DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Satanistyczny koncert z miejskiej kasy. Burmistrz z PO protestami się nie przejmuje

Satanistyczny koncert z miejskiej kasy. Burmistrz z PO protestami się nie przejmuje
fot.Zuma Press / FORUM

Przeciwko organizowanemu przez samorząd festiwal, którego „gwiazdą” będzie satanistyczny Behemoth protestują mieszkańcy Szczecinka, radni oraz księża proboszczowie. Burmistrz z PO zapowiada, że impreza i tak się odbędzie.


W sprawie planowanego koncertu proboszczowie szczecineckich parafii wystosowali list otwarty, który został skierowany m. in. do burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Dudź oraz dyrektora SAPiKu Kamila Klimka.

 

„Obserwując medialną debatę na temat koncertu zespołu satanistycznego, w ramach festiwalu Materiafest w naszym mieście, jako środowiska tutejszych parafii katolickich wyrażamy głęboki smutek i niepokój zaangażowaniem instytucji kulturalnych i władz Szczecinka w tak kontrowersyjne przedsięwzięcie” – stwierdzają duchowni.

 

Kapłani przypominają, że „nie jest tajemnicą, że planowany gość wspomnianego festiwalu, buduje swój przekaz i wizerunek artystyczny na czymś zupełnie przeciwnym niż wspomniane wartości ogólnoludzkie. Ekspresję tej grupy muzycznej cechuje brzydota, obrażanie Boga, Świętych i uczuć religijnych chrześcijan, oraz sianie przy tym nienawiści i nihilizmu”.

 

Festiwal, w ramach którego ma się odbyć koncert organizuje miejska Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Behemoth za występ w Szczecinku dostanie około 40 tysięcy złotych, koszt organizacji całego festiwalu „Materiafest” to 200 tysięcy. Impreza odbędzie się we wrześniu.

 

Proboszczowie wyrażają nadzieję, że organizatorzy „wycofają się z tej głęboko prowokacyjnej i szkodliwej propozycji”.

 

Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas zapowiada, że protest proboszczów organizacji imprezy nie zatrzyma. - Ja uważam, że jeśli ktoś nie chce tej muzyki słuchać, to po prostu nie powinien kupować biletu i iść na koncert. To nie jest występ, który odbywa się przed kościołem i ktoś nachalnie chce jakimś przekazem indoktrynować ortodoksyjnych katolików – tłumaczy samorządowiec.

 

 

Źródło:radioszczecin.pl/miastozwizja.pl

luk

 

 

 


DATA: 2017-03-10 14:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z tym zgoda, dlatego myślący ludzie są przeciwnikami demokracji :-D
ponad 3 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: tak działa demokracja. Ludzie wybrali i tak mają :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
No fajnie, wiemy, co na to proboszczowie. A co na to parafianie? Przecież ktoś tego burmistrza wybrał?
ponad 3 lata temu / Leon
 
Jest to, w pewnym sensie, nakaz zakupu części biletu przez każdego mieszkańca Szczecinka, ale bez prawa pójścia na koncert. Bo prawo pójścia mają tylko ci którzy prywatnie dopłacą. Czyli jest to nie tylko ograniczenie wolności dysponowania własnymi pieniędzmi, lecz dodatkowo złodziejstwo, gdyż podatki płacone przez niektórych obywateli nie idą na ich potrzeby i na potrzeby miasta na które wyrażają oni zgodę. A wystarczyłoby w ogóle nie dofinansowywać koncertu, tylko sprzedawać droższe bilety. Proste? Proste. No ale dla lewactwa pomysł wolnościowy i niezłodziejski jest niedopuszczalny, co nie? :-D
ponad 3 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: masz nakaz i musisz kupić bilet i iść na ten koncert? :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Gdybyś zrozumiał choćby pierwsze zdanie tytułu, wiedziałbyś że zmusza i wiedziałbyś na czym konkretnie polega to zmuszanie :-D
ponad 3 lata temu / do Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.