DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Satanistyczna profanacja na Woodstocku? Anarchiści chwalą się podeptaniem i spaleniem Biblii

Satanistyczna profanacja na Woodstocku? Anarchiści chwalą się podeptaniem i spaleniem Biblii
Zdjęcie ilustracyjne. fot.Anatol Chomicz/FORUM

Gwałt, pobicie, liczne przestępstwa narkotykowe i w sumie 118 osób zatrzymanych. Okazuje się jednak, że ta statystyka nie zamyka porażających doniesień z tegorocznego Przystanku Woodstock. Facebookowy profil o ohydnej nazwie Anarchosatanizm chwali się na Facebooku materiałami świadczącymi o profanacji Biblii na festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

 

Facebookowy profil o ohydnej nazwie Anarchosatanizm opublikował w czwartek, 3 sierpnia, a więc pierwszego dnia festiwalu Przystanek Woodstock, zdjęcie zniszczonej i spalonej Biblii. Po dokładnej analizie stwierdzić można, że jest to protestancka edycja Nowego Testamentu.

 

Nie o denominację tu jednak chodzi. Sataniści – jeśli faktycznie doszło do owej profanacji – zapewne nie wiedzieli, czy niszczą katolickie Pismo Święte czy wydanie gedeonitów. Motywowała ich zapewne chęć zdenerwowania chrześcijan, a może nawet nienawiść – co najmniej – do wierzących, a najpewniej również i do samego Pana Boga.

 

„Pozdrawiam z woodstocka :D Zrobiliśmy spory lewacki, antyfaszystowski obóz. Chodzi tu pełno osob wciskajacych ludziom biblie, w tym egzemplarz Biblii festiwalowej ostrzegający mlodziez przed anarchizmem, punkiem, rastafarianizmem, buddyzmem i Hare Krishna - prowadzi do praktyk okultystycznych i wstrzykiwania marihuany.

 

Również niektóre komentarze pod wpisem na FB prezentują żenujący poziom i cechują się nienawiścią do wiary. Część piszących zwraca jednak uwagę, że najpewniej anarchistom i satanistom zabrakłoby odwagi, by zniszczyć Koran, za co muzułmanie karzą śmiercią. Ktoś inny opublikował zdjęcie palenia książek przez nazistów, porównując w ten sposób zachowanie obecnej na Woodstocku skrajnej lewicy do niemieckich socjalistów narodowych.

 

Niewykluczone, że sprawca/sprawcy tego haniebnego i gorszącego czynu poniosą konsekwencje prawne.

 


Źródło: Facebook

MWł
  


DATA: 2017-08-08 14:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ponieważ jesteś wyjątkowo tępy, spokojnie powtarzam, gdyż wiadomo - mądrej głowie dość dwie słowie, a z inną trzeba na zasadzie: kropla drąży skałę. Napisałem wcześniej: Pan Jezus NIE KAZAŁ, lecz ZALECIŁ topić gorszycieli. Porównanie do Judasza nieadekwatne, bo nie nakłada na chrześcijan jakichkolwiek zaleceń. Oczywiście że nieomylność sądu z Bożą asystencją to nie dogmat, lecz logiczna analogia do dogmatu o nieomylności papieża. Średniowiecze: analfabetyzm i niski poziom wiedzy - obecnie jest gorzej niż w średniowieczu, bo cóż z tego że potraficie składać literki w zdania, skoro nie rozumiecie tych zdań, tak że trzeba wam to samo powtarzać i powtarzać? Nadużycia władzy - a obecnie niby są mniejsze? Przestępczość - obecnie makabrycznie większa (ponad miliard zamordowanych niewinnych nienarodzonych dzieci). Niski poziom techniczny - i brak problemów związanych z tym postępem, czyli skórka niewarta wyprawki.
10 miesięcy temu / do trooper
 
cz.2 a były znane w starożytności.
10 miesięcy temu / trooper
 
1. Wg mnie Jezus nie kazał topić gorszycieli. Jezus napisał, że lepie byłoby utopić gorszyciela, bo będzie miał ostro przerąbane za to, że nie dość iż sam grzeszy to jeszcze innych do tego namawia. Ten fragment pokazuje, że ostrym jest grzechem powodowanie grzechu u bliźniego. Nie mówił aby topić. Tak samo powiedział ,że lepiej aby Judasz się nie narodził, co nie znaczy, że był Jezus był za aborcją. Po prostu chciał pokazać jak ciężki jest to grzech wydać Syna Człowieczego 2. Sąd z bożą asystencją jest nieomylny. Póki co nie jest to dogmat. Każdy ludzki sąd jest omylny, bo i człowiek jest omylny. Uważam, że za sprawy wiary niech najlepiej osądza Bóg, bo on zna sumienia 3. Do średniowiecza mam: wysoki analfabetyzm, ogromne nadużycia władzy, wysoka przestępczość, niskie standardy higieny które powodowały epidemie i krótki okres życia ludzi, niski poziom techniczny, oraz niski poziom wiedzy z wielu dziedzin nauki. Wiele rzeczy w średniowieczu odkrywano na nowo
10 miesięcy temu / trooper
 
Tak, każde czynne działanie W PEŁNI ZGODNE z zaleceniami Pana Jezusa jest dobrem. Nie mi prawić CZEMU tak jest lepiej, choć mam na ten temat prywatną opinię. Ale skoro Pan Jezus osobiście i bezpośrednio (tzn. nie w ramach przypowieści) zalecił zawieszenie kamienia i utopienie gorszyciela jako lepsze, to znaczy że dla chrześcijan jest to lepsze. Jeśli nie uznajesz zaleceń Pana Jezusa, znaczy że nie wierzysz Mu, czyli nie jesteś chrześcijaninem, ile byś się nie spinał by robić takie wrażenie. Podobnie jak papież ex cathedra ma nieomylność w moralności, tak i sąd posiadający asystencję Pana Boga ma taką nieomylność w zakresie swych kompetencji. Co masz do średniowiecza? W porównaniu z obecnymi zdegenerowanymi czasami - super okres. Tak, chciałbym by istniał sąd który miałby asystencję Pana Boga i wypełniał zalecenie Pana Jezusa z Mt18,6. I nie mi decydować kogo utopić, to zadanie tego sądu.
10 miesięcy temu / do trooper
 
1. Czy czynne działanie, aby było lepiej jest topienie gorszycieli? Dlaczego w tym wypadku wg Ciebie trzeba stosować przemoc aby było lepiej w stosunku do niekatolików? 2. Religia zawsze wiąże się z moralnością (czyli religia implikuje moralność) ale moralność już niekoniecznie musi się wiązać z religią. W tym wypadku jak widać papież ma nieomylność w morlaności 3. Każdy ludzki sąd bez wyjątku jest omylny. Chcesz sądu z inkizytorem, który wg Ciebie jest nieomylny i będzie palił heretyków i organizował średniowieczne Sądy Boże? Bo rozumiem, że heretyka wg Ciebie np. luteranina należy spalić, bo sieje zgorszenie? Czy ja dobrze zrozumiałem?
10 miesięcy temu / trooper
 
Jak zwykle setny raz bzdury prawisz. Obowiązkiem katolików jest CZYNNIE dążyć do tego by było lepiej, czyli ich obowiązkiem jest właśnie robić to co sprawi że byłoby lepiej. Mt18,8-9 to inna sytuacja (dotyczy działań względem siebie samego) niż Mt18,6 (dotyczy działań względem innego człowieka - gorszyciela). Nie masz pojęcia o dogmacie nieomylności, gdyż dotyczy on nie tylko spraw wiary, lecz także moralności, a moralność jest związana właśnie ze sprawami ludzkimi. Wyroki sądu posiadającego asystencję Pana Boga i uprawnienia wyrażone w Mt18,6 (czyli: zgodnie z Biblią) były/byłyby nieomylne w sprawach gorszycieli, a nie w: matematyce, medycynie, chemii i setkach innych rzeczy.
10 miesięcy temu / do trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.