
Dopiero teraz ogłaszają to, co ma miejsce już od kilkunastu lat np. w Szwabskich parafiach miejscowość Lonsse? Byłam świadkiem udzielania Komunii świętej podczas Wielkiej Soboty zarówno katolikom jak i protestantom miejscowość nie za wielka, więc ksiądz doskonale wiedział, kto jest katolikiem a kto protestantem. W pierwszy dzień Wielkanocy katolicy zaproszeni byli do protestantów ? nie było Mszy świętej katolickiej w katolickim kościele. Schizma ma miejsce już od bardzo dawna.
2 miesiące temu / Elpis
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.