DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Satanistyczna grupa nie wystąpi w Chojnicach. Jej działalność uznano za szerzenie nienawiści

Satanistyczna grupa nie wystąpi w Chojnicach. Jej działalność uznano za szerzenie nienawiści
źródło: pixabay.com
#SATANIZM    #CHOJNICE    #VADER    #BURMISTRZ    #KONCERT    #NIENAWIŚĆ    #KSIĄDZ

W Chojnicach (woj. pomorskie) burmistrz zdecydował, że miasto nie będzie finansować koncertu satanistycznej grupy Vader, który z tego powodu został odwołany. Włodarz miasta uzasadniając swoją decyzję podczas konferencji prasowej pokazał okładkę jednej z płyt grupy, na której księdzu przecina się gardło.

 

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster nakazał rozwiązać umowę dotyczącą koncertu grupy Vader. Uznał, że działalność zespołu jest „szerzeniem nienawiści”. Koncert miał być otwarty dla wszystkich, przeprowadzony w plenerze. Na widok obscenicznego zachowania członków zespołu oraz na pełne nienawiści teksty mogły by więc zostać narażone również dzieci.

 

- Skoro koncert może godzić w czyjeś uczucia, nie ma  zgody na jego finansowanie z pieniędzy miejskich - powiedział burmistrz Arseniusz Finster. Oświadczył również, iż otrzymał od członków Akcji Katolickiej w Chojnicach pismo, w którym jej członkowie stanowczo protestują przeciwko finansowaniu z publicznych pieniędzy koncertu grupy, która „opluwa wszystko co dla chrześcijan święte”. Powiedział, że pismo to, podpisane przez wielu obywateli Chojnic, legitymuje jego działania.

 

Burmistrz, choć przyznaje się do liberalnych poglądów, to uznał że i one mają granice. Podczas konferencji prasowej, pokazując dziennikarzom okładkę jednej z płyt Vadera powiedział -  To jest okładka płyty. Ale czy ten obraz, kiedy tu widzimy księdza w koloratce, któremu ktoś przecina gardło krzyżem, czy to nie może obrażać uczuć religijnych mieszkańców tego miasta? Więc ja, mając liberalne poglądy uważam, że może – podkreślił burmistrz. Powiedział również, że po podjęciu decyzji, skutek której odwołano koncert, sam stał się obiektem słownych aktów nienawiści. 

 

Źródło: radiogdansk.pl

Adam Białous


DATA: 2019-05-23 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Byłem na koncercie Deep Purple -totalna porażka, basista chwiał się na basie po jakichś prochach, właściwie ledwo trzymał się na nogach ,jakiś John Lord próbował ratować sytuację grając coś Chopina na klawiaturze ,ale przeszkadzały mu długie włosy. Podkusił mnie jakiś pasierb z kontaktami w Metal Mind Production -znał tam jakiegoś Jakuba Shiffa i weszliśmy bez biletów.W głowie się nie mieści ile Izrael z Niemiec robi dla polskich gojów na Śląsku i jakie kapele nam ściąga ,i kiedy. Sataniści z Metal Mind Production jeżdżą wypasionymi samochodami nie koniecznie niemieckimi i robią wrażenie na dzieciakach nie mniejsze niż Gombrowicz po bankowości-nigdy więcej.Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko i Twoją Książe Zastępów Anielskich Quis ut Deus.Widziałem też wokalistę Happy Sad -mydło z niego aszkenazyjczycy zrobili-okulary jak dna butelek,tatuaż,długie włosy,tylko głos goja został-Rock n' Roll- Jezu!Ufam tylko Tobie
5 miesięcy temu / wojtek
 
Ta okładka to propagowanie nieludzkiego torturowania ludzi, a nie po prostu obraza uczuć religijnych
5 miesięcy temu / Katarzyna
 
BRAWO BRAWO LUDZI TAKICH ODWAŻNYCH TRZEBA U WŁADZY.
5 miesięcy temu / ADAM
 
@Izydor Oracz Rozumowanie częściowo poprawne do momentu dotarcia do promocji totalitarnych rozwiązań. Otóż państwo nie jest od ścigania bluźnierców. Kościół jest od ścigania bluźnierców w swoich szeregach, a lokalne władze nie mylić z państwem od ścigania tych, którzy nie przestrzegają zasad współżycia np. propagują publicznie bluźnierstwa. Przy czym z pewnością powstałaby gdzieś strefa no-go, w której zło znalazłoby swój ściek, narkomanii squaty, przestępcy kryjówkę, prostytucja swoją norę, bluźniercy swoje szambo, a aborcjoniści czarną dziurę, z której nie ma wyjścia na zewnętrz. Póki co, dzięki totalitarnej władzy państwowej państwo ustala co jest a co nie jest bluźnierstwem i dla kogo takie koncerty się odbywają np. z własnych składek w miejscach publicznych, a nie w kloakach cywilizacji, które istniałyby na obrzeżach wielkich miast ze znakami ostrzegawczymi przed wejściem. Na razie to nasze ulice są jedną wielką kloaką,a totalitaryzm tylko to zwiększy
5 miesięcy temu / aaa
 
@?: organizatorem koncertu a konkretnie IV edycji InterTony Festiwal jest Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.
5 miesięcy temu / margeritta
 
Kto jest organizatorem?
5 miesięcy temu / ?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.