DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

„Satanizm podnosi głowę i walczy o równość religijną”

„Satanizm podnosi głowę i walczy o równość religijną”

Organizacja „czarnej mszy" w miejscu publicznym w Ocklahoma City naraża na poważne niebezpieczeństwo nie tylko uczestników seansu, ale także wszystkich mieszkańców stanu – ostrzegł egzorcysta, który anonimowo udzielił wywiadu portalowi Aleteia.


- Nie można uczestniczyć w takich wydarzeniach, nawet jeśli czyni się to tylko z ciekawości, a nie wynika z pragnienia oddawania czci szatanowi – przestrzegł duchowny. Egzorcysta wyjaśnił, że sam fakt, iż „czarna msza” w Oklahoma City będzie publiczna nadaje jej pewną legitymację. Niektóre osoby mogą przyjść z czystej ciekawości, ale powinny one być świadome, że w ten sposób narażają się na działanie mocy demonicznej.

 

„Msza” zaplanowana jest na 21 września.  Ma się odbyć w Civic Center w Oklahoma City. W tej chwili organizatorzy seansu rozprowadzają bilety wstępu.  


„Czarna msza” wg encyklopedii Britannica jest „bluźnierczą i zazwyczaj obsceniczną parodią prawdziwej mszy. Nagie plecy kobiety często służą jako ołtarz. Sataniści wykorzystują w swoim kulcie konsekrowane hostie. Obrzęd zwykle zawiera inne elementy satanistycznej magii”.


Organizatorem seansu są sataniści związani z Dakhma Angra Mainyu - to ta sama grupa, która pod pretekstem edukacyjnym próbowała niedawno zorganizować „czarną mszę” na terenie prestiżowego uniwersytetu Harvarda. Po licznych protestach, rytuał przeprowadzono poza kampusem.


Adam Daniells, szef kościoła satanistycznego Dakhma Angra Mainyu zapowiedział, że „ołtarz” rzeczywiście będą stanowiły nagie plecy kobiety, a zdarzenie ma mieć charakter edukacyjny.


Arcybiskup Oklahoma City, ks. Paul Coakley wezwał polityków i liderów lokalnej społeczności, aby rozważyli, czy „właściwe wykorzystują przestrzeń publiczną.” – Ponad 1 miliard katolików na całym świecie i ponad 200 tysięcy katolików w Oklahomie uznaje Mszę jako najświętszy rytuał religijny. To jest centrum kultu katolickiego, to jest świętowanie odkupienia świata przez Jezusa Chrystusa, który poniósł śmierć na krzyżu i zmartwychwstał – mówił. Dodał, że Eucharystia to ciało, Krew, Dusza i Bóstwo Jezusa Chrystusa. Dlatego wyraził zdumienie i smutek, iż Civic Center będzie promować „czarną mszę” wśród mieszkańców miasta jako rozrywkę i sprzedaje bilety na imprezę, która jest „oczywistą  bluźnierczą kpiną z  Mszy św.”


Egzorcysta zapytany czy obserwuje się w USA wzrost liczby „czarnych mszy” powiedział, że nie zauważył szczególnego wzrostu tego typu seansów. Jego zdaniem, to co obserwujemy, to być może początek nowej strategii satanistów. Wyjaśnił, że „bez wątpienia wiele czarnych mszy odbywa się za zamkniętymi drzwiami.” Jednak, jego zdaniem przybywa nie tyle satanistów, co agnostyków i ateistów, którzy „wierzą w co chcą” i definiują moralność po swojemu. Są oni bardzo narażeni na działanie złego ducha.


Daniells, szef satanistycznej grupy w Oklahoma City powiedział, że powszechne organizowanie „czarnych mszy” ma pokazać katolikom, że „satanizm podnosi się i zamierza walczyć o swoje prawa religijne". Wyjaśnił, że Dakhma Angra Mainyu reprezentuje "satanizm religijny," w przeciwieństwie do "ateistycznego satanizmu" szatańskiej świątyni nowojorskiej. Danniells dodał, że jego grupa zamierza walczyć o wolność religijną, taką jaka przysługuje przedstawicielom innych wyznań w USA.Źródło: aletei.org., AS.


DATA: 2014-07-10 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Satanizm to nie jest żadna religia, tylko zwykłe śmierdzące gówno! A idioci, którzy to gówno uprawiają, powinni być zamknięci w domu bez klamek!
ponad 5 lat temu / Volvort
 
Boże chroń Tych ,którzy tam chcą się udać nie dopuść do tego blużnierstwa.okaż MIŁOSIERDZIE i nie dopuść do tych praktyk!!Tylko BOGU SAMEMU 3 JEDYNEMU NALEŻY SIĘ CZEŚĆ CHWAŁA I UWIELBIENIE!!!!
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Masoneria mierzy w ten sposob prog tolerancji spoleczenstwa oraz stopien jego oglupiania przez media.
ponad 5 lat temu / mafra
 
Ludzkość wyraźnie podzieliła się na dwa obozy, jeden służy Bogu, drugi Szatanowi. Nie ma trzeciej możliwości. Przyjdzie Sędzia sprawiedliwy i oddzieli kozły od baranków.
ponad 5 lat temu / Aga
 
Uważajcie na grzeszników, ale od jednych tylko strońcie: od tych którzy zachowali pozór pobożności ale wyrzekli się jej MOCY ! ~ Jezus
ponad 5 lat temu / Kwasek
 
Dokładnie taka sama sytuacja jak u nas z Golgota Picnic. Widać po której stronie są wszyscy antykatolicy.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.