DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Satanistyczna profanacja zabytkowego kościoła w Iłży. Sąd ogłosił wyrok

Satanistyczna profanacja zabytkowego kościoła w Iłży. Sąd ogłosił wyrok
By Txematoledo (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons
#KOŚCIÓŁ    #SĄD W LIPSKU    #RADOM    #SATANIZM    #WYROK    #SĄD    #PROFANACJA    #ILŻA

Na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata za sprofanowanie i zniszczenie wnętrza kościoła został skazany 18-latek z Iłży koło Radomia. W obiekcie sakralnym zniszczono m.in. obraz w ołtarzu głównym, kreśląc na nim symbole satanistyczne.

 

Młodemu mężczyźnie zarzucono włamanie do zabytkowego kościoła, kradzież ryngrafu z wizerunkiem Matki Bożej, obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca kultu oraz zniszczenie zabytkowych przedmiotów znajdujących się w świątyni. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie podał się karze.

 

Zajmujący się sprawą Sąd Rejowy w Lipsku w poniedziałek przychylił się do wniosku prokuratury i skazał 18-latka na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Profanator został oddany pod dozór kuratora.

 

Do profanacji zabytkowego kościoła cmentarnego doszło w czerwcu 2015 roku. Ślady włamania odkrył proboszcz parafii w Iłży. Sprawca namalował na ścianach i obrazach odwrócone krzyże. Zdewastował wyposażenie kościoła, m.in. zniszczył jeden z obrazów. Jak ustalili śledczy, sprawca posługiwał się łopatą i widłami.

 

 

 

Źródło: gosc.pl

luk

DATA: 2016-06-06 15:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.