DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Janek, żeby się wypowiadać w kwestiach teologicznych, to trzeba znać materię sprawy, jak zresztą w każdej dziedznie, więc nie mąć w głowie tym, którzy jak Ty, nie wiedzą.Jezus był w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem. Jednocześnie. Nie głoś herezji.
5 miesięcy temu / panda
 
Skąd wytrzasnąłeś takie brednie że Pan Jezus przestał być Bogiem na czas człowieczeństwa? A niby czemu? Nie wierzysz we wszechmoc Bożą? Dla Boga to żaden problem przyjąć ciało człowieka i jednocześnie nadal być Bogiem.
5 miesięcy temu / @Janek
 
@Janek, myślisz, że umiejętność czynienia cudów leży w ludzkiej naturze? czyli, że tak jak w Egipcie czarownicy faraona naśladowali cuda, które Mojżesz wykonywał - uważasz, że ci czarownicy czynili te cuda mocą ludzką?
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
Ważne jest określenie "kiedy" otóż kiedy Jezus stał się człowiekiem, to na ten okres czasu nie był Bogiem, co jest o tyle zrozumiałe, że jadł, pił i wydalał tak jak każdy człowiek. Odczuwał głód, pragnienie, strach, cierpiał tak samo jak inni ludzie. Jedyna różnica była taka, że nigdy nie zgrzeszył no i potrafił robić cuda i mógł obdarzyć tą właściwością swoich apostołów.
5 miesięcy temu / Janek
 
Sądzę, że Scalfari nie "przekręca" słów Franciszka. Sądzę, że trwa testowanie, ile zniosą katolicy, jak bardzo pozwolą sobą manipulować. Trwa rewolucja duchowa, degeneracja tego, co święte w Kościele, przejmowanie wspólnoty Kościoła, bo Kościoła przecież przejąć nie można ze względu na jego boską naturę...
5 miesięcy temu / "Milczeć, gdy
 
Po co papież w ogóle rozmawia z lewakiem?
5 miesięcy temu / proste pytanie
 
Czegos nie rozumiem. Skoro dziennikarzyna przekreca slowa papieża to czemu go ciagle wpuszczaja do niego?
5 miesięcy temu / Trad
 
Polecam podstawową katechezę: "Prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek" z kanału Diakon Franciszek, z dnia 12 maj 2012, Pan Jezus Chrystus to Jedna Osoba Syna Bożego obecna w dwóch naturach: w Boskiej i w ludzkiej, Jedna Osoba posługująca się dwoma naturami jak samolotem i samochodem. "JA" jest jednej i tej samej Osoby = "JAŹŃ" = samoświadomość jest Syna Bożego Jezusa Chrystusa...
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
@Mirek: Pius XII potępił ten błąd. Może się to też wiązać z innym błędem, który neguje prawdę o tym, że ludzka dusza Jezusa posiadała nieprzerwanie wizję uszczęśliwiającą w Jego poczęciu, narodzinach, życiu i śmierci: "A jednak Bóstwo Chrystusa, jak mówi Damasceńczyk, 'pozwoliło ciału działać i cierpieć w sposób jemu właściwy'. Więc z tejże racji dusza Chrystusa jako uwielbiona mogła, pomimo męki, napawać się uszczęśliwiającym widzeniem w sposób jej właściwy". - Św. Tomasz z Akwinu, Suma teologiczna, III, Q. 46, A. 8. Promował ten błąd m.in. jeden z przedstawicieli nowej teologii, Hans Urs von Balthasar.
5 miesięcy temu / M.
 
odwracacie kota ogonem redakcjo
5 miesięcy temu / mola
 
@Cyraniusz Na co ma się nawrócić papież? Na wiarę Scalfariego?
5 miesięcy temu / pytanie
 
Z tym papieżem jak z Wałęsą, ciągle są jakieś nieporozumienia i tak na prawdę to nie wiadomo czy powiedział czy nie. Coś mówi a potem uchyla się od sprostowania. Zobaczymy jakie będą rezultaty tego synodu.
5 miesięcy temu / DNA
 
tylko po co wciąż na nowo spotykać się z osobą, która jak tu się podaje, wielokrotnie już "przekłamywała" treści rozmów? no bo jeśli nie przekłamywała to mamy inny poważniejszy problem...
5 miesięcy temu / pytanie
 
To sie nazywa teologią kenotyczną ,która została wymyslona przez protestantów w Anglii na początku XIX wieku .Jej główną myślą jest przekonanie , że Pan Jezus stając sie człowiekiem stał sie równiez omylny. To jest błazenada opierająca się na argumencie z ckliwości głoszącym , ze Pan Jezus " tak nas ukochał,że nawet stał sie tak samo nierozumnym".Celem tej bzdury jest zangowanie Ewangelii. Te pomysły juz są obecne w Polsce i to wśród "katolickich" uczonych. W programie Pospieszalskiego kilka tygodni temu wystąpił ksiądz profesor Kobylański z UKSW. On w pełnej przytomności i z poważna miną zapowiedział , że czekają nas wielkie zmiany w związku z "nową wiedzą o człowieku" , która nie była dostepna Panu Jezusowi.Poważna mina i sugerowanie , ze to rzeczy bardzo głebokie są kolejnymi najpoważniejszymi argumentami w wszystkich ,dzisiejszych, medialnych ,demokratycznych dyskusjach.
5 miesięcy temu / Mirek
 
Ktoś na pewno z tych dwóch osób kłamie... Jeżeli Watykan ciągle dementuje, to po co w ogóle papież spotyka się z tym człowiekiem? Pismo św. zaleca, aby nie rzucać Słowa Bożego byle gdzie... Scena sądu przed Herodem w noc z czwartku na piątek jest bardzo wyrazista... Pan Jezus milczał...
5 miesięcy temu / Krakusik
 
To podejrzane. Czy Scalfari tak zmyśla?
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
Niemniej Franciszek cały czas do niego chodzi, a co mówi - okazuje się że nikt nie wie, a artykuły w świat płyną. "Nie wierzę w żadne informacje które nie zostaną oficjalnie zdementowane".
5 miesięcy temu / Wojtek
 
Nic tak dobrze nas nie charakteryzuje, jak dobór otaczających nas przyjaciół. Każdy szanujący się chrześcijanin omija starego masona Scalfariego szerokim łukiem!
5 miesięcy temu / Karol
 
Cóż, z kim przystajesz, takim się stajesz... .
5 miesięcy temu / Karol
 
Ten biskup Rzymu to człowiek mówiący językiem o podwójnym znaczeniu.Czego można oczekiwać od osoby ,która już na pierwszym spotkaniu z wiernymi zwraca się do nich ,dzien dobry .Zaprasza aborcjonistkę,nie zgina kolan przed Najświędszym Sakramentem,ale klęczy przed więzniami i myje im nogi,o zgrozo,trzyma w ręku kawałek kija ,zamiast krzyża,bierze udział w czczeniu poganskich bożków w Ogrodach Watykanskich.Jakies modły do matki ziemi.I taka osoba nazywana jest papieżem ? To jest niszczyciel.
5 miesięcy temu / dość przewro
 
Nooo, nawet bym się bardzo nie zdziwił, gdyby okazało się, że to nie zmyślone.
5 miesięcy temu / TZ.
 
Papież chodzi i rozmawia żeby się nawrócił, to chyba oczywiste.
5 miesięcy temu / Cyraniusz
 
Prawdziwe dementi powinno brzmieć: "Papież niczego takiego nie powiedział." A to jest po prostu typowe kluczenie. Jak zresztą wcześniej. Prawdopodobnie celowo się sonduje, jaka będzie reakcja wiernych, w razie konieczności można się wycofać.To często spotykana w polityce metoda. Tyle tylko, że od następcy św. Piotra należało by oczekiwać "Tak- tak, nie- nie".
5 miesięcy temu / :(
 
z kim przestajesz takim się stajesz
5 miesięcy temu / T.Powszechny je
 
To dlaczego Franciszek stale chodzi do tego Scalfariego na te rozmowy? N-ty raz powtarza się ta historia. To się kupy nie trzyma.
5 miesięcy temu / gośc
 
Jak już wspomniano przy innych okazjach... takie dementi to żadne dementi. A zamęt narasta.
5 miesięcy temu / sorcier
 
Pytanie brzmi i ono jest kluczowe: dlaczego w takim razie Franciszek z nim rozmawia? Skoro to już nie pierwsza tak wtopa Scalfariego, tylko coś co regularnie się powtarza? Czy Franciszek nie jest świadomy jakie zamieszanie wśród wiernych wywołują relacje tego starego lewicowca i ateisty? A może właśnie jest świadomy i robi to specjalnie, żeby siać zamieszanie wśród wiernych? No bo jakie jest inne wytłumaczenie, skoro sam Franciszek twierdzi, że la Repubblika, gazeta Scalfariego, jest jedyną gazetą którą czyta. O co tutaj chodzi?
5 miesięcy temu / Neptun
 
I ciągle od nowa to samo. Przy okazji macie że zabić Chrystusa chcieli wielokrotnie. Ręce opadają. Jedziemy z cytatami: "Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał go i ucieszył się?11. 57 Na to rzekli do Niego Żydzi: ?Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?? 58 Rzekł do nich Jezus: ?Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM?12. 59 Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni." .....lub tutaj:"Natomiast On rzekł do nich: ?Jak można twierdzić, że Mesjasz jest synem Dawida? 42 Przecież sam Dawid mówi w Księdze Psalmów: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, 43 aż położę nieprzyjaciół Twoich jako podnóżek pod Twoje stopy12. 44 Dawid nazywa Go Panem: jak zatem może On być tylko jego synem??"
5 miesięcy temu / Jot
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.