DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Schetyna i Kaczyński mówią jednym głosem: Unia Europejska to dobrobyt

Schetyna i Kaczyński mówią jednym głosem: Unia Europejska to dobrobyt
fot. pam

Konwencje PiS i Koalicji Europejskiej, które odbyły się w sobotę, w Poznaniu, nie różniły się zbytnio w głównym przekazie. Liderzy obydwu opozycyjnych sił chwalili Unię Europejską, uznając ją za źródło dobrobytu.

 

Różnice polegały tylko na wypominaniu sobie przez obydwu polityków błędów w myśleniu o Unii Europejskiej. W opinii szefa PiS, który wystąpił na konwencji w Poznaniu, najistotniejszym problemem, na który Polska napotyka w UE jest nierówność. – Sprawa nierówności nie odnosi się wyłącznie do wielkiej polityki, ale też do aspektów polskiej codzienności – zwrócił uwagę Jarosław Kaczyński.

 

W opinii szefa PiS widzimy to doskonale, gdy porównamy jakość produktów jakie można kupić w polskich sklepach, z jakością tych samych produktów w sklepach niemieckich. – Każdy z nas pewnie widział sklepy z niemieckimi proszkami do prania, prosto z Niemiec. Takie same proszki są sprzedawane w Polsce i to po takich samych cenach, tylko że są gorsze – powiedział Kaczyński.

 

Prezes PiS zaznaczył oczywiście, że w Unii Europejskiej Polska musi być nie tylko obecna, ale też powinna prowadzić grę „o bezpieczeństwo, o status i pozycję”. Nie miał jednak wątpliwości, że przynależność naszego kraju do UE „jest wymogiem polskiego patriotyzmu”.

 

Kaczyński oskarżał też Platformę Obywatelską, której posłowie – w opinii lidera PiS – nie potrafili w mijającej kadencji odpowiednio starać się o interes Polski. W tym kontekście wymienił chociażby sprawę ACTA2.

 

Z kolei Grzegorz Schetyna podczas poznańskiej konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej, wiele mówił o stanie polskiej edukacji, krytykował rząd za brak troski o tę sferę polityki państwa. Nawiązywał do zawieszonego w piątek strajku nauczycieli.

 

Ale on również wychwalał Unię Europejską, obawiając się jedynie o to – co pewnie nikogo nie zaskakuje – że obecne własne nie są na odpowiednim poziomie, by zapewnić Polsce dobrobyt w Europie. – Nie ma przyszłości Polski bez Europy, ale Europa to nie tylko Parlament Europejski, najważniejsza jest Europa tu, w Polsce. Przede wszystkim polski rząd musi być na europejskim poziomie – powiedział lider Koalicji Europejskiej.

 

Schetyna krytykował też rząd koalicji Zjednoczonej Prawicy z upartyjnienie sądów oraz ocenił, iż Polska może stanąć w obliczu tzw. polexitu. – Dla państwa jednej partii, dla państwa upartyjnionych sądów po prostu w Unii Europejskiej nie ma miejsca. Gdyby dziś Polska ubiegała się o członkostwo w Unii, to nie zostałaby do niej przyjęta, więc niech nikt nie mówi, że polexit to przesada – powiedział.

 

Żaden z polityków nie odniósł się do kryzysu tożsamościowego a co za tym idzie: także politycznego, z jakim zmaga się Unia Europejska. Obydwaj liderzy konkurencyjnych ugrupowań pozostają zgodni w jednym: Unia Europejska to źródło wszelkiego dobra.  

 

 

Źródło: polsatnews.pl, tvn24.pl

ged


DATA: 2019-04-27 16:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ ala wilk. A co, wolisz padlinę nad mierzwę?
ponad 1 rok temu / agricola
 
Jest teraz takie starcie patriotyzmu z antypatriotyzmem tylko myślałem że to jak walka Dawida z Goliatem a nie rownorzednych sił.
ponad 1 rok temu / pl
 
Pamiętajmy że UE powstała dawno temu i od początku rozwijała bez jakiegokolwiek udziału polski. Mówienie że teraz polska ma albo będzie mieć największy wpływ na tą UE jest przynajmniej mocno przesadzone.
ponad 1 rok temu / opty
 
A co wolicie ruble niż euro?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Dwaj hipokryci. Jeden lepszy od drugiego.
ponad 1 rok temu / karol
 
Nie rozumiem takiego podejścia, które sugeruje, że państwo nie może istnieć samo w sobie i że nie jest w stanie samodzielnie prowadzić polityki budującej jego dobrobyt. Nie rozumiem też zaklinania rzeczywistości jakoby UE potrzebowała reform wg scenariusza PISu. PIS jakby nie widział, że UE działa wg mechanizmu ukutego dziesiątki lat temu z planami ewolucji na przyszłość. Tam nie ma miejsca dla krajów suwerennych i niepodległych. Nie ma miejsca dla partii jak PIS. JEdnocześnie usypia się czujność obywateli - konsumentów, ograniczając tematy UE do kwestii ekonomicznych , ciepłej wody w kranie i kolorowej TV , pomijając plany dalszej integracji i odbierania suwerenności.
ponad 1 rok temu / TW LOLeK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.